Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Interview s mistrem Rushem

Král je zpět. Příznačněji se ani tento díl Technomasters jmenovat nemůže. Rush je zpět a to mluví za vše.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
DJ Rush The King is back!
pátek 15. dubna 2011 21:00
(konec +- sobota 16. dubna 2011 04:00)
Ideon
Pardubice (CZ)
Pod taktovkou jeho přísného a místy až ohlušujícího tehna zažijete noc, která se navždy vryje do vaší paměti. Nezapomenutelnou atmosféru Rush vytvořit umí, to všichni víte, ne nadarmo je hlavním jménem Knedeep bookingu, ikonou schranz techna a hudebním guru, který je už dnes naprostou legendou. Více informací netřeba. Rush je Rush a není mnoho těch, kdo by neznali význam tohoto slova.

1) Těší mne, Mr. Rush, že s tebou opět mohu udělat rozhovor před tvým blížícím se vystoupením u nás v ČR. Ty to samozřejmě nevíš, ale otázky k rozhovoru ti pokládám poněkolikáté a stále je na co se tě ptát. Pro začátek mne tedy zajímá, jak ty to máš se svými PR rozhovory pro jednotlivá vystoupení? Opakují se stále stejná témata, nebo umíme být i originální a klást zajímavé dotazy?

Ahoj, je hezké slyšet, že máš radost z toho, že se mnou můžeš udělat rozhovor a já musím říct, že dávat interview je zábava i pro mne. Je pravdou, že dost často dostávám podobné a někdy i celkem nezajímavé otázky, protože kolikrát toho lidi o mne moc neví a tak neví na co se ptát. Takže pak nezbývá nic jiného, než se zhluboka nadechnout a pustit se do toho.

2) Kdybys byl novinář, seděl na mém místě s vědomím všech dostupných informací, které se kdy v mediích o tvé osobě objevily a byly podstatné…Na co by ses Dje Rushe určitě zeptal?

Kdybych zpovídal sám sebe určitě bych se zeptal na svojí rodinu z Chicaga, jak se staví k tomu, co dělám a jestli to mám hozený stejně, jako když jsem začínal. Pravdou totiž je, že moje rodina je velkou částí všeho, co dělám. Hlavně moje máma je důvod proč pořád hraju a produkuju. Viděla mě profesně růst, podporovala mě od začátku a po celou tu dobu mi byla a je velkou oporou.3) Změnil se za poslední roky tvůj styl? Nebo význam toho, co nám chceš říct svou hudbou? Ve tvé starší produkci jsou slova, která mluví jasně, ale i texty, nad kterými je dobré se zamyslet. Jak to máš právě teď?

Můj hudební styl se stále mění i přesto, že někteří lidé tu změnu nedokážou pochopit. Během svých setů se neustále snažím být kreativní a hrát aktuální hudbu. Hraju hodně rozdílné druhy taneční muziky, od disko přes house nebo oldies classic až po techno. Dost lidí si myslí, že bych to měl změnit a soustředit se jen na jedno, abych mohl říct, že jsem změnil svůj styl. Snažím se, aby moje sety byly energické, fresh a zajímavé. Dál se věnuju produkci, i když už tolik nepoužívám vokály jako dříve, každopádně plánuju novej track s chytlavým vokálem, ale vydám ho, až bude ten správnej čas.

4) Když jsme u tvé hudby, řekni nám něco o své nejnovější produkci. Při procházení různých internetových serverů jsem nic nového nenašla. Pracuješ nyní na něčem?

Nemohlas najít na internetu žádný nový track? Hmmm to je divné, protože mi teď pár nových věcí vyšlo…ale pojďme se tedy bavit o přítomnosti. Mám teď rozpracovaných několik skladeb s hutnou basovou linkou a nádechem house music ale nechci jejich vydání uspěchat.

5) Kdybys měl postavit track na svém obvyklém zvuku, navíc s použitím živých nástrojů, které by to byly? Máš rád v technu klasické nástroje?

Bicí, bicí…Já prostě miluju bicí, ten pocit, když beat proniká tvým tělem, mě vždycky dostane. Myslím, že cokoli co má co dočinění s hudbou, by nemělo být jakkoli limotováno. Proč by nemohla být taneční muzika doplněná o klasický nástroje a naopak, proč by nemohla živá hudba okořeněná nějakou digitální mašinkou. Hudba je zábava a pro pořádnou zábavu potřebuješ všechny její elementy.6) O čem je dnešní techno zvuk? Vyvíjí se podle tebe nějak významně tento styl?

Techno se neustále vyvíjí, ať už dobrým, či špatným směrem. Naštěstí je tu stále dost kvalitních producentů, kteří vědí, jak dostat techno zase o kousek víš. Pokud budeme mít stále nové způsoby jak tvořit hudbu, pak tu bude pokaždé něco svěžího a nového. Je velmi jednoduché zavrhnout něco, co sám pořádně neznáš a pak tvrdit, že se to nevyvíjí. Je potřeba být otevřený všemu novému a umět přijímat změny.

7) Během roku odehraješ spoustu vystoupení, když se podíváš na poslední 2 roky, najdeš nějaké, které bylo něčím výjimečné?

Vždycky si hodně užívám svoje narozeninové oslavy. Měl jsem také tu možnost díky DJi Agentovi oslavit své narozeniny u vás v Čechách. On je fakt třída a přichystal mi parádní oslavu, na které bylo spousta báječných lidí. Celkově to byla úžasná jízda. Něco podobného jsem pak zažil ještě na narozeninové party v Budapešti.

8) Slavíš vždycky narozeniny na akci?

Ne to ne, pár krát jsem to udělal, ale není to pravidlo. Raději slavím doma s rodinou, když máma udělá večeři a pak třeba skoukneme pár DVDček. Tyhle chvíle jsou pro mě vždycky speciální.

9) Hrál si na festivalech jako Dance Valley, Monegros a u nás na Pig Festu nebo festivalu Pleasure Island. Mají festivaly u nás a v zahraničí z tvého pohledu něco podobného, nebo to jsou úplně jiné akce?

Lidé jsou tím nejdůležitějším elementem každého festivalu, oni přinášejí auru a tu správnou atmosféru. Češi jsou úplně jiní než lidé ve Španělsku nebo Holandsku. Bohužel na obou zmíněných českých festivalech nevyšlo počasí, což se také nutné podepsalo na náladě lidí. Na Holandsku se mi hlavně líbí to, kolik času věnují tomu, aby se člověk na akci cítil co nejlépe a můžu říct, že něco podobného zažívám, když mě do Čech pozve DJ Agent.

10) S tím souvisí má další otázka. Velmi často se k nám vracíš a mě zajímá, co konkrétně máš u nás rád…

Nejvíc ze všeho miluju lidi tady u vás, umějí se bavit a pořádně si užít party. Hodně se mi taky líbí dekorace a tanečníci, kteří jsou vystylovaný dle tématu noci a v neposlední řadě i kvalitní zvuk. Samozřejmě to vždy záleží na tom, kdo tomu velí a já vím, že když v tom má prsty Agent, bude to skvělý!11) Představ si, že můžeš mít jedno jediné přání, které se splní, ať už je to cokoli. Napadá tě, co by to mohlo být? Co je tvým největším snem?

Vzal bych celou svojí rodinu na kompletní letní tour. Jsem si jistý, že by si to užili, stejně jako já, protože by to bylo víc jako rodinná dovolená, než jen turné se spoustou hraní.

12) A kdybys ty sám mohl někomu splnit jedno jediné přání, napadá tě, co by to bylo a kdo by byl tím šťastným?

Tak tohle je zatraceně dobrá otázka! Hodně lidí má sny a já si některé své dokonce i splnil, ale přiznám se, že si teď asi nevzpomenu na nikoho, kdo má nějaké takové přání. Možná ale, kdybych zašel do nemocnice, našel bych tam někoho takového. Na tohle je fakt těžké odpovědět, takže to nechám asi na osudu a až někoho takového potkám, pokusím se mu jeho sen splnit.

Ptala se –kat-

Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 11. 4. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Interview s mistrem Rushem . Vychytané.cz. [Online] 11. 4. 2011. [Citace: 3. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4455. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Interview-s-mistrem-Rushem-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.107s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.115.114
Serverový čas: úterý 3. října 2023 17:07