Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

2/2_Rock for People 2011 varuje:

Pokračování..
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People
sobota 2. července 2011 18:00
(konec +- neděle 3. července 2011 01:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)

PARKWAY DRIVE


I když mohou být i čísla leckdy zavádějící, 16 milionů poslechů na MySpace svědčí o tom, že Parkway Drive nejsou „kapela lokálního významu“ – ba dokonce patří k nejopěvovanějším dodavatelům čerstvého metalového či metalcoreového nářezu. Mnozí čeští fans o kvalitě nabízeného produktu ví své – vždyť Parkway Drive se už u nás představili v celé své hustotě. A že to sypalo…


Tito australští brouskové brázdí pilně (stále větší a větší) pódia od roku 2003. Po předchozích dvou zdařilých albech se setkává i jejich aktuální, v pořadí třetí nahrávka Deep Blue z roku 2010 s výtečnými ohlasy, jež placku vynesly na již záviděníhodné pozice v hitparádách. Aby ne, když ji produkčně i inženýrsky míchala ekipa kolem Joe Barresiho, jenž dává zvuk Bad Religion, Queens Of The Stone Age nebo Tool. V případě metalcoreové partičky nepřekvapí hodně osobní a negativistické texty „o lžích, tvořících naší každodenní malost.“ Již ne tak obvyklý je konceptuálněji pojatý zastřešující příběh skladeb na albu: kapela na Deep Blue vypráví příběh o hledání pravdy na dně oceánu očima muže, který si jednoho dne uvědomí, že vše čemu věřil, je neskutečné. To vše zabaleno do deathcoreového aranžmá…

V posledních letech pětičlenní Parkway Drive excelují v ranku světových hvězd na turné a festivalech největších formátů. Aktuálně je můžeme například najít na turné v USA společně se spřátelenými The Warriors, The Gost Inside a Set Your Goals. Se svou neskutečně energizující show oblaží i publikum v hradeckém Festivalparku – a půjde o zážitek vpravdě adrenalinový.
http://www.parkwaydriverock.com/
http://www.myspace.com/parkwaydrive

BRIGHT EYES


Jsou tři, ale zdá se, jako by jich bylo dvanáct – řeč je o americké indie folk-rockové kapele Bright Eyes. A skutečně, když kapela ve složení Conor Oberst, Mike Mogis a Nate Walcott rozehraje svůj koncert, hemží se to na pódiu multiinstrumentální podívanou. V čele Bright Eyes, kteří vznikli v roce 1995 a po celou dobu hrají ve stabilním složení, stál tehdy pouze patnáctiletý skladatel a zpěvák Conor Oberst.

Navzdory mnohdy nevybíravé kritice, jež mu byla stále v patách, se ale nevzdával a společně s ostatními dvěma souputníky projekt posouval tvrdošíjně dále. Teprve po sedmi letech práce začala vynaložená snaha konečně přinášet své plody. Roku 2002 po vydání desky Lifted Or The Story Is In The Soil, Keep Your Ear to the Ground se štěstí a kritika otočily na stranu kapely a Bright Eyes, i když už hráli pěknou řádku let, začali být označování jako „noví“ umělci. V roce 2004 dostali přizvání supportovat turné Bruce Springsteena a také R.E.M., se kterými si totéž zopakovali i o rok později. V tomto období se už sestava intenzivně dostávala do povědomí veřejnosti a rovněž si začala získávat uznání významných hudebních kritiků a především publika.

Bright Eyes jsou držiteli několika ocenění, z těch prestižnějších můžeme zmínit PLUG Independent Music Awards z roku 2006, kde se jim podařilo obstát v kategoriích Umělec a Píseň roku. O dva roky později pak dokonce získali cenu Grammy. Poslední potěšitelnou událostí posledních dní bylo vydání již desátého studiového alba People’s Key s další melodickou nadílkou z dílny Bright Eyes. V tuto chvíli je na internetu dostupných již několik nejnovějších ukázek, například Shell Games nebo Haile Selassie. Dvojnásobnou radost z desky měl sám Conor Oberst, jenž si ji nadělil i jako dárek ke kulatým narozeninám.
http://www.thisisbrighteyes.com/
http://www.myspace.com/brighteyes

KELE


Vystoupení liverpoolských Bloc Party v roce 2009 na Rock for People do slova a do písmene potvrdilo jejich pověst coby černého koně festivalu. I když se set těchto sympaťáků nesl v rockovém hávu, patrné byly přískoky k nu-rave a dalším elektronickým subžánrům – ostatně před dvěma lety opanovala mnohé přehrávače, iPady atd. jejich deska Intimacy, ukázka toho, jak je možné rockovému duchu vymodelovat padnoucí taneční tělo. Vedle suverénního výkonu Bloc Party v Hradci Králové zosobnili i čítankový příklad toho, jak se má komunikovat i s tou částí publika, jež nezná z vaší tvorby ani notu. Již křídla má na YouTube záznam okamžiku, kdy na zpěváka a kytaristu Keleho přiletí baseballová čapka s nápisem „I Love My Mum“, s níž odehraje nejen zbytek koncertu, ale i část turné.

Rýsuje se tak zajímavý námět na dárek pro fanoušky – letos totiž do Hradce přijede KELE osobně. Bloc Party jsou na nějaký čas hibernováni a frontman kapely se od loňska naplno věnuje své vlastní produkci. Nejednoho recenzenta již Kele (příjmení: Okereke) přiměl k pozornosti albem The Boxer, které se celé nese v „duchu lásky k taneční hudbě“ – ostatně, to je podle Keleho slov i hlavní raison d´etre celého sólového projektu.

A protože výše popsaná sympatie neproudila jen od návštěvníků RfP k Bloc Party, ale i obráceně, nadcházející koncert lze interpretovat i jako Keleho vůli navrátit se k fanouškům, kteří mu – podle jeho vlastních slov – utkvěli hluboko v paměti i srdci!
http://www.myspace.com/iamkele
http://iamkele.com/

U.S. BOMBS


Punkrockovým fanouškům netřeba tuto ostřílenou kapelu dlouze představovat, a to i díky jejich několika velmi divokým mejdanům v matičce Praze. Tahle parta patří mezi raritu ve svém žánru, jímž je „podvraťácký“ punkrock – nechybí mu melodie, prvky hard core ani názvuky tradičního britského punku 70. let.

Frontman a zpěvák Duane Peters se proslavil nejen na poli hudebním (vedle domovských U. S. Bombs vzniknuvších v roce 1993 býval k vidění a ke slyšení například ve formaci Hunns či Gunfight), ale také zapálením pro profesionální skateboarding. Dá se dokonce říci, že na přelomu 70. a 80. let „prkénkovou“ scénu spoludefinoval. Duane, potetovaný od hlavy až k patě (v té době možná jen ke kolenům) vymyslel dokonce nespočet vlastních skateových triků. Není náhodou, že se mu stále přezdívá „The Master of Disaster“ – mimochodem, v tátových stopách kráčel více než úspěšně i jeho syn Chelsea, nebýt tragické nehody, jež zhatila nejen jeho kariéru, ale i život.

Kapela se do povědomí fanoušků zapsala v první řadě chytlavými hitovkami a neúnavným harcováním po klubech celého světa, ale do značné míry i skandály nabroušeného a „povzbuzeného“ frontmana. Po třinácti letech téměř nepřetržitých vystoupení, rozpadání a stmelování se a různých personálních změn nakonec Duane & his boys zvolnili tempo. Po několikaleté odmlce U. S. Bombs vrazili v roce 2009 na scénu s energií, živenou Duanovou novou filosofií života bez drog a alkoholu (bez záruky). V nadcházejícím období opět nakrátko koncertovali na evropských turné v sestavě původních čtyř členů, nyní tvoří tradiční jádro už jen Duane Peters a kytarista Kery Martinez, kteří k sobě berou podle potřeby dva či tři hudebníky.
http://www.myspace.com/theofficialusbombs
http://www.last.fm/music/U.S.+Bombs

YOUR DEMISE


Klasická „mlátička“ - tak by se dal také opsat hardcorový kvintet z Velké Británie s názvem Your Demise. Kapela se zformovala v roce 2003 a do současnosti se jí podařilo mezi HC kids pustit tři alba. Už po prvním debutu přesvědčila o svém upřímném (v ne-grossovském smyslu) hudebním zaujetí, a otevřela si tak cestu k bezpočtu odehraných koncertů a turné. Třetí album s názvem The Kids We Used To Be vzniklo za významné účasti nového vokalisty Eda McRae, který celkový počin posunul za původní hranice předešlých dvou desek. Atmosféra skladeb je nabita gejzírem energie a naléhavých sdělení členů kapely. Kromě původního hardcoru je z nich cítit prolnutí i s prvky metalu, punku a dokonce pop rocku.

Minulý rok byl ve znamení nové desky a přinesl chlapcům z Your Demise vcelku náročné koncertní období po Evropě a Severní Americe. Formace se mimo jiné setkala i s Parkway Drive, kdy po jejich boku vystupovala v rámci pravidelné Never say die tour. Ta zavítala v listopadu 2010 také do pražského prostoru Abaton.
Letní Rock for People bude pro You Demise další šancí k setkání a inspiraci na českém, tentokrát festivalovém pódiu Rostoucí popularita a hudební kvalita poslední desky dávají tušit, že pro tuhle partu bude letošní rok něčím zlomový. Buďte u toho!
http://www.myspace.com/yourdemise
http://www.yourdemiseofficial.bigcartel.com/

Dosud potvrzené zahraniční kapely na Rock for People 2011
THE STREETS / GB * SUM 41 / CA * JOHN BUTLER TRIO / AU * THE WOMBATS / GB * PRIMUS / US * PARKWAY DRIVE / AU * BRIGHT EYES / US * KELE / GB * THE LIKE / US * US BOMBS / US * LEVELLERS / GB * DEEZ NUTS / AU * BEATSTEAKS / DE * MOLOTOV / MX * YOUR DEMISE / GB

Ceny vstupenek na Rock for People 2011 (výhradně na www.ticketsforpeople.cz)
březen – 1 380,- Kč
duben – 1 450,- Kč
květen – 1 520,- Kč
červen – 1 590,- Kč
na místě – 1 800,- KčZdroj: Smart Communication
Mirci
(Miroslav Slovák)
čtvrtek 3. 3. 2011 08:00
Slovák, Miroslav. 2011. 2/2_Rock for People 2011 varuje:. Vychytané.cz. [Online] 3. 3. 2011. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4316. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/2/2_Rock-for-People-2011-varuje:
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.186s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 20:13