Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zpěvačka a básnířka Ursula Rucker vystoupí 12. května poprvé v ČR

Ursula Rucker, jedna z nejslavnějších světových pódiových básnířek a hudebních performerek, vystoupí s doprovodnou kapelou (kytara a bicí) vůbec poprvé v České republice
Přidat na Facebook
Ursula Rucker okouzlila kritiky i fanoušky po celém světě díky svému pestrému repertoáru, který se pohybuje od nu jazzu, funku až po elektroniku a hip hop, fascinujícímu, podmanivému hlasu a silným veršům. Je přirovnávána k legendám pódiového básnictví jako Gil Scott-Heron či Sonia Sanchez, dokáže v jednu chvíli bouřit a v další citlivě hladit. Spolupracovala a nahrávala například s formacemi a hudebníky jako The Roots, 4 HERO, Jazzanova, Jamaaladeen Tacuma, SYLK130, King Britt, Jonah Sharp, Louie Vega a mnoha dalšími. Alba Ursuly Rucker se dají označit jako básně v pohybu. Její poezie vypráví o zápasech, lásce, ženskosti, míru, zlosti, nespravedlnosti a duchovnosti. Texty se často zabývají životem a problémy v amerických městech, rasovými otázkami, ženskostí či původním obyvatelstvem. Jako protiváha mužským umělcům je její dílo součástí nového hnutí ženských performerek se silným, vizionářským názorem. Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji od 29. března v Paláci Akropolis a sítích Ticketpro a Ticketportal.

Ceny: do 1. května 440 Kč, do 11. května 480 Kč, na místě pak 520 Kč. Koncert pořádá agentura Charm Music.

Ursula Rucker se narodila a vyrůstala ve Philadelphii, kde také vystudovala novinařinu. Básně psala od dětství, poprvé je představila na veřejnosti v roce 1994 v jednom z místních barů. Superproducent King Britt brzy rozpoznal její talent a pozval ji k nahrání prvního singlu nazvaného Supernatural. Náhodou se v témže roce dostala k nahrávání desky kapely The Roots, kde ji poslední skladba The Unlocking zavedla do světa progresivního hip hopu a dala podnět k další spolupráci s touto formací.

Ursula od té doby vystupovala v mnoha různých koncertních prostorech, na univerzitách či na festivalech včetně například Montreaux Jazz Festival, Winter Music Conference, Theater of the Living Arts, Painted Bride Art Center, World Caf Live či Drexel University. V roce 2005 byla hlavním účinkujícím na FREEDOM festivalu v Austrálii v rámci kampaně Amnesty International Stop násilí na ženách.

Zatím poslední – páté v pořadí – studiové album She Said vydala v roce 2010 na značce Noizetrip Records. Produkoval ho přední hudebník a producent Anthony Tidd (The Roots, Zap Mama, Jazzyfatnastees, Steve Coleman...) Tři alba (Supa Sista, Silver or Lead, Ma’at Mama) vydala na berlínském labelu !K7, Ruckus Soundsysdom z roku 2008 pak na značce FiveSixMedia King Britta. Často také vede workshopy a věří, že umění a poezie jsou katalyzátory změny. Jejím posláním je léčit sebe, planetu a její obyvatele uměním. Nedávno také dokončila epickou báseň k fotoeseji z dílny fotografa Clarence Williamse o New Orleans zasaženém hurikánem Katrína.

www.myspace.com/ursularucker
winslayer
(Lukáš Plaček)
středa 30. 3. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Zpěvačka a básnířka Ursula Rucker vystoupí 12. května poprvé v ČR. Vychytané.cz. [Online] 30. 3. 2011. [Citace: 26. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4418. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zpevacka-a-basnirka-Ursula-Rucker-vystoupi-12.-kvetna-poprve-v-CR
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.984s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.201.72.250
Serverový čas: úterý 26. září 2023 08:34