Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

49. slavnostní předávání hudebních cen GRAMMY

Pravidelné reklamní přestávky, během kterých bych pokaždé v klidu stihl uvařit večeři pro 4 osoby, skočit si do sprchy a navíc ještě vyvenčit psa, mi lezly řádně na nervy, ale přesto to stálo za to.. A jaké teda bylo předávání cen Grammy?
Přidat na Facebook
Jak to teda všechno proběhlo z pohledu naší milované „Black Music“? Všechno to odstartovala reprezentantka R&B, překrásná a úžasně zpívající Beyoncé, která se skladbou „Listen“ (z nového muzikálu „Dreamgirls“) rozechvěla srdce skoro každého diváka…a nebudu vám nic nalhávat, ani já jsem u televize nezůstal sedět a s husí kůží jsem ve stoje sledoval ohromující výkon Beyoncé.

Pak už se na scéně objevil můj oblíbenec Justin Timberlake, který představil svůj aktuální single „What Goes Around Comes Around“ z alba Futuresex/Lovesounds. Dle jeho vlastních slov jeho „nejlepší a nejoblíbenější skladba“. A performance? Nářez jako vždy! …u tohoto vystoupení jsem již skákal po pokoji jako pomatený. Song odstartoval Justin za skvěle znějícím pianem, s úžasnou kapelou a dobře naladěnými vokalisty v zádech, aby se pak ke konci procházejíc po pódiu natáčel sám na malou video kameru. Publikum v předních řadách bylo již v této fázi víc než v dobré naládě.

Na řadu pak přišla královna soulu a hlavní hvězda večera, co se ocenění týče, Mary J. Blige. Kromě toho, že během večera posbírala celkem 3 hlavní ceny (viz. seznam vítězů), postarala se o pořádný řev z hlediště díky skladbám „Be Without You“ a „Stay With Me“, které zazněly v doprovodu plného orchestru a bezpochyby nenechaly jeden jediný kapesník suchý (já musel utírat do rukávu).

Nejúžasnějším momentem však, aspoň z mého pohledu, byl průřez historií R&B, kdy se na pódiu jako první objevil nikdy nestárnoucí Smokey Robinson, který předvedl nezapomenutelný song ze 60.let „Tracks of My Tears“. Hned po něm se diváci ocitli v letech 80., když za klavír usedl jedinečný Lionel Richie se skladbou „Hello“. Posvátnou atmosféru pak do třetice naprosto naboural mladý objev Chris Brown, který svými akrobatickými tanečními kousky v písničce „Run It!“ pobavil a roztancoval i mě.. a to téměř ve 4 hod. ráno!!!

Mary J. Blige, které očividně patřil večer, se pak ještě jednou objevila na pódiu po boku rappera Ludacrise. Společně představili divákům aktuální single „Runaway Love“ z Ludacrisova posledního alba „Release Therapy“ (v tom momentě mi bylo jasné, že u toho příští rok nesmím chybět…aspoň teda jako bedňák!).

Posledním, ale o nic horším, „černým“ momentem byl pak návrat Justina Timberlakea na stage s kytarou v ruce a se skladbou „Ain’t No Sunshine“. Při té dostala šanci amatérská zpěvačka Robyn Troup, která vyhrála hlasování v soutěži „My Grammy Moment“ a mohla tak po boku Justina předvést svoje umění. Pohybově jí to upřímně řečeno moc neklapalo, ale o to lépe se pak představila pěvecky…a mezi námi, my „normální jedinci“ bychom ze sebe možná při té nervozitě nedostali ani hlásku. Takže big respect pro mladou Robyn, které se tím zaručeně otevřeli dveře do světa showbizu.

Justin ještě na závěr potěšil peckou „My Love“ po boku mladého rappera T.I. a s vokály již zmiňované Robyn Troup.

Z pohledu „černé“ music se toho snad už víc nestalo. Pokud budete mít zájem se o tom dozvědět víc, tak si v neděli 18.února nalaďte opět Ghetto Jamz, a to od 18h na rádiu Zlín. Jedině tam totiž uslyšíte ty nejžhavější černé beaty této planety!!!

A pro úplnost, dodáváme seznam vítězů cen Grammy (R&B/RAP)

R&B

Best Female R&B Vocal Performance
Be Without You
Mary J. Blige
Track from: The Breakthrough

Best Male R&B Vocal Performance
Heaven
John Legend

Best R&B Song
Be Without You
Johnta Austin, Mary J. Blige, Bryan-Michael Cox & Jason Perry, songwriters (Mary J. Blige)

Best R&B Album
The Breakthrough
Mary J. Blige
[Geffen Records]

Best Contemporary R&B Album
B'Day
Beyoncé
[Sony Urban Music/Columbia]

RAP

Best Rap Solo Performance
What You Know
T.I.
Track from: King
[Grand Hustle/Atlantic]

Best Rap Performance By A Duo Or Group
Ridin
Chamillionaire Featuring Krayzie Bone
[Universal Records]

Best Rap/Sung Collaboration
My Love
Justin Timberlake Featuring T.I.
Track from: FutureSex/LoveSounds
[Jive Records/Zomba Label Group]

Best Rap Song
Money Maker
Christopher Bridges & Pharrell Williams, songwriters (Ludacris Featuring Pharrell)

Best Rap Album
Release Therapy
Ludacris
[Disturbing Tha Peace]

Tom Malár
redakce
(redakční článek )
čtvrtek 15. 2. 2007 08:00
, redakční článek. 2007. 49. slavnostní předávání hudebních cen GRAMMY. Vychytané.cz. [Online] 15. 2. 2007. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=450. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/49.-slavnostni-predavani-hudebnich-cen-GRAMMY
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.11s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.233.219.103
Serverový čas: úterý 30. května 2023 14:08