Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Vokální svátek v Brně pokračuje koncertem zpěvačky Carly Cook

Letošní jazzové jaro patří v Brně také vokalistům.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Jezz Fest Brno
středa 30. března 2011 20:00
(konec +- čtvrtek 31. března 2011 03:00)
Hala Vodova
Brno (CZ)
Jubilejní desátý ročník mezinárodního festivalu JAZZFESTBRNO představí během devíti dnů zpěv v mnoha jeho formách a podobách. Na své si přijdou milovníci zemitého a sytého afroamerického témbru i křehkého a zranitelného projevu z našich končin. Do moravské metropole míří po Bobbym McFerrinovi další výjimeční domácí i zahraniční zpěváci a nabídnou příznivcům jazzu a přidružených žánrů náhled do pestrého světa improvizace i interpretace.

Jedinečný Bobby McFerrin obstaral slavnostní úvod desátého ročníku festivalu s dvoutýdenním předstihem a své vokální umění předvedl zdejšímu publiku hned dvakrát – 29. a 30. března v hale Vodova. “Dvojkoncert Bobbyho McFerrina byl jednoznačně vyvrcholením dosavadní desetileté historie festivalu. McFerrin naplnil očekávání a drtivé většině návštěvníků se zážitek navždy vryl do paměti,“ říká dramaturg Vilém Spilka z pořadatelské agentury 24-7Promotions, která na McFerrinovy březnové koncerty přilákala na osm tisíc návštěvníků.

Na fenomenálního McFerrina naváže 14. dubna v Městském divadle Brno afroamerická zpěvačka Carla Cook, jež se honosí nejen sonorním hlasem, ale i širokým žánrovým záběrem. Neomezuje se jen na mainstream, ale s chutí zabrousí do soulu či funku. Cook dokáže nádherně zazpívat standard, ale tím pro ni jazz nekončí. Jazzový život dokáže vdechnout i skladbám autorů s jazzovým světem málokdy spojovaným. Extrovertně a bez stylových hranic se na pódiu projevuje i Elena Sonenshine (18. dubna), brněnská rodačka a stálice domácí jazzové scény. Křehkou polohu vokálu bude ten samý večer na Flédě reprezentovat Zuzana Lapčíková, efemérní víla a hudebně otevřená osobnost kombinující vlivy jazzu a moravské lidovky. Podobně vřele a procítěně se projevuje i Dorota Barová (19. dubna), kterou posluchači znají spíše z dua Tara Fuki. Její školstvím neúspěšně omletý hlasový i instrumentální projev s originální tvorbou Vertigo Quintetu splývá do fantaskní symbiózy. Podrobné informace o programu a vstupenkách jsou k dispozici na www.jazzfestbrno.cz
winslayer
(Lukáš Plaček)
neděle 10. 4. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Vokální svátek v Brně pokračuje koncertem zpěvačky Carly Cook. Vychytané.cz. [Online] 10. 4. 2011. [Citace: 18. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4467. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vokalni-svatek-v-Brne-pokracuje-koncertem-zpevacky-Carly-Cook
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.098s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.211.117.197
Serverový čas: sobota 18. května 2024 09:57