Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

1/2_Rock for People 2011 varuje:

Kapesníčky pro dámy i náplasti do hurónského circle pitu!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People
sobota 2. července 2011 18:00
(konec +- neděle 3. července 2011 01:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
I když se seškrtají emoční póly – velebený americký indie-folkový projekt BRIGHT EYES a australská death coreová úderka PARKWAY DRIVE – v množině nově potvrzených kapel na letním Rock for People zůstane velice silný základ. K nejočekávanějším jménům, která se mezi 2. a 5. červencem objeví ve Festivalparku v Hradci Králové, patří bezesporu kanadští SUM 41 – formace úspěšně balancující mezi pop-punkem, rapmetalem a trashem, jež v roce 2010 za rekordně krátkou dobu vyprodala pražský dvojkoncert a která přijede představit své nové, očekávané album Screaming Bloody Murder. Po jejich boku před početné publikum dorazí legendy alternativního funky – kalifornští PRIMUS, jejichž břitká hudba a neméně jízlivý humor se obtiskly například (do svého) druhu kultovních seriálů Beavis & Butthead nebo Městečko South Park. Do Hradce se po dvou letech vrátí se svým progresivním sólovým projektem kytarista a zpěvák Bloc Party - KELE.

„Za ohromný úspěch považujeme získání australského JOHN BUTLER TRIO – o tuto formaci kolem selfmademana a přitom naprosto vynikajícího kytaristy Johna Butlera jsme usilovali přes tři roky,“ říká Michal Thomes z agentury Ameba, která Rock for People letos pořádá už po sedmnácté. „Butler, který je mezi tou náročnější částí australského publika vnímán jako domácí hvězda, vyrostl ukázkově z do-it-yourself kultury a předkládá posluchačům výsostný mix dancehallu, australského roots rocku, funku či blues.“

Poetickou a instrumentálně vybroušenou stránku John Butler Trio na Rock for People rozředí ještě dvě těžší váhy: punkrockoví harcovníci U.S. BOMBS v čele Duane Petersem a britští apologeti hord core YOUR DEMISE. „I z aktuální várky je dost znát, že po dvou letech zaměřených na britskou scénu přivezeme také podle nás ty nejzajímavější dostupné kapely ze Spojených států nebo Austrálie,“ doplňuje dramaturg Petr Fořt. „Početné fanoušky i v Česku mají Bright Eyes v čele s Conorem Oberstem, představující to nejlepší a nejkřehčí z nezávislé folkrockové scény. Ne náhodou předskakovali s úspěchem R.E.M. nebo Bruce Springsteenovi. Pravým opakem jsou hvězdy největších festivalů tvrdé hudby Parkway Drive, kteří by v publiku měli roztočit hodně divoké kolo, takzvaný circle pit.“

Všechny měsíční série e-ticketů, včetně té únorové, byly doposud vyprodány – omezené budou počty kusů i v dalších měsíčních edicích. Od 1. března jsou výhradně prostřednictvím předprodejní sítě www.ticketsforpeople.cz v prodeji vstupenky za cenu 1 380 Kč. Všechny další informace na www.rockforpeople.cz nebo www.facebook.com/rockforpeople.

SUM 41


Screaming Bloody Murder – název jako okopírovaný z deníčku typické romanticky založené dívenky si pro svou novou desku vycházející na konci března vybral kanadský kvartet Sum 41. A první singl – stejně jako vytroušené poznámky osazenstva této stále populárnější úderky – už nyní zavdávají důvod pro krabacení čela všem, kteří lpí na čistotě žánru: tak vrátili se hoši ke svým kořenům (rozumějte – desce Half Hour of Power) ovlivněným hlavně punkovými mesiáši NOFX, nebo znovu vyčenichali potenciál rapcoru (to by si na RfP zanotovali s již potvrzenými Deez Nuts), anebo napevno vyhodili kotvu v trashových vodách, které tak líbezně konvenovali na plackách Does This Look Infected? a Chuck?


Ať tak či onak, Sum 41 jsou po patnácti letech své kariéry naprosto oprávněně považováni za prvotřídní a stále více horké zboží. Ostatně ne náhodou zmizely vstupenky na jejich loňský pražský (a odložený) dvojkoncert s rychlostí jejich vlastních kytarových riffů v hitu The Hell Song. Právě jejich loňská vystoupení snad i největším škarohlídům dokázala, že Sum 41 tvoření Deryckem Whibleym, Jasonem McCasliem, Stevem Joczem a Tomem Thackerem se už opravdu nemají zapotřebí vymezovat vůči jiné známé pop-punkové kapele s číslem v názvu. Jsou jinde a je jim – i fanouškům – zatraceně dobře.

Mimochodem: při druhém pražském koncertu měl frontman Sum 41 Deryck na nátělníku nápis Heroin Killed the Radiostar. V jedné jásavé recenzi se objevila řečnická otázka, zda tento nápis ještě někdy čeští fanoušci uvidí. Polovinu odpovědi už známe – a protože se Sum 41 vyznačují nebývalou pracovitostí napříč několika kontinenty, je docela možné, že v Hradci bude kotel Sum 41 skotačit před týmž tričkem jako v Praze…
http://www.sum41.com/screamingbloodymurder/
http://www.myspace.com/sum41

JOHN BUTLER TRIO


Ansámbl z Fremantle v západní části Austrálii, John Butler Trio, vznikl na dnešní poměry vcelku podivuhodným způsobem. V roce 1998 si kytarista a zpěvák John Butler začal ve Fremantle vydělávat jako pouliční muzikant. Sám si zafinancoval 3 500 nahrávek jako prvotní vklad, aby se později stal v očích mnoha hudebních příznivců nejslavnějším nezávislým muzikantem, kterého Austrálie pamatuje. Ti, kteří se už zaposlouchali do jeho písní, pochopí, že John Butler později i se svým triem vstoupil ve známost zaslouženě. Signifikantní mnohožánrový styl jeho jam bandu leží kdesi na pomezí dancehallu, roots rocku, funku či bluesu. Inspirační linky jsou předeny jedinečným, citlivým a naprosto podmanivým způsobem.


Trio zaznamenalo příkrý vzestup už díky druhé studiové nahrávce Three z roku 2001, která si vysloužila platinovou desku. Svůj úspěch pak zopakovalo v roce 2003 pětinásobně platinovou deskou za CD Sunrise Over Sea, které se zároveň stalo prvním nezávisle vydaným albem na Butlerově vlastním labelu Jarrah Records. Další trojnásobné platinové ocenění pak následovalo v roce 2007 za album Grand National. Skladby John Butler Tria už několik let excelují na prvních místech australských hitparád a samotný ansámbl díky neutuchajícímu zájmu cyklicky obráží jako headliner hlavní pódia světově proslulých festivalů. Na svém kontě má rovněž celou řádku ocenění jako APRA, AIRA nebo J Awards udělovaných v Austrálii. Kromě Johna Butlera působí v současném Triu ještě bubeník a perkusionista Nicky Bomba a baskytarista Byron Luiters. Jejich repertoáru na letošním RFP budou dominovat hity z poslední desky April Uprising vydané v minulém roce.
http://jbtserver.com/blog/
http://www.myspace.com/johnbutlertrio

PRIMUS


Tříčlenná kapela s původním názvem Perm Parker, později přejmenovaná na Primus (v latinském významu šéf nebo také první), je skutečným oříškem. Se snahou charakterizovat hudební žánr, který reprezentuje, si lámal hlavu už nejeden hudební kritik. Nejčastěji bývá označována jako funk metal nebo alternative rock, někdy bývají Primus také nazýváni vším od čisté "indie" až po thrash funk. Poslední přirování je dost možná nejpřesnější soudě podle směsice funkových prvků, thrashových kytarových riffů a rychlejší dynamiky skladeb.


Tito svérázní Kaliforňané v čele se zakladatelem a frontmanem Lesem Claypoolem zdolávají s úspěchem hudební pódia už od roku 1984. Svým lehkovážným přístupem ke světu hudby, zálibou v drsné nadsázce a černém humoru se stali populární nejen jako hudební ikona. Většina z nás si jistě vybaví seriály 90. let typické ostrým vtipem – Městečko South Park nebo Beavis & Butthead. Jejich styl vystihuje stanovisko formace docela přesvědčivě. Dost možná právě proto byli Primus přizváni k natočení množství skladeb k oběma seriálům.

Stěžejním průlomovým momentem k úspěchu těchto žertéřů se stalo album z roku 1991, Sailing The Seas of Cheese. Otevřelo kapele cestu k supportování turné tehdejších hvězd jako Rush, U2, Public Enemy či Anthrax a navíc bylo oceněno platinovou deskou udělovanou za výrazné prodeje. Druhou platinovou desku získala za následující album Pork Soda vydané v roce 1993. Před několika dny se na webu kapely objevil vzkaz od samotného frontmana v tom duchu, že dlouho očekávaná nová deska je již téměř hotová. Kdy ale vyjde, zůstává zatím překvapením. Každopádně je více než pravděpodobné, že ochutnávky z nového alba si osobití Primus schovávají právě pro letošní festivalovou sezónu. Na vás a Hradec Králové!
http://www.primusville.com/
http://www.myspace.com/primus

Dosud potvrzené zahraniční kapely na Rock for People 2011
THE STREETS / GB * SUM 41 / CA * JOHN BUTLER TRIO / AU * THE WOMBATS / GB * PRIMUS / US * PARKWAY DRIVE / AU * BRIGHT EYES / US * KELE / GB * THE LIKE / US * US BOMBS / US * LEVELLERS / GB * DEEZ NUTS / AU * BEATSTEAKS / DE * MOLOTOV / MX * YOUR DEMISE / GB

Ceny vstupenek na Rock for People 2011 (výhradně na www.ticketsforpeople.cz)
březen – 1 380,- Kč
duben – 1 450,- Kč
květen – 1 520,- Kč
červen – 1 590,- Kč
na místě – 1 800,- KčZdroj: Smart Communication
Mirci
(Miroslav Slovák)
čtvrtek 3. 3. 2011 08:00
Slovák, Miroslav. 2011. 1/2_Rock for People 2011 varuje:. Vychytané.cz. [Online] 3. 3. 2011. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4314. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/1/2_Rock-for-People-2011-varuje:
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.141s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: pátek 3. února 2023 11:24