Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Na 40. repríze Sluhy dvou pánů bude vylosován 21.000 divák...

...a zahraje si i zlínský primátor
Přidat na Facebook
Jubilejní 40. repríza nejúspěšnější inscenace Městského divadla Zlín za poslední roky Sluha dvou pánů bude v úterý 5. dubna výjimečná nejen tím, že si na ní zahraje zlínský primátor Miroslav Adámek, ale i slavnostním okamžikem, kdy bude vylosován v pořadí 21.000 divák, který tuto komedii viděl od prosincové premiéry v roce 2009.

„Sluha dvou pánů je za poslední roky jedno z nejúspěšnějších představení. Dočkalo se čtyřicáté reprízy, což je při kapacitě Velkého sálu vskutku mimořádné číslo, a vidělo ho již takřka dvacet jedna tisíc diváků. Vylosovaný divák s tímto pořadovým číslem od nás proto dostane láhev dobrého vína a volnou vstupenku na zahájení mezinárodního festivalu Setkání 2011 Stretnutie,“ sdělil ředitel divadla Petr Michálek.
Zahajovací večer oblíbeného květnového festivalu se uskuteční v úterý 24. května, kdy ve Zlíně zahraje Národní divadlo moravskoslezské Ostrava představení Gottland.

Vstupenky na 40. reprízu Sluhy dvou pánů jsou ještě k dostání v pokladně divadla nebo přes web www.divadlozlin.cz

První dubnové úterý se zapíše do dějin Městského divadla Zlín i města Zlína. Diváci budou v určitý moment zcela překvapeni: na jeviště vstoupí sám primátor Zlína Miroslav Adámek. Ovšem ne v obleku a s mikrofonem, aby pronesl oslavnou řeč, ale jako herec v kostýmu! A spolu s Radovanem Králem a dalšími herci odehraje svůj speciální part.

„Pan primátor mi hned při našem prvním setkání řekl, že jako ochotník kdysi hrál divadlo. Když jsem ho pak provázel divadlem, bylo cítit, že ho to táhne na scénu, k rekvizitě. Tehdy jsem mu poprvé řekl, že ho obsadíme. To se ještě smál. Netušil, že brzy přijde konkrétní nabídka,“ vysvětluje svůj počin ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek. „Sluha dvou pánů je naše nejúspěšnější představení. Čtyřicátou reprízu proto chceme náležitě oslavit a nabídnout našim divákům něco mimořádného navíc. Proto jsem rád, že pan primátor mou nabídku přijal,“ dodává ředitel divadla.

A jak to vlastně přijal samotný zlínský primátor? „Neměl trému z vystoupení jako takového, spíše se bál, aby to někdo nevnímal jako populismus. Já to beru především jako oslavu. Mimořádný večer, který si podporu zaslouží. A postavit se s našimi herci na prkna, která znamenají svět, a v kostýmu, považuji za mnohem lepší, než řečnit před začátkem na mikrofon. Proto jsem rád, že se nakonec nechal přemluvit a jeho rozhodnutí si upřímně vážím,“ podotýká Michálek.
Co vlastně bude první muž Zlína hrát? „Máme na stole víc variant. Sluha dvou pánů je dobrá volba už jen proto, že je to taškařice a z velké části improvizace. Bude to navíc na jednu krátkou zkoušku těsně před představením, ale znáte to: není malých rolí. Co konkrétně to bude, ponechme zatím jako tajemství,“ usmívá se tajuplně šéf zlínské scény.

Zamotaná komedie Carla Goldoniho Sluha dvou pánů se ve zlínském divadle uvádí už počtvrté: v roce 1956 jej režíroval Evžen Kubíček, v roce 1972 Pavel Palouš a v roce 1992 Karel Novák. Inscenace Jakuba Nvoty měla premiéru 5. prosince 2009.
Dvěma pánům současně slouží oblíbený herec zlínského divadla Radovan Král. Goldoniho snad nejpopulárnější a nejhranější dílo je vytvořeno ve stylu tzv. komedie dell’arte. Ve hře se vyskytuje plejáda komediálních typů, které vytvářejí plejády komických situací. Původně byla tato komedie improvizovaná, hraná pouze na námět, což Goldoni pevným textem zrušil, ale prostor pro částečnou improvizaci protagonistů ponechal. Jde tu hlavně o legraci, čistou radost ze hry – o divadlo, kterému se smáli lidé na tržištích a náměstích, aby ze sebe setřásli své starosti. Bavili se bez výpravných dekorací, díky umu herců-komediantů, vtipu dialogů a špílců a vůbec plnokrevnosti a zábavnosti tohoto lidového divadla. Pohonným motorem celé taškařice jsou převleky, omyly a vydávání se za někoho jiného, což plodí hromadu nedorozumění – vždy se zaručeným účinkem.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
neděle 3. 4. 2011 08:00
Jarešová, Veronika. 2011. Na 40. repríze Sluhy dvou pánů bude vylosován 21.000 divák.... Vychytané.cz. [Online] 3. 4. 2011. [Citace: 26. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4435. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-40.-reprize-Sluhy-dvou-panu-bude-vylosovan-21.000-divak...
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.201.72.250
Serverový čas: úterý 26. září 2023 07:12