Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Harlej rozbouřil Ohře v Žatci

Páteční večer rozehřál Kulturní dům Liďák v Žatci Chai a završil to Alkehol. Obě tyto skupiny totiž doplnily koncert skupiny Harlej, která v Žatci v zájmu Turné 2011 představila tvorbu nejen ze své nové desky „...máme vlka.“.
Přidat na Facebook
Chai není na hudební scéně žádným nováčkem, jak by se mohlo zdát, což dokazovalo i jejich hodinové vystoupení v úvodu. Dav se příjemnými tóny doplněnými texty s tématikou jako např. láska mouchy k mucholapce, příjemně rozehřál. A ač, jak sám zpěvák upozornil, byla tato kapelka z Nýrska mnohými neočekávaná, nakonec byla příjemným zpestřením.

Přeci jen ale když se na pozadí pódia kolem půl desáté večer objevil stín vlka, začalo přibývat posluchačů pod pódiem. A když pak Harlej hrábli do strun, byla započata očekávaná show, která měla co nabídnout. Kapela vystoupila jak se všemi 12 songy z nového alba, které do prodeje vzešlo 18.3., tak i předvedla něco ze starší, podvědomě známější tvorby jako např. ´Pověstě ho vejš´, ´Zfetovanej´, nebo ´Královna noci´.


Show byla doplněna dobře nejen zvukově a světelně, ale i spoluprací publika. Chvíli kapela odolávala na prosby přídavků, nicméně nakonec se na pódium vrátila minimálně ještě dvakrát. Uspokojené publikum, povětšinou ověnčené kelímky s pivem, ocenilo výkon kapely nadšeným křikem i výskotem.

Kolem půlnoci bylo publikum sice mírně společensky unavené, ne však o nic míň nabité, aby si nevychutnalo třetí porci na závěr večera, o který se postarala kapela Alkehol.

Tato kapela je považována za učebnicový vzor kapel, které musíte buď milovat, nebo nenávidět. Přítomní posluchači ale nevypadali, že by zastávali druhou možnost, a taky jim to pozitivní hlasitostí dali patřičně najevo. Alkehol za skoro půldruhé hodiny předvedl mnoho ze své dosavadní tvorby. Uspokojil tak nejen publikum, ale příjemně tak i zakončil tento příjemně rozjetý hudební večer.

Většina posluchačů opustila Liďák krátce po druhé hodině v noci a kapely se odjely připravit na další akce. Alkehol nebyl totiž doprovodem kapely Harlej poprvé ani naposled, jelikož , ať už v zájmu turné nebo letních festivalů, se obě kapely vystřídají ještě na jednom pódiu. Není však jedinou kapelou – doprovodnými kapelami nejen na turné budou i kapely jako např. Rybičky 48, Škwor, Doctor P.P., nebo Narttu.

Harlej, v čele s Tomášem Hrbáčkem, mají naplánované koncerty až do 2.9. po menších i větších městech České republiky. Přičemž hlavní město této republiky už bylo poctěno jejich návštěvou den před Žatcem, a to 24.3.

Takže pokud jsi příznivcem této hudby, tak neváhej, a možná se uvidíme na nějakém z dalších koncertů těchto umělců.

Mintam
(Marie Zeinertová)
středa 30. 3. 2011 16:00
Zeinertová, Marie. 2011. Harlej rozbouřil Ohře v Žatci. Vychytané.cz. [Online] 30. 3. 2011. [Citace: 26. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4422. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Harlej-rozbouril-Ohre-v-Zatci
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.201.72.250
Serverový čas: úterý 26. září 2023 07:50