Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hip hop kemp 2011 - Bleděmodrý Pátek 6

M.O.P., Random Axe, Arsonists, Parias, Moja Reč, TyNikdy, Sedge Warbler
Přidat na Facebook
Rok 2007 je rokem paradoxů. Rokem velké úrody fesťáků. Monopol Kempu na hiphopové festivaly v Čechách skončil. Jeho výsadní postavení nikoliv. Rok 2007 znamenal totiž dosud rekordní návštěvnost přes 20.000 lidí, které se nemohl rovnat nejen nikdo doma, ale už ani takový německý Splash ne. Jak se Kemp srovnal se svým vrcholem?

Srovnal se s tím po svém a na vrcholu balancoval krokem provazochodce. Protože šel od skromných začátků na parkovišti u koupaliště Cihelna krok po kroku a nikam neskákal, nějaký hubopád nehrozil. Přesto bylo jasné, že je festival na rozcestí. Kemp byl na vrcholu, ale koukal dál a výš.

Plnění snů je asi ta nejpříjemnější část práce na Hip Hop Kempu. Sen jménem Dilated Peoples se povedlo naplnit až po šesti letech, že to ale stálo za to. Celá show je nezapomenutelná, ale to, co se odehrává při "Worst Comes To Worst" je klepání na bránu hiphopového ráje. Faith SFX si schoval do pusy snad orchestr. Beatbox už jsem slyšel, ale jak to dělá tenhle týpek je pro mě záhada dodnes. Legenda kol z oceli - DJ Revolution předvádí, jak skrečuje lidský metronom na zavěšeném pódiu přervaného hangáru. O hangár vedle hajpuje dav špička grimeu Boy Better Know a The M.O.V.E.M.E.N.T. a dává v hradecké špíně ochutnat trochu ze špíny Londýna. Ženský element zastupuje sametový hlas aka Bahamadia a dál už jen tryskají gejzíry energie. Stage diving jsem viděl mockrát. Šplhat někoho na konstruci pódia naposledy Babse na prvním Kempu v Pardubicích. Kombinaci šplhání a stage divingu až když se Redman vydal vstříc osudu a na Hip Hop Kempu 2007 skočil do nadšených prvních řad snad ze čtyř metrů. Při závěrečných M.O.P. si říkám "jestli nespadne hlavní stage teď, tak už nespadne asi opravdu nikdy". Nespadla a nikdo z přítomných na HHK 2007 určitě nezapomene. Nikdy.

Přitom to bylo na začátku tak nahnutý. Ve čtvrtek se roztrhlo nebe. Vylilo se na Festivalpark takovým fofrem, že to urvalo střechu nad breakovou stagí, která rozlámala pódium... Vypadalo to na rok průserů. Zatopený sprchy. Zničený cesty. Pyramida z hoven. Ale taky logo s křídlama a korunou. Pohled z hangáru na největší nadšení kam až okolo dohlédne, kdy měl člověk chuť zastavit čas a byl rád, že prchavý okamžik zachytil aspoň fotograf. Absolutní štěstí. Mávající mop při konciku M.O.P. Vrchol. Billy Danze se v backstagy fotí s Rytmusovým řetězem. Slunce znovu vyšlo, atmosféra znovu zavládla, život se zase 4 dny užíval v klidu a míru a Kemp znovu nakopával prdele, jak slibuje ve svých sloganech. Tahle bomba se bude těžko překonávat.

S kým jiným si letos tu slávu připomínat, než s těmi, co v ní hráli hlavní roli? Tvrdost na 3? M.O.P. byli prostě daný. Random Axe – Sean Price, Guilty Simpson a Black Milk je zase aktuální jméno, které spojuje minulost s totální současností a zkrátka jméno, co na Kempu nemůže chybět. Arsonists byli vždycky klasická parta, co se bohužel stihla rozpadnout, než se k nám dostala. Dluh z minulosti splatí až letos, když slaví Freestyle, Q-Unique, D-Stroy a Jise One reunion. Parias je pro změnu super kapela z Polska, domácí jezdce z TyNikdy a MR snad netřeba představovat a Sedge Warbler? Basama vám natrhne játro a připomene, že s Die Antwoord to s ujetým rapem z JAR rozhodně nekončí.

Sleduj celej lineup. Sleduju, ale furt čekám na to aktuální jméno, co ještě nebylo? Bude, všechno bude. Sleduj celej lineup, každej tejden větší jména a každej tejden více jmen. OK. Možná trochu lepší, než OK, ne? A příští Bleděmodrý Pátek bude zase líp, o co? Těš se a tipuj, kdo přibude zase za tejden.
Fred
(Fred Durst)
pátek 29. 4. 2011 12:40
Durst, Fred. 2011. Hip hop kemp 2011 - Bleděmodrý Pátek 6. Vychytané.cz. [Online] 29. 4. 2011. [Citace: 8. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4533. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hip-hop-kemp-2011---Bledemodry-Patek-6
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.232.31.206
Serverový čas: středa 8. února 2023 12:02