Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Představujeme první hvězdu TRANCEFUSION – holandský FIRST STATE

Od nyní vám budeme postupně představovat v krátkých biografiích a rozhovorech jednotlivé zahraniční hvězdy akce TRANCEFUSION MAGIC.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Trancefusion
sobota 30. dubna 2011 19:15
(konec +- neděle 1. května 2011 05:15)
Průmyslový palác (areál Výstaviště Holešovice)
Praha 7 (CZ)
Jako první na řadu přichází velice sympatický a otevřený chlapík z líhně těch nejlepších DJs, holandský producent FIRST STATE. A v Čechách se představí v souvislosti s Trancefusion hned třikrát, 2 x na oficiálních warm up parties v Ostravě a Praze a pak samozřejmě na hlavní párty 30. dubna. Sander van Dien, vystupující pod přezdívkou First State, je v současnosti bezesporu jedním z nejzajímavějších a nejtalentovanějších producentů elektronické taneční hudby. Jeho tvorba se už stačila nesmazatelně vrýt do nahrávek a setů největších a nejvlivnějších interpretů progressive a trance music. First State samozřejmě nejen skládá, ale i hraje naživo. Loni procestoval celý svět: hrál mimo jiné v Austrálii, Jižní Africe, Británii, Irsku a USA. Objevil se také na několika nejslavnějších tanečních akcích jako Trance Energy, Godskitchen, Gatecrasher nebo Tomorrowland. A zde je krátký ale otevřený rozhovor s ním!

Ahoj Sandere, čekají tě 3 hraní v Čechách v rámci akce Trancefusion Magic. Jak se těšíš na české party people a kdy jsi tady vlastně naposledy hrál?

Ahoj, moc se těším! Naposledy jsem v Česku hrál v roce 2009; je tedy nejvyšší čas, abych se vrátil!

Na Trancefusion v dubnu si zahraješ po boku řady dalších světových hvězd. Jak hodnotíš z profesionálního hlediska takto poskládaný line up? A pravdu prosím!

Myslím, že je to opravdu hvězdný lineup. Vzhledem k velikosti té akce si myslím, že je fajn, že se pořadatelé nedrželi zpátky, když plánovali, koho pozvou!

Holandsko je všeobecně vnímáno jako líheň těch nejlepších trance DJs a jako místo, kde prostě trance je něco jako kulturní bohatství :-) To si fakt u vás skoro každý na trance ulítává?

Musím říct, že ne. Není pravda, že by tady všichni „ulítávali“ na trance. Scéna je velká, to jo, ale ne tak velká, jak bývala před pěti deseti lety. V Holandsku je bezkonkurenčně nejposlouchanějším elektronickým žánrem house a naší místní specialitou je „Dutch house“, tedy „holandský house“, jehož čelnými interprety jsou Chucky nebo Afrojack. Čím dál oblíbenější je taky dubstep. Nelze ale ignorovat fakt, že Nizozemsko je domovem jedněch z nejlepších a nejslavnějších producentů trance music.Kdy tě to vlastně pohltilo?

Elektronická hudba se mi líbila odjakživa, poslouchal jsem Jean-Michela Jarrea i ELO. Hodně mě ovlivnil Tiesto a Paul van Dykovy rané sety z Love Parade. Pak už od trance nebylo cesty zpět.

Kolik je asi tak v Holansku DJs??? :-)

Haha, DJů je u nás fakt jak nasr... :-) NEBO Haha, u nás je DJ fakt snad každej druhej. Přesné číslo si snad ani netroufnu odhadnout.

Hmmm, tak to gratulujeme, že jsi jedním z nich, kterému se podařilo prorazit a vyčnívá! Na čem aktuálně pracuješ?

Díky moc! Nedávno jsem dokončil několik nových remixů, které vyjdou během příštích pár týdnů, a mám rozděláno několik singlů z nového alba Changing Lanes. Nejnovější singl, který zrovna vyšel, se jmenuje „Reverie“ a po něm někdy v březnu vyjde „Breathe on Me“.

Tak a teď obligátní a u DJs milovaná poslední otázka: Co bys vzkázal všem českým fandům? A dej si záležet, lákáš lidi na 3 akce!

Především chci poděkovat všem svým fanouškům za jejich skvělou podporu. Jen díky nim se můžu život tím, co mě baví a co mám rád. Do Česka se vracím po docela dlouhé době a pro fanoušky to tak bude první příležitost vidět „NOVÉHO“ First State – představím živý set a zahraju několik novinek i exkluzivních tracků a remixů. Moc se na to těším a nemůžu se dočkat. Takže, fanoušci... „See you at TranceFusion!“

Díky za rozhovor a budeme se těšit na setkání v Ostravě, v Praze a pak zase v Praze!


TRANCEFUSION – MAGIC - po této noci budete jako znovuzrození!
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 18. 3. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Představujeme první hvězdu TRANCEFUSION – holandský FIRST STATE. Vychytané.cz. [Online] 18. 3. 2011. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4364. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Predstavujeme-prvni-hvezdu-TRANCEFUSION-–-holandsky-FIRST-STATE
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.96.43
Serverový čas: středa 6. července 2022 03:00