Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

BUSH se speciálním hostem - djem Calyxem!

Další vydání legendární drum'n'bassové párty Bush z produkce Roxy promotion je tady! Tentokrát vystoupí živoucí drum'n'bassová legenda, anglický DJ a producent Calyx!
Přidat na Facebook
V loňském roce v rámci akce Bush vystoupili mj. High Contrast a Netsky, hvězdy letošní Hospitality@Roxy, dále Roxy loni pohostila například "nejlepšího DNB DJ na světě" (dle titulu z anket Knowledge, DNB Arena aj.) a majitele vydavatelství Ram Records - Andyho C, vzpomeňme i vystoupení Markyho nebo Kluta, těsně před rekonstrukcí klubu. Nyní vám stará dobrá Roxy promotion přiváží do nové Roxy zástupce trochu zadumanějšího proudu drum'n'bassu.

Pro Calyxe byla vždy určující vůle vytvářet něco víc než jen taneční muziku. Tvrdé beaty, melancholické samply a dokonale propracované basové linky prodchnuté emocemi - tak známe Calyxovu dřívější tvorbu.
A na co se můžete těšit nyní? Calyx spolu s Teebeem, svým "hudebním bratrem", pracuje už tři roky na novém albu. Zatím dali dohromady už celých třicet tracků různých žánrů, z nichž ovšem návštěvníci parties po celém světě měli možnost slyšet jen několik, často navíc pouze v betaverzích.

Žádnému DJ na světě nedali svůj materiál k dispozici, jak bývá v drum'n'bassu zvykem, ba naopak. Vše drží pečlivě v tajnosti a slibují monstrózní návrat na taneční parkety. Z posledních podcastů vydavatelství Subtitles, kde Teebee milostivě pustil po jednom z připravovaných tracků, vyplývá jediné: Důslednější hudební práci si snad nelze ani představit. Práce na albu se ovšem již chýlí ke konci, a tak nezbývá než se těšit, co z něho zahraje Calyx pražskému publiku. Naposledy Calyx vystoupil v Praze před třemi lety v back to back setu právě s Teebeem v rámci tour k tehdejšímu albu The Anatomy LP.

Původně jazzový kytarista se do drum'n'bassu vrhnul na konci devadesátých let. Pod vlivem tracků Goldieho, Opticala, Dillinji a dalších, si brzy vytvořil vlastní specifický, tvrdý zvuk. Několik let byl součástí slavného labelu Moving Shadow, na němž v roce 2005 vydal svou jedinou sólovou dlouhohrající desku, přelomové album No Turning Back. Melancholické pecky plné tvrdých beatů jako Thru Your Eyes, Chasing Shadows, nemilosrdně taneční Get Myself To You, Tearing Us Apart a další. Právě do těchto dob se datuje počátek jeho spolupráce s norským DJem a producentem Teebeem, jenž spolu se svým vydavatelstvím Subtitles Music představuje jednu z největších autorit v drum'n'bassu vůbec. Porozumění je tak silné, že se Calyx s Teebeem napříště rozhodnou vydat společné album (zmíněné The Anatomy LP v roce 2007). Vzpomeňme hity jako The Warrior, Dual Processed, Make Your Choice... Od té doby vyšly z dílny Calyxe & Teebeeho pouhé tři tracky: Desolate, Salvation a naposled úžasná spolupráce na Breakově loňském albu, skladba s názvem Don't Look Down, kterou usilovně hrají DJs ze všech subžánrů drumandbassu v klubech po celém světě.

O Calyxův support se na Bushi 18.3. v Roxy postará trojice navýsost povolaných českých DJs. Resident DJ Ghonzales, který se na české scéně pohybuje již pěnou řádku let, na Radiu Wave má svůj pořad Beatcase a v klubu Roxy pak stejnojmenou klubovou noc. Těšit se můžete též na DJku IM Cyber, často označovanou za první dámu českého DNB DJingu. Spolu s nimi Calyxe podpoří hostující Yadel z ostravské crew Dvoika.Troika.

Buďte si tedy jistí, že tančit se bude rozhodně až do rána!

Více informací: www.roxy.cz; http://www.myspace.com/calyxuk

Vstup: do 23:00 zdarma, poté 150,-

Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 14. 3. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. BUSH se speciálním hostem - djem Calyxem!. Vychytané.cz. [Online] 14. 3. 2011. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4369. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/BUSH-se-specialnim-hostem---djem-Calyxem!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.079s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.211.239.1
Serverový čas: pátek 3. února 2023 14:19