Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

První jména vyročního 10. HIP HOP KEMPu!

10. narozeniny se musí pořádně oslavit a tomu bude odpovídat i lineup! Sleduj první poodhalení jmen.
Přidat na Facebook
Jako tenkrát poprvé, pamatuješ? Byl jsi u toho, když se rodil fenomén Hip Hop Kemp? Když přicházel na svět festival utkanej ze snů, postavenej z nadšení, a kterej držela pohromadě síla vůle? Jestli jo, pojď to zažít znovu. Jestli ne, vítej na lekci historie s Phi-Life Cypher, Prago Union a Manželé, kteří se stávají prvními vystupujícími festivalu.

Už jen termín "10. ročník festivalu Hip Hop Kemp" zní lehounce zkornatěle. Desáté narozeniny si ale prostě zaslouží oslavu, a tak tedy pozvedněme číše. Aby ale bylo jasno, jak to letos bude: žádné taneční pro starší a pokročilé pro vás nechystáme. Cesta slzavým údolím plným nostalgických vzpomínek a ničeho jiného k Hip Hop Kempu 2011 rozhodně nepovede. Hip Hop Kemp má historii. Hip Hop Kemp je na svojí historii patřičně hrdý. Hip Hop Kemp u příležitosti desátých narozenin svoji historii patřičně připomene. Ale i tak se Hip Hop Kemp dívá především dopředu, a ne jen přes rameno. Projedem se stylem old to the new a doufám, že na té jízdě budete s náma. Každý pátek, na následujících 10 týdnů přejmenovaný na Bleděmodrý pátek, vás čeká další várka jmen. Každý pátek vás čekají jména, která psala historii toho kterého roku Kempu, a čekají vás jména, která budou psát historii Kempu 2011.

Začínáme rokem 2002. Parkoviště. Cihelna. Pardubice. Nádhernej bazén. Sluníčko. Záplavy. Pódium s kulatou střechou jak na garáži. Zvukař beze střechy. Jeden párty stan. Life z Phi-Life Cypher dává freestyle ve stojce na hlavě. Babs ručkuje po konstrukci pódia. Affro je zlomená noha. Kmotr Lesík si s kytarou okolo krku předává hip hop knowledge s další generací. Euforie 3.500 lidí, co to prožila... Přesně tohle si budeme letos připomínat a doplní to aktuálně asi nejlepší domácí parta Prago Union s živou kapelou.

Na začátek nic moc, čekal jsem bombu, atomovku. Jo? Já bych zase nechal hodnocení na závěr. Slyšeli jsme toho za těch 10 let spousty. Lineup je skvělej. Lineup je hroznej. Super undergroundovej, mega zaprodanejckej, srdečně rapovej, zbytečně trendy... Kemp se za 10 let posunul z parkoviště u koupaliště Cihelna v Pardubicích do Festivalparku na letišti v Hradci Králové. Dostal se od krystalicky naivního amatérismu k profi produkci. Od lokálního pokusu po jeden z největších a nejzásadnějcíh globálních fenoménů. Když s námi projedeš ten vývoj znovu, budeš svědkem toho, jak Kemp rostl. Začínáme možná skromně, protože přesně tak začala cesta tohohle fesťáku a jestli chceš vidět, kam dojedeme, sleduj nás příští Bleděmodrý pátek a tipuj, kdo by se mohl objevit z Kempu 2003?

PHI-LIFE CYPHER /UK/
PRAGO UNION + LIVĚ BAND /CZ/
MANŽELÉ /CZ/
Fred
(Fred Durst)
pátek 25. 3. 2011 13:00
Durst, Fred. 2011. První jména vyročního 10. HIP HOP KEMPu!. Vychytané.cz. [Online] 25. 3. 2011. [Citace: 26. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4407. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prvni-jmena-vyrocniho-10.-HIP-HOP-KEMPu!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.111s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.201.72.250
Serverový čas: úterý 26. září 2023 08:10