Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Prohlášení pořadatelů festivalu Čarodějáles

ke změně termínu uspořádání akce
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Čarodějáles
čtvrtek 28. dubna 2011 14:00
(konec +- čtvrtek 28. dubna 2011 21:00)
koupaliště Riviera
Brno (CZ)
Od roku 2008 se snažíme budovat hudební festival jaký si, dle našeho názoru, město Brno zaslouží. Naším vzorem jsou akce jako COLOURS OF OSTRAVA či ROCK FOR PEOPLE a je nám jasné, že k této úrovni se můžeme dopracovat postupným vývojem, což se nám zatím daří. První ročník proběhl za účasti českých kapel na dvou pódiích, od druhého ročníku program zmezinárodněl, vloni už se rozšířil na 3 podia a opět přibylo zahraničních interpretů. Zvolili jsme tradiční termín tzv.“pálení čarodějnic“, poslední den měsíce dubna, kdy se v Brně dosud, na rozdíl od mnoha jiných míst, v tento den nic nekonalo.

Po tři roky se konal vždy týden po nás tzv. Majáles, který pořádá pan Michal Šamánek se svojí firmou, jenž prohlašuje, že v jejich případě nejde o festival, nýbrž studentskou oslavu. Tyto dvě akce spolu nikdy nijak konkurenčně nebojovaly a obě měly vysokou návštěvnost, takže z našeho pohledu mohli být pořadatelé obou spokojeni.

Náš tradiční termín 30.4 letos vychází na sobotu. K našemu upřímnému zděšení toho využil pořadatel Majálesu p.Šamánek k jasnému konkurenčnímu útoku tím způsobem, že svou akci přesunul o týden zpět na pátek 29.4.11, tedy den před nás! Na schůzce, ke které z naší iniciativy došlo, nám sdělil, že on rozhodně s dosavadní praxí spokojen není, protože prý dokud nevznikl ČARODĚJÁLES, míval na svých Majálesech dvojnásobnou návštěvnost a on jí chce opět dosáhnout, tzn. vyprodaný velodrom je pro něj málo. Celkově nám dal jasně najevo, že existence festivalu ČARODĚJÁLES mu velmi vadí. Nezbylo nám tedy nic jiného než, ač neradi, přesunout letos naši akci na čtvrtek 28.4, a alespoň takto částečně zvrátit nepříznivou pozici do které nás jeho čin uvrhnul.

Je nám velmi líto, že dochází k absurdní situaci, kdy se dvě největší brněnské akce podobného typu budou konat den po sobě. Z uvedených skutečností však vyplívá, že to není naší vinou, nikdy jsme si žádný konkurenční boj nepřáli a víme, že to je škoda především pro návštěvníky.
Úsudek ze všeho zde uvedeného necháváme na veřejnosti i to, kterou z akcí zvolí
k návštěvě.

Pavel Řehoř a Josef Buchta – pořadatelé festivalu Čarodějáles
winslayer
(Lukáš Plaček)
středa 13. 4. 2011 15:00
Plaček, Lukáš. 2011. Prohlášení pořadatelů festivalu Čarodějáles. Vychytané.cz. [Online] 13. 4. 2011. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4479. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prohlaseni-poradatelu-festivalu-Carodejales
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.116s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 04:40