Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hip Hop Kemp a Bleděmodrý Pátek vol. 4

Kdo vystoupí na letošním ročníku Hip Hop Kempu? Aneb zpět do roku 2005!
Přidat na Facebook
The Cool Kids, DJ Vadim, Static & Nat ILL, PSH

Na vrcholu kalendáře svítí 2005. Festival Hip Hop Kemp se během čtyř let už potřetí stěhuje. Na letišti v Hradci Králové ale, jak se zdá, nachází svůj definitivní a trvalý domov. Festival pořád roste, důkazem je nějakých 18.000 diváků z celé Evropy, co si ho tři dny užívá. Znovu nadchne neuvěřitelnou atmosférou, kterou nezruší ani letadlo, které odletělo z New Yorku bez Non Phixion.

Pamatuješ první pocit, když si člověk prošel ten obří areál? Pódium jak pro AC/DC. Obří hangáry s battlama ve všem a nekonečným open micem. Provozka, co připomíná žalář někde v Thajsku. Skinnyman se v ní rozplývá "Proč musím spát v hotelu a nemůžu spát tady?" Bouračka Holanďanů. Tekoucí nervy. Nekonečnej freestyle Foreign Beggars, Skinnyman, Nironic, Emdee... Kontrafakt headlinujou v oblecích a s živou kapelou. Rezident a jeden z duchovních guru Kempu DJ Vadim dává duši nedělnímu odpoledni se svým novým projektem One Self. Masta Ace začíná svojí impozantní Kempovou sérii strašlivou sadou. Orion přesvědčí, že sólo se dá předvést i doslova a zabije Teritorium set sám s CD playerem. Inspectah Deck dělá rozhovor na Kemp DVD, a když slyší, jak ho 18.000 lidí vyvolává "Wu-Tang, Wu-Tang", má slzy v očích. Frantíci 45 Scientific. Static & Nat ILL dávají MC/DJ show z jiné galaxie a jeden z nejlepších DJs světa po konciku sedí za pódiem a v tichosti s pivem v ruce slaví třicetiny.

Deprese, když chodím po areálu a osobně rozlepuju zprávu, že Non Phixion uletělo letadlo... Směju se až o pár let později, když to zazní i ve skladbě ILL Billa "My Uncle".

Koho přivést po letech byla jasná volba - cesty DJ Vadima a Hip Hop Kempu patřily vždy k sobě a byl nejvyšší čas je zase nechat protnout. Jsou show, které změní váš pohled na věc a dánská dvojka Static & Nat ILL je přesně ten případ. Jestli jste někdy slyšeli DJe se chvástat, že "mluví rukama", tak věřte, že neumí. Až uvidíte, co umí DJ Static, oněmíte úžasem i pokud k mluvení používáte pusu. A co dodat k domácím klasikům PSH, co byste o nich ještě nevěděli?

Slibovali jsme, že se nebudem koukat jen přes rameno, ale i daleko dopředu. Že nebudeme vozit jen pamětníky, ale i nová jména, a tady je první z nich: The Cool Kids aneb jeden z největších fenoménů rapu posledních let. Na dřeň oholený beaty. Hipsterství. Hnutí. Back to the 80's. Styl. Slušný, ale bude i něco většího? Bude, stačí si počkat. Co, kdo? To se dozvíš každej pátek. Není to už trapný s těma pátkama? Ani nám nepřijde, a to, že sem každý pátek lezeš, je důkaz, že to asi nějak funguje. Zatím můžeš tipovat, co přinese další bleděmodrý pátek, tentokrát věnovaný HHK 2006.


2005 - 2011
THE COOL KIDS /USA/
THE ELECTRIC ft DJ VADIM, SABIRA JADE & PUGS ATOMZ /UK, USA/ DJ STATIC & NAT ILL /DK/ PSH /CZ/

2004
WILDCHILD + BABY BOOGALOO /USA/
EKLIPS /FR/
H16 /SK/

2003
LOOPTROOP ROCKERS /SWE/
K-OTIX /USA/

2002
PHI-LIFE CYPHER /UK/
PRAGO UNION + LIVĚ BAND /CZ/
MANŽELÉ /CZ/

The Cool Kids - Black MagsDj Vadim OneselfPSH - Můj rap, můj svět

Fred
(Fred Durst)
pátek 15. 4. 2011 09:40
Durst, Fred. 2011. Hip Hop Kemp a Bleděmodrý Pátek vol. 4. Vychytané.cz. [Online] 15. 4. 2011. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4482. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hip-Hop-Kemp-a-Bledemodry-Patek-vol.-4
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 00:13