Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Marta Töpferová přijede z USA v březnu představit svojí novou desku

Špičková zpěvačka latinsko-americké hudby Marta Töpferová na svém jarním turné po České republice představí jak písně z její nové desky "The Other Shore" (poprvé nazpívaná anglicky), tak i výběr ze všech jejích desek. Turné bude vyjímečné tím, že uslyšíme Martu zpívat ve třech jazycích - angličtině, španělštině, ale i češtině. Na turné jí doprovodí kytarista David Dorůžka, basista Tomáš Liška a bubeník Martin Novák.
Přidat na Facebook
Marta Töpferová je jednou z nejlepších zpěvaček a písničkářek své generace.V mládí zpívala osm let klasickou a lidovou hudbu ve dvou sborech, jak v Čechách tak ve Spojených Státech. Po emigraci do USA v roce 1987 se Marta naučila plynně španělsky, a vyvinula se z ní vynikající umělkyně a skladatelka latinskoamerické hudby. London Times popsal Martu jako "jednu z nejpůvabnějších interpretů lidové hudby Latinské Americky", a zaslouženě. Dodnes Töpferová vydala čtyři alba ve španělštině, převážně složené z vlastní tvorby: "Trova" (2009 World Village), "Flor Nocturna" (2006 World Village), "La Marea" (2005 World Village), "Sueno Verde" (2003 Circular Moves), a sbírku českých, moravských a slovenských lidových písní s názvem "Homage To Homeland" (2002 vlastní produkce).

Jako stálá tvůrčí síla na hudební scéně v New Yorku Marta spolupracovala s některými nejlepšími hudebníky z latiny, jazzu i kruhu vážné hudby, a tato zkušenost podnítila unikátní mix stylů v její práci. Kromě její tvorby ve španělštině a češtině, Marta začala v poslední době psát svou první sbírku písní v angličtině, a na jaře roku 2011 vydává nové CD s názvem "The Other Shore" (Druhý Břeh). Tyto nové písně čerpají inspiraci od zpěváků/písničkářů jako jsou Nick Drake a Tracy Chapman, ale bystré ucho uslyší vlivy i z českých lidových písní a rytmické základy založené na latinskoamerické hudbě.

Martina hudební cesta je úzce spjata s jejím jedinečným osudem, a její nový soubor představuje její dlouholeté hledaní jak přinést svou trojjazyčnou tvář na jeviště. Její aktuální koncerty tedy obsahují písně v angličtině, španělštině a češtině, a Marta používá její hlas a poezii jako spojující prvek.

Od svého průniku na mezinárodní scénu Marta procestovala Evropu, Spojené Státy, Kanadu, Argentinu a Thajsko, s významnými koncerty v místech jako je Queen Elizabeth Hall v Londýně, Blue Note v New Yorku a World Music Festivalu v Chicagu. Bez ostychu můžeme říct, že umělkyně českého původu, která se navíc ke svému původu stále hlásí, ve světě prorazila a stala se jednou z čelních představitelek tzv. worldmusic.

Více info na: www.martatopferová.com

Termíny turné:
17.3. Ostrava - DK Akord
18.3. Vsetín - Dům Kultury
19.3. Mikulov - Městské kino
20.3. Zlín - Městské divadlo
21.3. Hradec Králové - Sál Filharmonie
22.3. Turnov - Divadlo
23.3. Kladno - Jazz Club
24.3. Praha - Městská knihovna
25.3. Teplice - Jazz Club
26.3. Nový Bor - Divadlo

Zdroj: TZ Romek Hanzlík
Lakina
(Lada Váňová)
pondělí 14. 3. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. Marta Töpferová přijede z USA v březnu představit svojí novou desku. Vychytané.cz. [Online] 14. 3. 2011. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4332. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Marta-Töpferova-prijede-z-USA-v-breznu-predstavit-svoji-novou-desku
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.138.35
Serverový čas: sobota 4. února 2023 07:18