Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Primal Scream se svým turné zavítají i do Prahy!

V roce 1992 byla udělena historicky první hudební Mercury Music Prize. Obdržela ji kapela Primal Scream za své, v pořadí třetí album s názvem Screamadelica, které vyšlo rok před tím.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Koncert Primal Scream
neděle 7. srpna 2011 20:00
(konec +- pondělí 8. srpna 2011 03:00)
KC Vltavská
Praha (CZ)
Primal Scream, v česku známí také díky totální neodbornosti členů Rady Českého rozhlasu, která ve svém vtipném prohlášení z roku 2008 prostřednictvím svého jednatele Antonína Zelenky při snahách utlumit Radio Wave veřejnosti sdělila, že mládež, která poslouchá tuto stanici není elita národa a že v písni Swastika Eyes od Primal Scream, kterou vysílalo Radio Wave se "jedná o velmi kontroverzní, radikální rap metalové skupiny, která na svých koncertech zastává revoluční stanovisko, velmi kritické vůči domácí americké a zahraniční politice." Připomeňme, že toto prohlášení rozhořčilo významnou část hudební a kulturní společnosti, bohužel dodnes, se i přes protesty a petice, nepodařilo Radio Wave vrátit do éteru.

Screamadelica bylo první album, se kterým Primal Scream komerčně uspěli. Dodnes je hodnoceno jako jedno ze zásadních a nejlepších alb 90.tých let, většina respektovaných hudebních časopisů mu v recenzích udělilo plný počet bodů, jiní ho pasovali na nejlepší album desetiletí. Tímto albem, na kterém se Primal Scream inspirovali houseovou taneční scénou, se definitivně odpoutali od indie rockových kapel a zařadili se mezi velikány hudební scény.

Pro letošní rok si Primal Scream pro své fanoušky přichystali lahůdku a to reedici a turné k 20. výročí tohoto jejich vynikajícího alba. Turné kapela zahájila listopadovým vyprodaným dvojkoncertem v londýnské Olympii, živě ho přenášela BBC. Pro nás je však nejpodstatnější informace, že Primal Scream nám Screamadelicu zrahrají živě 7. srpna v KC Vltavská v Praze.

Vstupenky budou k zakoupeni od 14.4. v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 710 CZK + poplatky, na místě pak za 890 CZK.

Více info na: www.primalscream.net, www.vltavska.cz, www.dsmacku.com, www.facebook.com/dsmackupromotion

Zdroj: TZ D Smack U Promotion

Lakina
(Lada Váňová)
úterý 29. 3. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. Primal Scream se svým turné zavítají i do Prahy!. Vychytané.cz. [Online] 29. 3. 2011. [Citace: 26. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4409. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Primal-Scream-se-svym-turne-zavitaji-i-do-Prahy!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.105s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.201.72.250
Serverový čas: úterý 26. září 2023 07:13