Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Reef jsou zpět ! Reef are back !

Před Glastonbury také na JamRocku!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
JamRock
čtvrtek 9. června 2011 18:00
(konec +- neděle 12. června 2011 19:00)
Žamberk
Žamberk (CZ)
Reef are back! Křičela světová média o věhlasné britské kapele Reef a jejím návratu. A teď, po více než jedenácti letech, ji uvádí jeden z nejoblíbenějších festivalů u nás - JamRock 2011!
Nejprve proběhla zpráva o šesti koncertech v Británii, plánovaných na duben 2010. To co se dělo na totálně vyprodaných plochách, se těžko popisuje, ale nechme zaznít slova vynikající zpěvačky české kapely Nil, Hanky Kosnovské, která si jejich koncert v Londýně nenechala utéct:
“ Byl to děs! To co dělali lidi, jsem fakt ještě nezažila. Stáli jsme ve druhé řadě a já se nemohla dvě hodiny ani nadechnout. Koncert byl absolutně super a zároveň absolutně šílenej!“

Těch šest koncertů bylo vyprodáno během chvilky. Protože všechny skončily stejně – předvyprodané a na konci nadšené publikum, rozhodli se REEF ještě pár jednorázových koncertů přidat.

Letos, kromě světově proslulého Glastonbury, vystoupí o čtrnáct dnů dříve 11. června na JamRocku v Žamberku.

„Jsme strašně rádi, že se nám podařilo po dlouhém a složitém jednání skvělé REEF přivézt k nám na JamRock! Jejich muzika z nich udělala kultovní kapelu, která ať vystoupila kdekoliv, tak sklidila neuvěřitelný úspěch. Je to skupina, která se „prodává“ hlavně svým živým vystoupením. I když o hity v rádiu rozhodně nikdy neměli nouzi a těsně před koncem tisíciletí vystoupali až na samý vrchol, kdy jejich album Glow bylo absolutně první v britském žebříčku alb!“, říká o kapele dramaturg festivalu Libor Pavlata.

Kdo tedy jsou Reef? V první řadě jednou z nejzajímavějších rock´n´rollových kapel v Británii! Jejich privilegované postavení na rockové scéně potvrzují úspěchy jak v žebříčcích, tak v návštěvnosti koncertů.

Nastoupená jízda Reef se nedlouho po jejich vzniku, na přelomu let 93 – 94, značně zrychlovala, turné je zavedlo do Ameriky, Austrálie a Japonska, v Londýně hráli jako předkapela The Rolling Stones. Singl Weird se umístil na 18. místě singlové TOP20. Tímto úspěchem zakončili Reef svůj rok obrovského vzestupu.

Ale to vše byl teprve začátek - celosvětově proslavená se kapela stala díky albu Glow z roku 97, ozdobenému dvakrát platinovou deskou. Společně s Georgem Drakouliousem (producent Toma Pettyho atd…) na něm Reef pracovali v legendárních londýnských studiích Abbey Road a dokončovali jej v Los Angeles ve studiích Royaltone.

Singl Place Your Hands se stal No.6. britské hitparády, o dvě příčky níž skončil další hitový singl Come Back Brighter. Glow, které vystoupalo přímo na první místo albového žebříčku a osvobodilo britský národ od dlouhodobé a pro mnohé nesnesitelné nadvlády popových hvězdiček! Následovaly singly Consideration a Yer Old v létě stejného roku. Kapela musela na začátku roku 1998 zpomalit - vždyť předchozích 18 měsíců byla v jednom kole úspěchů a vzestupu.

Myslím si, že to, co děláme my, je čerstvá věc, ale jediná cesta, jak s lidmi komunikovat, je jít za nimi a ukázat jim to. Jsme nejlepší živou kapelou v Británii, o tom nemůže být zatraceně přece žádných pochyb!" tvrdil sebevědomě Gary Stringer, zpěvák kapely.

Nicméně v roce 2003 se kapela rozpadla. Na chvilku je spojila jen smrt jejich manažera, kdy v roce 96 zahráli na pohřbu v kompletní sestavě pouhé 3 skladby. Na konci roku 2009 však ohlásili REEF již zmíněných 6 koncertů na příští rok. Obrovský úspěch je dovedl k rozhodnutí, zahrát pár jednotlivých koncertů, protože každý z členů kapely má své samostatné hudební projekty.

O to větší máme štěstí, že tuto kultovní kapelu můžeme po dlouhých dvanácti letech, a možná naposled, vidět také v České republice na festivalu JamRock, festivalu, jehož jméno mají označeny ve svém kalendáři již tisíce příznivců hudby, pohody a všeho toho, co dělá JamRock tak ojedinělým. Další info najdete na www.jamrock.cz

winslayer
(Lukáš Plaček)
čtvrtek 24. 3. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Reef jsou zpět ! Reef are back !. Vychytané.cz. [Online] 24. 3. 2011. [Citace: 26. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4389. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Reef-jsou-zpet-!-Reef-are-back-!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.201.72.250
Serverový čas: úterý 26. září 2023 07:05