Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Percipio exhibition aneb jak to vidím já ...

Ve středu 9. března 2011 se ve zlínském Velkém kině uskutečnil již třetí ročník projektu Percipio.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Percipio exhibition
středa 9. března 2011 19:00
(konec +- čtvrtek 10. března 2011 02:00)
Velké kino
Zlín (CZ)
Tento projekt se řadí mezi neziskové a je celý pod organizačním vedením studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Cílem projektů Percipio je vždy získat co nejvíce finančních prostředků na podporu dobré věci. V minulých ročnících se pomáhalo neslyšícím dětem zlínského regionu (Percipio theatre show) a také vizovickému dětskému domovu (Percipio fashion show). Tentokrát se však celá show nesla v duchu pomoci Canisterapeutickému centru ve Zlíně.

Centrum vzniklo před čtyřmi a půl lety s myšlenkou pomáhat prostřednictvím canisterapie (alternativní léčba za pomoci kontaktu se psy) pacientům, kteří trpí dětskou mozkovou obrnou nebo jiným mentálním či tělesným postižením.

A jak to tedy probíhalo?

Moderování celého večera se ujal Ondra Carda, moderátor nejmenovaného regionálního rádia. Ihned po jeho oficiálním zahájení celé akce si diváky v celém sále získalo vystoupení skupiny Chebejet – akrobatických gymnastů, kteří se v nedávno proběhlé soutěži Československo má talent probojovali až do finálových kol.Poté patřilo pódium šestičlenné vokální skupině původem z Vysočiny - Voxtet. Ti diváky potěšili třemi krásnými songy, z nichž asi největší dojem na divácích zanechala jejich verze písně Bohemian Rhapsody od kapely Queen. Voxtet po skončení akce v hlavním sále pak ještě asi hodinu těšil svým vystoupením návštěvníky Percipia při rautu.Neméně zajímavým vystoupením byla taneční skupina Free dance z Prostějova a hned po ní následovala prezentace Canisterapeutického centra. Pejskové prokázali svou ovladatelnost i hravost, nejvíce si diváky asi získalo asi vystoupení tance se psem, které ocenili dlouhým a vřelým potleskem.Pomyslným zlatým hřebem večera byla módní přehlídka šperků a doplňků z dílen studentů FMK a jejich následná dražba. Dražilo se 11 předmětů a vyjma dvou kousků nakonec každý unikát putoval ke svému novému majiteli. Největší zájem byl o dámskou kabelku z impregnované černé rifloviny a černé jemné usně, ale také např. o sadu šperků ze skla a kovu.

Dění v hlavním sále zakončila svým poutavým a dramatickým vystoupením opět akrobatická gymnastická skupina Chebejet. Návštěvníci akce se poté přemístili do foyer Velkého kina, kde probíhal až do pozdních večerních hodin bohatý raut.

V průběhu celého večera se pro Canisterapeutické centrum Zlín vybralo přes 50 000 Kč, z toho 20 000 korun věnovala společnost Alpiq. Zbytek finančních prostředků poskytl výtěžek ze vstupného, aukce a dobrovolných příspěvků návštěvníků.Co říci závěrem? Ač se akce Percipio exhibition netěšila až takové účasti, jak by to bylo záhodno, svého cíle podpořit ty, kteří potřebují pomoc, a přinést občanům Zlína a okolí nevšední kulturní zážitek dozajista dosáhla.

Zdroje: www.percipio.cz; foto: Jan Škrášek
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 14. 3. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Percipio exhibition aneb jak to vidím já .... Vychytané.cz. [Online] 14. 3. 2011. [Citace: 9. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4329. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Percipio-exhibition-aneb-jak-to-vidim-ja-...
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.230.154
Serverový čas: čtvrtek 9. února 2023 14:20