Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mahala Rai Banda zahájí 13. května sérii Balkan Beats Party

Mahala Rai Banda, která zahájí 13. května v pražském KC Vltavská novou koncertní sérii Balkan Beats Party Praha, představuje v podstatě svého druhu superskupinu balkánské hudby
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Balkan Beats Party Praha - Mahala Rai Banda
pátek 13. května 2011 21:00
(konec +- sobota 14. května 2011 04:00)
KC Vltavská
Praha (CZ)
spojuje totiž dvě vesnice, kde v Rumunsku žijí ti nejslavnější a nejlepší muzikanti. Houslisté, cimbalisté, akordeonisté a basisté z Clejani kousek od Bukureště, kteří kdysi vytvořili Taraf de Haidouks, a Zece Prajini, kde je největší hustota hráčů na dechové nástroje na čtverečný metr a odkud pocházejí Fanfare Ciocarlia. V těchto dvou místech uprostřed prachu, bláta či ledu (dle ročního období) žijí hudebníci, kteří jsou napůl geniové a napůl uličníci a kteří tvoří kapelu Mahala Rai Banda – divokou, energickou, virtuózní i jemnou.

Její jméno je inspirováno označením pro romská předměstí velkých rumunských měst. Od konce 90. let, kdy ji dal dohromady houslista Aurel Ionita, Mahala Rai Banda vydala dvě vysoce ceněná alba. Připravte se tedy na velkou jízdu na vlnách balkánské dechovky, rumunské lidové hudby, oriental popu, katalánské rumby i manele. Stejně jako na všech večerech Balkan Beats Party k tanci zahraje mix toho nejlepšího z balkánské hudby berlínský DJ Robert Soko, autor populárních party v Německu i zahraničí. Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketportal a Ticketpro. Do 31. března je cena: 382 Kč, dále pak 450 Kč včetně poplatků. Balkan Beats Party Praha pořádá punx not dead.
Více informací na: www.punxnotdead.cz nebo www.cityfestival.cz .

Série Balkan Beats Party bude pokračovat 23. června s maďarskými pankáči Besh o´droM jako součást Prague City Festivalu, 23. září s berlínskými Di Grine Kuzine, 27. října nejlepší srbskou dechovkou Boban i Marko Marković Orkestarem a zakončí jej 8. prosince hostování německého hudebníka Shantela a jeho Bucovina Club Orkestaru. Před a zejména po koncertu každé kapely zahraje hostitelský DJ Robert Soko. Vstupenky na všechny večery jsou již nyní v prodeji v cenách od 330 do 460 Kč v sítích Ticketportal a Ticketpro. K dostání je také zlevněná permanentka za 1770 Kč na všechny koncerty (návštěvník ušetří 300 Kč, pokud by si kupoval všechny koncerty zvláště), na party 23. června mají návštěvníci Prague City Festivalu vstup zdarma.
winslayer
(Lukáš Plaček)
čtvrtek 17. 3. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Mahala Rai Banda zahájí 13. května sérii Balkan Beats Party. Vychytané.cz. [Online] 17. 3. 2011. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4361. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mahala-Rai-Banda-zahaji-13.-kvetna-serii-Balkan-Beats-Party
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.079s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.70.233
Serverový čas: neděle 5. února 2023 01:21