Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Před Jeffem Beckem zahraje kanadská písničkářka NEeMA

Jeff Beck, jeden z nejlepších světových kytaristů, si při své české premiéře 23. června přiveze do Prahy také předkapelu – kanadskou písničkářku NEeMA.
Přidat na Facebook
Aktuální druhé album Watching You Think jí produkovali Pierre Marchand a Leonard Cohen, který mimoto, že vychválil zpěvaččin charismatický hlas a styl, namaloval její portrét na obal desky. Písně NEeMA míchají nenásilně prvky rocku, folku, popu i jazzu do autentického tvaru, který dýchá emocemi. NEeMA, jejíž předci pocházejí z Libanonu a Egypta, od vydání prvotiny Masi Cho v roce 2006 absolvovala několik turné po Kanadě, Irsku, Austrálii, Velké Británii i USA.

K vrcholům její kariéry patří také dva vyprodané koncerty na Montreal International Jazz festivalu, účinkování na Electric Picnic festivalu v Irsku, Winterfolk festivalu v Torontu a na Canadian Music Week. Masi Cho byla tak nominována na cenu MIMI – Montreal International Music Initiative. Kromě hudby se věnovala také práci s dětmi bez domova v Egyptě nebo s původními obyvateli Kanady.
http://www.neema.ca
http://www.myspace.com/neemaste

23. června se čeští fanoušci dočkají dalšího splněného snu: v pražské Tesla Areně vystoupí vůbec poprvé v České republice britský hudebník Jeff Beck, který je považován za jednoho z nejlepších kytaristů historie. Je držitelem osmi cen Grammy, z toho tři získal letos. Do rock´n´rollové síně slávy byl Beck uveden dokonce dvakrát: jako člen legendárních Yardbirds (1992) a jako sólový hudebník (2009). Jeho žánrový rozsah sahá od blues rocku, hard rocku, heavy metalu, jazz fusion až po rock míchaný s elektronikou. Kritici i fanoušci oceňují jeho virtuozitou a mistrovské ovládání efektů, na druhé straně svobodu a spontaneitu, se kterou se pohybuje mezi žánry. All Music Guide o Beckovi například napsal, že je „tak inovativní jako Jimmy Page, vkusný jako Eric Clapton a téměř tak vizionářský jako Jimi Hendrix.“ Jeho kariéra se vyznačuje neočekávanými zvraty a zákrutami, vždy ale míří jedním směrem – vpřed k novým výzvám. Beck byl členem mnoha seskupení a projektů, ve všech vždy zanechal jeho inovativní styl nesmazatelnou stopu. Ať už jako člen Yardbirds (po Eriku Claptonovi a před Jimmy Pagem), kteří v době jeho působení zažili nejúspěšnější a nejkreativnější období, či jako frontman The Jeff Beck Group. Nahrával s mnoha hudebníky – například Mickem Jaggerem, Kate Bush, Stevie Wonderem, Janem Hammerem, ZZ Top či Brianem Mayem. Časopis Rolling Stone ho zařadil na 14. místo žebříčku nejlepších kytaristů historie.

Liver Music uvádí
Prague International Bluenight no. 86:
Jeff Beck (UK)
23. 6. 2011, 20:00
Tesla Arena, Praha
Vstupenky: Ticketportal, Ticketpro
Ceny: 799 Kč - stání, 1.199 Kč – sezení Bronze, 1.299 Kč – sezení Silver, 1.399 Kč – sezení Gold, 1.599 Kč – sezení Platinum, 1.799 Kč – sezení VIP

winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 22. 4. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Před Jeffem Beckem zahraje kanadská písničkářka NEeMA. Vychytané.cz. [Online] 22. 4. 2011. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4503. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Pred-Jeffem-Beckem-zahraje-kanadska-pisnickarka-NEeMA
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.086s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 21:04