Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hlavními hvězdami newyorské scény Jon Hassell a Roy Ayers

Na New York City stage se představí téměř dvacet prvotřídních kapel
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Colours of Ostrava
čtvrtek 14. července 2011 18:00
(konec +- pondělí 18. července 2011 18:00)
Slezskoostravský hrad
Ostrava (CZ)
Festival Colours of Ostrava, který se koná od 14. do 17. července v zeleném srdci severomoravské metropole, připravuje pro své návštěvníky opět unikátní scénu věnovanou hudbě New Yorku, která bude mít podobu autentického místního klubu s dekoracemi, stylovou obsluhou i jídlem a nápoji. „Hudba tohoto velkoměsta je tak bohatá, že nám bylo líto jej hned po prvním roce opouštět,“ vysvětluje Zlata Holušová, ředitelka festivalu, důvod, proč se opět vrací k tamější hudební scéně.

Na New York City stage se představí téměř dvacet prvotřídních kapel, z nichž hlavními lákadly budou trumpetista Jon Hasell - experimentátor, hudební velikán 21. století a nezpochybnitelný nástupce Milese Davise - Roy Ayers, sedmdesátiletá legenda černé popmusic, pionýr jazz funku, r&b, soulu a acid jazzu, a Kyp Malone, člen kapely TV on the Radio, se sólovým projektem Rain Machine. Vedle nich uslyší návštěvníci například trip hopovou zpěvačku Anomie Bell, na Grammy nominovaného kreolského zpěváka a akordeonistu Cedrica Watsona, soulový hip hop s nádechem psychedelie Electric Wire Hustle, zpívajícího baskytaristu od Lou Reeda Fernando Saunderse, bizarní bluesový šraml Hazmat Modine, zpěvačku s mrazivým hlasem Kristeen Young, rockového zpěváka Milese Benjamina Anthonyho Robinsona, divoké rappery Telli Gramze, Jah Jah (Reverend McFly) a DJ Roofeo alias Ninjasonik, melancholické Paramount Styles zpěváka a kytaristy Scotta McClouda, bývalého frontmana Girls Against Boys, a house soul jazzové Tortured Soul.

New York City stage bude umístěna opět v pavilonu A na výstavišti Černá louka. „Oproti loňsku lépe vyřešíme vstup, toalety a navýšíme počet míst k sezení na tribuně,“ doplňuje Zlata Holušová.

Více informací o jednotlivých kapelách a videa:
Anomie Belle: Temný trip hop ze Seattlu na lince Tricky, Portishead, Gustavo Santaolalla. Multiinstrumentalistka, programátorka a zpěvačka s hlasem, kdy vám naskočí smyslná Joss Stone. Vláčná down tempa, podmanivě dunivý rytmus, klavír, smyčce a elektrizující atmosféra evokují Lynchovy filmy

Cedric Watson: Na Grammy nominovaný černošský zpěvák, akordeonista a houslista dokázal bez pardonu roztančit veletrh WOMEX i německý festival Rudolstadt a z podia vyprávět legendy, ze kterých si tancem udolané publikum mohlo udělat obrázek o historii kreolské hudby v americké Louisianě.

Electric Wire Hustle (Nový Zéland): Soulový hip hop z Nového Zélandu s nádechem psychedelie zanesený do decentní elektroniky. Hudba vychválená samotným Gillesem Petersonem a podchycená respektovaným labelem BBE Records.

Fernando Saunders: Zpívající basista od Lou Reeda. S velvetovskou legendou Saunders také společně skládal písničky, k nimž psal texty. O jeho služby stáli i další megahvězdy: Eric Clapton, Jimmy Page, Joe Cocker, Tori Amos nebo John McLaughlin s The Mahavishnu Orchestra a natáčel a na turné vyjížděl se zpěvačkou Marianne Faithfull.

Hazmat Modine: Bizarní bluesový šraml z New Yorku, o kterém do roku 1998 nikdo nepředpokládal, že by kdy mohl vzniknout. Malíř Wade Schuman měl ovšem jasný cíl: dokázat, že blues má pořád potřebu prostopášné výstřední vynalézavosti a kontaktu s publikem. Světově proslulí Hazmat Modine milují americkou muziku 20. a 30. let minulého století. Spolupracovali s Kronos Quartet, Natálií Merchant nebo Huun-Huur.Tu. Početnou kapelu tvoří elitní newyorští hudebníci.

Jon Hassell: Nezpochybnitelný nástupce Milese Davise. Hudební velikán 21. století. Skladatel, trumpetista, experimentátor, filosof, kmotr world music a tvůrce magicko-futuristické hudební vize Fourth World. Nadčasové a průkopnické přeshraniční palety jazzové avantgardy, minimalismu, ambientu, atmosférické elektroniky a důvěrných kontaktů se spiritualitou indických a afrických hudebních kultur.

Kristeen Young: Říká si Rudá dívka, protože jí v žilách vedle německé koluje apačská krev. V newyorských klubech na ni stojí fronty, jela turné se svým velkým fanouškem Morrisseyem, zpívá na deskách Davida Bowieho a její vlastní produkuje Tony Visconti. Má čtyř oktávový hlas v mazlivosti málem k nerozeznání od Kate Bush, předtím ale někým pořádně vytočené. Také sípe a mrazivě šeptá jako Diamanda Galas a v trhání posluchačských emocí si nezadá s PJ Harvey.

Miles Benjamin Anthony Robinson: Chlapík z newyorského Brooklynu, co toho vypil a vyšňupal tolik, že se z toho musel vyzpívat. „S tváří v blátě a prdelí na obloze,“ zpívá v jedné z truchlivě sebezpytných rockových skladeb. Dodnes je ve svých devětadvaceti letech škrábe po barech na kousky ubrousků a natáčí s producenty Chrisem Taylorem (Grizzly Bear) a Kypem Malonem (TV on The Radio).

Ninjasonik: Rapeři Telli Gramz a Jah Jah (Reverend McFly) a DJ Roofeo pořádají divokou hip hopovou pařbu s punkem, popovým undergroundem a elektronikou. Všude kolem pak nekorektní bláznivý humor, nebezpečná ironie a filosofie hipsterů na skejtech. Skladby a samply Ninjasonik nesou pečeť freestylového odmítnutí starého newyorského hip hopu.

Paramount Styles: Temněsvitná rocková melanchonie od bývalého frontmana Girls Against Boys. Do písní plných smutku vkládá zpěvák a kytarista Scott McCloud svůj vztah s představivostí: „Zkouším dostat, co slyším v hlavě, do reálného světa.“

Rain Machine: Ten nejzarostlejší a nejvousatější ze slavných TV On The Radio. Zpěvák, multiinstrumentalista a producent Kyp Malone pod novým jménem Rain Machine dává na vědomí, po čem v mateřské skupině toužil daleko víc, než to bylo možné: blues, bluegrass, freejazz, gospel, africké rytmy a drsnější poezie swingující mezi nadějí a bezútěšností.

Roy Ayers: Sedmdesátiletá legenda černé popmusic, kterou od 60. let pomáhá navigovat jako vynikající skladatel a vibrafonista. Pionýr jazz funku, r&b, soulu a acid jazzu. I přes svůj úctyhodný věk neztrácí koncertní vitalitu ani vliv na celou scénu: spolupracuje s čerstvou držitelkou Grammy zpěvačkou Dee Dee Bridgewater, megahvězdou Kanye Westem a po Jamesu Brownovi je druhým nejčastěji samplovaným muzikantem hip-hopu.

Tortured Soul: Soul jazz ve svěžích rytmech house od tří špičkových newyorských muzikantů. Tortured Soul existující od roku 2002 vsadili na přesvědčení, že house se dá zahrát na živo a všechno skvělé na soulu 60. let zůstává v platnosti. Získali za to uznání od Stevie Wondera i Carla Coxe; koncertovali s Lenny Kravitzem, The Brand New Heavies, Chaka Kahn nebo The Wailers.

K dalším potvrzeným zahraničním kapelám Colours of Ostrava patří: Grinderman (UK), Youssou N´Dour (Senegal), Public Image Ltd. (UK), Yann Tiersen (FR), The Horrors (UK), Clannad (IRL), Apollo 440 (UK), Swans (US), Semi Precious Weapons (US), The Herbaliser (UK), Blackfield (UK / ISR), Balkan Brass Battle s Fanfare Ciocarlia (Rumunsko) a Boban i Marko Marković Orkestar (Srbsko), Mono (Japonsko) Lisa Hannigan (IRL), Andreya Triana (UK), Choc Quib Town (Kolumbie), Joan As Police Woman (US), N.O.H.A. (ES, D, USA, CZ), Dubioza Kolektiv (Bosna a Hercegovina), Bomba Estéreo (Kolumbie), Sam Karpienia (Francie), La Shica (Španělsko), SMOD (Mali), Luísa Maita (Brazílie), Stephan Micus (Německo), David Hykes (US), Desert Slide (Indie), L'Orchestre International du Vetex (Belgie), Moana and the Tribe (Nový Zéland), Aranis (Belgie), Frank Yamma (AUS).

Z domácích kapel jsou na letošních Colours zatím potvrzeni: 5P Luboše Pospíšila, Café Industrial, CCTV Allstars, Čankišou, Divokej Bill, Fiha, Garage & Tony Ducháček, Houpací koně, Jiří Schmitzer, Kacu!, Le Pneumatiq, Luno, Madebythefire, Marsyas, Monkey Business, Navigators, Nightwork, Oldřich Janota, Prago Union, Priessnitz, První hoře, Republic of Two, Stanley`s Dixie Street Band, Sto zvířat, Tata Bojs, Tatroska, The Plastic People of the Universe, The Pooh, Tleskač, Traband, Unifiction, Už jsme doma, Vladimír Mišík & ETC..., Vladivojna La Chia a Vltava.
Generálním partnerem festivalu je Česká spořitelna, festival dále probíhá pod záštitou primátora statutárního města Ostrava Petra Kajnara, za významné podpory statutárního města Ostrava a hlavních partnerů festivalu, společností ArcelorMittal Ostrava, OKD a Skupina ČEZ. Generální mediální partneři: Hitrádio Orion, Deník a Prima COOL.

Čtyřdenní vstupenky jsou k dostání ve všech pobočkách sítě Ticketpro, v e-shopu na www.colours.cz a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě. V předprodeji je nyní omezené množství 8.000 ks čtyřdenních vstupenek za 1.590 Kč, po jejich doprodání bude do 13. července cena 1.890 Kč. Prodej na místě proběhne za cenu 1.990 Kč, pokud nebude vyprodáno před zahájením festivalu.

winslayer
(Lukáš Plaček)
sobota 7. 5. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Hlavními hvězdami newyorské scény Jon Hassell a Roy Ayers. Vychytané.cz. [Online] 7. 5. 2011. [Citace: 21. 11. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4551. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hlavnimi-hvezdami-newyorske-sceny-Jon-Hassell-a-Roy-Ayers
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.074s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.133.124.161
Serverový čas: čtvrtek 21. listopadu 2024 13:08