Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

SMS.CZ Adrenalin Cup 2011 – z extrému do extrému

s Romanem Koudelkou a řadou dalších sportovních hvězd
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Adrenalin Cup
sobota 25. června 2011 09:00
(konec +- sobota 25. června 2011 21:00)
Ostravice
Ostravice (CZ)
V sobotu 25. června 2011 odstartuje v Ostravici jubilejní 15. ročník extrémního závodu čtyřčlenných štafet Adrenalin Cup. Přípravy na tuto velkolepou sportovní ale i společenskou událost, která svou obtížností nemá v České republice konkurenci, běží na plné obrátky. Letošní Adrenalin Cup, stejně jako tři jeho předchozí ročníky, podporuje portál SMS.cz – generální partner.
Premiéru na Adrenalin Cupu si letos odbude skokan na lyžích Roman Koudelka, který nově potvrdil účast v závodě. Borec, který výkonem 211 metrů, v lednovém závodu Světového poháru v letech na lyžích v Harrachově, překvapil všechny fandy bílého sportu, když své „letecké“ maximum posunul o neuvěřitelných deset metrů. Bude zajímavé sledovat, kam až sahají hranice jeho schopností v disciplíně, která mu není zas tak vlastní.
„Dlouho jsem se rozhodoval mezi MTB a během. 16 kilometrů běhu do kopce zní celkem drsně, tak jsem nakonec dal přednost kolu. Přesto ale vím, že to nebude žádná projížďka moravskou přírodou. V každém případě to ale bude dobrá zkušenost. Je to taky výzva a motivace,“ okomentoval své rozhodnutí Roman Koudelka.

Kromě Koudelky se v Ostravici představí řada dalších sportovních hvězd – např. kompletní tým MTB závodu Tittan Desert nebo už tradiční stálice startovní listiny skikrosař Tomáš Kraus a snowboardkrosař Michal Novotný. Organizátoři letos rozjeli jednání i se závodníky z Polska, Maďarska a Slovenska. Intenzivně komunikují třeba taky s nejlepší českým lyžařem Ondřejem Bankem.

Trasa závodu zůstává stejná jako loni. Start je na fotbalovém hřišti v Ostravici. Štafetu rozbíhají běžci, na které čeká 16 kilometrů ostrého stoupání s převýšením 1145 m. Jejich cílem, místem předávky a zároveň startem paragliderů, kteří se postarají o zábavu na druhém úsek etapy závodu, je Lysá Hora – nejvyšší beskydský vrchol. Jestli plány pořadatelů nepřekazí počasí, proletí se 5 a půl kilometru dlouhým úsekem, aby po přistání předali štafetu bikerům. Na tyhle borce čeká skoro 35 kilometrů obtížného horského terénu s převýšením 1430 metrů. Finále celého závodu patří kajakářům, úvodnímu seskoku z rampy, povinnému eskymáckému obratu a pěti kilometrům zpěněné řeky Ostravice.

Těsně před vyhlášením nejlepších týmů by měl na hřišti v Ostravici přistát pilot Miroslav Oros, který se pokouší, v rámci projektu XCzech, na motorovém padákovém kluzáku přeletět rekordních devět tisíc kilometrů za 90 dní. Při své cestě křižuje mezi 150 dětskými domovy.
Také organizátoři Adrenalin Cupu ve spolupráci s Nadací Táta a Máma a Fondem sportovců tradičně podporují činnost dětských domovů. V extrémním závodě čtyřčlenných štafet se představí dokonce dva týmy složené z dětí z dětských domovů v Čeladné a Lánově.
O příspěvek do jejich rozpočtu se v rámci doprovodného programu postarají sportovci, kteří se v daném časovém limitu budou potit na tzv. Oranžových kolech Nadace ČEZ. Jimi najeté kilometry se pak přepočítají na peníze, které si rozdělí právě děti z dětských domovů.

Víkendový program začíná páteční Radegast Warm Up Party. Fotbalové hřiště v Ostravici tentokrát ozvučí dvě stage, z nichž jedna má podobu legendární Tatrovky V3S, předělané na Jäger bar s DJ pultem. O zábavu se postarají třeba kapely Sto zvířat, CCTV ALLSTARS, což je odnož známé skupiny -123 minut, The Cornflakes a řada dalších. Celou show tradičně provází DJ Friky. Přichystána bude taky bike trialová exhibice, lanové městečko, Freestyle parkur a exhibice na trampolínách. V „ U rampě“ se předvedou borci na MTB a koloběžkách.

V rámci Adrenalin Cupu 2001 se uskuteční taky 4. ročník závodu pro pravé chlapy – Radegast Beskydský šerpa. Do závodu se letos může přihlásit až 50 čtyřčlenných týmů, což je o deset víc než loni. Jejich úkolem je ve speciální šerpské krosně na vrchol Lysé hory dopravit na zádech 50 litrový (65 kg) sud piva Radegast. Na startu originálního závodu se objeví i česko-slovenský tým složený z přemožitelů nejvyššího vrcholu světa Mt. Everestu.

Adrenalin Cup 2011 pod záštitou moravskoslezského hejtmana Jaroslava Palase, za podpory Povodí Odry a sponzorů včetně generálního partnera akce, portálu SMS.cz, tradičně organizuje Seven Days Agency.

Závodníci se mohou přihlásit na internetových stránkách www.ADRENALINCUP.com, kde je možné získat podrobné informace o závodnících, jednotlivých disciplínách nebo si prohlédnout trasu celého závodu ve 3D animaci.
winslayer
(Lukáš Plaček)
sobota 30. 4. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. SMS.CZ Adrenalin Cup 2011 – z extrému do extrému. Vychytané.cz. [Online] 30. 4. 2011. [Citace: 22. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4532. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/SMS.CZ-Adrenalin-Cup-2011-–-z-extremu-do-extremu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.6.58
Serverový čas: středa 22. března 2023 08:17