Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Funky legenda George Clinton poprvé v Praze!

Velký sál Lucerny čeká 22. června několikahodinová funky mega show pod taktovkou praotce funku George Clintona alias Dr. Funkensteina.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
George Clinton - live!
středa 22. června 2011 21:00
(konec +- čtvrtek 23. června 2011 04:00)
Lucerna - Velký sál
Praha (CZ)
George Clinton a jeho Parliament/Funkadelic, kteří v roce 2005 roztančili 15 tisíc diváků na festivalu v Ostravě, konečně přijedou i do Prahy!

George Clinton - současník Johna Lennona i Jimiho Hendrixe, se narodil v Severní Karolíně, vyrůstal v New Jersey a potom na Floridě. Na začátku své hudební kariéry psal písničky pro první afroamerický label – Motown. Ještě jako teenager založil svoji první kapelu The Parliaments, která se postupem doby přejmenovala na Parliament. Zároveň založil i na funky více zaměřenou kapelu Funkadelic. S ní vytvořil první hity jako např. I Wanna Testify.

George Clinton po boku Jamese Browna patří k zakladatelům funku a hip hopu. Společně patří k nejvíce samplovaným umělcům všech dob a hity Georga Clintona slýcháme v obrovském počtu skladeb umělců o generace mladších.

George Clinton přidal k jednoduchému funky prvky R&B a psychadelické motivy a vytvořil tak svůj osobitý styl P-Funk, který si získal nadšené publikum po celém světě.

Od 80. let vystupuje George Clinton jak s oběma kapelami Parliament a Funkadelic, tak sólově, a věnuje se také producentské dráze, na které vydává nejen alba svých funky kolegů, ale např. i Red Hot Chili Peppers.

V 90. letech George Clinton spolupracoval s hvězdami, jako jsou rockoví Primal Scream nebo hip-hopeři Tupac Shakur, OutKast a Wu-Tang Clan a mnoho dalších. Svoji práci komentoval slovy „Funk je DNA hip-hopu a rapu“.

George Clinton dobyl světové hitparády hity jako je Give Up The Funk, Loopzilla a Atomic Dog. V roce 1997 byl George Clinton uveden do Rock&rollové síně slávy v Clevelandu. V roce 2002 byly kapely Parliament/Funkadelic vyhlášeny americkým časopisem Spin jako 6. nejlepší kapela všech dob.

V Praze George Clinton předvede svoji několikahodinovou crazy funky show a představí nám členy obou svých kapel Parliament a Funkadelic. Publikum se tedy může připravit na opravdu velký mejdan, který rozjede víc jak 20 muzikantů a zdaleka to nebudou jen dědečkové funky scény. Vystoupení George Clintona jsou jako funky mše, kde diváci protančí celé noci hypnotizováni rytmem a neuvěřitelným rejem na pódiu plným barevných paruk, dredů a psychedelických kostýmů. Máme se na co těšit!

Vstupenky od 11. 4. k dostání v síti Ticketpro a Ticketportal:

prvních 500 vstupenek za cenu 890 Kč
dalších 500 vstupenek za 990 Kč
ostatní vstupenky za 1090 Kč
na místě za 1190Kč

Tisková zpráva: JVS GROUP
Fred
(Fred Durst)
sobota 7. 5. 2011 09:00
Durst, Fred. 2011. Funky legenda George Clinton poprvé v Praze!. Vychytané.cz. [Online] 7. 5. 2011. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4555. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Funky-legenda-George-Clinton-poprve-v-Praze!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: pátek 3. února 2023 10:11