Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dejan Milicevic před Pig Festem: Plzeňské garáže na mě udělaly dojem!

Po vystoupení na nejprestižnějších evropských eventech míří ikona srbského techna Dejan Milicevic na plzeňský festival Pig Fest, kde vás roztančí svou mistrovskou technikou hraní na tři gramofony a kreativní směsí techna, tech housu a hardgroovu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Pig Fest Wonderland
pátek 25. března 2011 21:00
(konec +- sobota 26. března 2011 05:00)
DK Inwest
Plzeň (CZ)
Povídali jsme si s ním o tom, co pro nás chystá, o odvrácených stranách djingu a o nejlepších parties na evropské scéně.

Ahoj Dejane. Nedávno skončil rok 2010, jaký byl pro tebe?

Musím s velkou radostí říct, že naprosto fantastický. Naše rodina Kne´Deep oslavila desáté výročí, takže jsme měli zabookovaný celý rok a hráli jsme na úžasných místech a skvělých parties. Byla to pro mě výborná zkušenost vzhledem k lidem, které agentura zastupuje. Kromě těchhle akcí jsem hrál taky hodně v zemích bývalé Jugoslávie a v neposlední řadě nesmím zapomenout na mojí rezidentní noc v klubu The Tube v Bělehradě, která pořád slaví velký úspěch.

Tak to ses určitě nenudil. Mohl bys vybrat jednu party, na kterou vzpomínáš nejradši?

Hmm, těžká otázka. Těch nejlepších akcí roku 2010 bylo skutečně hodně (smích). Kdybych měl nějaké přece jenom vypíchnout, pak určitě Dance Valley,Tommorowland nebo Awakenings. Tyhle velké parties mají vždycky jedinečnou atmosféru a je pro mě velká čest hrát pro tolik lidí. V roce 2011 v nich budeme pokračovat a KneDeep nás navíc poveze na další nová místa, jako je berlínský klub Tresor, MS Connexion v Mannheimu, Fabrik v Madridu a další.

Máš za sebou i pár vystoupení u nás, jaký jsme na tebe udělali dojem?

Hraní v Čechách byl vždycky skvělý zážitek a rád se k vám vracím. Lidi jsou ke mně vždycky hodně přátelští, myslím, že to má něco společného s tím, že jsem Srb. Nějaké slovanské propojení asi.(smích).

Jaký set od tebe můžeme čekat na Pig festu?

Vzhledem k tomu, že dělám Dje tak dlouhou dobu, zahraju set, který půjde od old school Chicago a Detroit soundu,přes techno po tech house. Hodně se na Pig Fest těším, viděl jsem prostor, kde se party bude konat, a udělal na mě velký dojem.

Narazils na to, jak dlouhou dobu už hraješ. Nejsi už trochu unavený, anebo patříš mezi neúnavné workoholiky?

Hrát jsem začal kvůli vášni pro hudbu, která mě nikdy neopustí a ani mi nedovolí přemýšlet, že bych někdy dělal něco jiného. Na druhou stranu je tahle práce vyčerpávající tím, že je člověk pořád někde na cestách, celé dny hraje a rozhodně si v noci neužije vydatný spánek. Hraní je můj život, ale dovolenou si rád dopřeju dvakrát, třikrát za rok. V týdnu trávím dost času ve studiu, ale pak si vždycky udělám čas i na relax. Rád chodím plavat, do sauny, miluju turecké lázně…a pak samozřejmě rád vyrazím s přítelkyní a přáteli do dobré restaurace nebo baru, prostě dělám normální věci.

Mohl bys nám nakonec doporučit nějakého vycházející djskou hvězdu a party, kam se vydat?

Nových djů je v dnešní době hyper produkce a releasů strašná spousta. Já jsem si všimnul pár mladých talentů, jako jsou Maya Jane Coles,Nicolas Jaar a další, které jsem ještě neměl příležitost slyšet naživo. Navíc mám radost, že naopak někteří starší umělci slaví svůj návrat, třeba Delano Smith, Mike Huckaby…jejich hudba a sety opravdu ukazují spoustu zkušeností.
Všem fanouškům taneční hudby bych určitě doporučil Awakenings v Holandsku, Tommorowland v Belgii, Sonar v Barceloně nebo Exit v Srbsku. Výborných parties se v současnosti ale naštěstí dělá všude spousta.

Díky moc za rozhovor a těšíme se na tebe v Plzni.

Není zač, uvidíme se tam. Buďte připravení, bude to jízda.Profil

Dejan Milicevic se narodil v roce 1979 v Bělehradě a na taneční scéně se jako dj pohybuje od roku 1995. Následujícího roku založil se svým celoživotním přítelem Markem Nasticem legendární duo Teenage Techno Punks a jejich back-to-back vystoupení jim brzy vynesla titul nejlepší techno dvojice rádia B92. Na Dejanův sound měla nesmazatelný vliv i válka v bývalé Jugoslávii, která ochromila celý region a nesmazatelně se podepsala na tvorbě obou mladých djů. Ani politická situace ale Milicevicovi nezabránila v získávání popularity a v roce 1999 dosáhl spolu s Nasticem neuvěřitelného počtu 255 boookingů.

Dejan Milicevic se kromě své sólové kariéry a TTP zapojil do celé řady dalších projektů jako Teska Masinerija spolu s Markem Nasticem a Marcem Milosavljevicem, velké ohlasy vzbudilo i jeho vystoupení s klasickým orchestrem na Bělehradském letním festivalu. Od roku 2005 se stává i úspěšným producentem a jeho desky v duchu techna, hardgroovu, minimalu a housu vycházejí na několika labelech.

V roce 2007 přišel další důležitý zlom pro jeho kariéru, kdy se dostává do stáje prestižní agentury a Kne´Deep Berlin, která mu otvírá dveře na největší festivaly taneční hudby. V roce 2010 vystoupil například na silvestrovském vydání party Awakenings a nechyběl ani na Dance Valley nebo Tomorrowlandu. Rezidenta bělehradského klubu The Tube a jeho strhující set podaný ze tří gramofonů si můžete poslechnout již 26. března na plzeňském festivalu Pig Fest.


Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 17. 3. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Dejan Milicevic před Pig Festem: Plzeňské garáže na mě udělaly dojem!. Vychytané.cz. [Online] 17. 3. 2011. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4356. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dejan-Milicevic-pred-Pig-Festem:-Plzenske-garaze-na-me-udelaly-dojem!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.131s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.94.72
Serverový čas: středa 6. července 2022 06:26