Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

S jarem přijde do Prahy i blues!

Prague International Bluenights přiváží strhující koncerty T. M. Stevense, Bernarda Allisona, spoluhráčů Franka Zappy The Grande Mothers či Jeff Becka
Přidat na Facebook
Letošní série Prague International Bluenight připravila fanouškům blues, funku a rocku opravdové hody: 17. března vystoupí v Lucerna Music Baru baskytarista T. M. Stevens s projektem Shocka Zooloo. Stevens patří mezi nejlepší baskytaristy ve svém žánru, je také přezdíván „kmotr funkové baskytary“. Vyprofiloval se ale i jako zpěvák a doprovodný muzikant legend světové hudební scény. Zároveň je i nepřehlédnutelnou personou díky své extravagantní image. Během své bohaté kariéry vystupoval s Miles Davisem, Jamesem Brownem, Tinou Turner, po dlouhou dobu s Joe Cockerem, je spoluhráčem hvězd jako jsou Billy Joel, Little Steven, John McLaughlin nebo Steve Vai. T. M. Stevens vyniká strhující a divokou pódiovou show. Jeho živočišný styl hry spolu s všeobjímajícím charisma a okouzlující osobností dokáže vtáhnout diváky do dění na podiu.

31. března pookřeje srdce fanoušků Franka Zappy – v Retro Music Hall vystoupí The Grande Mothers, kapela spoluhráčů tohoto legendárního muzikanta z Mothers of Invention. Nejde o muzikanty ledajaké, jde nejen o spoluhráče Franka Zappy, ale také Captain Beefhearta. Sestava je opravdu hvězdná: ROY ESTRADA DON PRESTON, NAPOLEON MURPHY BROCK.

5. dubna zahraje opět v Lucerna Music Baru Bernard Allison, syn legendárního Luthera Allisona. Bernard je považovaný za jednoho z nejnadějnějších bluesových kytaristů a muzikantů současnosti. Již dvakrát navštívil Prahu - v roce 1991 jako kytarista doprovodné kapely svého otce a v roce 2003 již se svojí vlastní kapelou.

Netradiční koncert v sérii bude ojedinělý večer Václava Koubka nazvaný Václav Koubek - 33 let zpívám s hosty hrající Hudební sklepy. Koubek tak oslaví jednak 33 let na scéně, ale také svůj 3.333 koncert. Spolu s ním vystoupí kolem 20 hostů – Koubkovo souputníků, například Hutka, Voňková, Vřešťál, Janota, Fajt, Ponocný, Dědeček, Dragoun, Váša a mnoho dalších.

23. června se čeští fanoušci dočkají dalšího splněného snu: v pražské Tesla Areně vystoupí vůbec poprvé v České republice britský hudebník Jeff Beck, který je považován za jednoho z nejdůležitějších a nejvlivnějších sólových kytaristů historie. Je držitelem osmi cen Grammy, tři z nich za rok 2010. Do rock´n´rollové síně slávy byl Beck uveden dokonce dvakrát: jako člen legendárních Yardbirds (1992) a jako sólový hudebník (2009). All Music Guide o něm například napsal, že je „tak inovativní jako Jimmy Page, vkusný jako Eric Clapton a téměř tak vizionářský jako Jimi Hendrix.“ Beck byl členem mnoha seskupení a projektů, ve všech vždy zanechal nesmazatelnou stopu. Ať už jako člen Yardbirds a spoluhráč Erika Claptona a Jimmyho Page či jako frontman The Jeff Beck Group. Nahrával s mnoha hudebníky – například Mickem Jaggerem, Kate Bush, Stevie Wonderem, Janem Hammerem, ZZ Top či Brianem Mayem.

Více informací o všech koncertech na www.livermusic.cz

Zdroj: TZ Liver Music
Lakina
(Lada Váňová)
pondělí 14. 3. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. S jarem přijde do Prahy i blues!. Vychytané.cz. [Online] 14. 3. 2011. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4333. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/S-jarem-prijde-do-Prahy-i-blues!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.104s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.138.35
Serverový čas: sobota 4. února 2023 06:52