Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vibrátor slaví narozeniny!

Klubová noc Vibrátor, kterou Roxy promotion pravidelně uvádí ve spolupráci s renomovaným Djem Tvyksem, oslaví první narozeniny vystoupením talentovaného Davida Kennedyho aka Ramadanmana.
Přidat na Facebook
Doposud v rámci Vibrátoru vystoupili v Roxy taková jména současné elektroniky jako je Dj Zinc, Zombie Nation, Drop the Lime nebo Boy 8-bit. Pro svůj současný sound se tato party stala populární především mezi mladými posluchači, oblíbí si ji ale všichni ti, kteří jsou schopni ocenit kvalitní a neotřelou současnou hudební produkci, která se už dávno neomezuje žánrovými kategoriemi. Všichni, kteří zatím na Vibratoru vystoupili, jsou nespornými individualitami, stejně jako Dj Tvyks sám, duchovní otec celé akce. Ramadanman není v tomto ohledu výjimkou.

Ramadanman - jméno, které zaujme vizuálně i foneticky. Je zvukomalebné a nápadité stejně jako muzika Davida Kennedyho, který si pro sebe tuto přezdívku vymyslel už ve třinácti letech a od té doby vyrostl v jednu z nejrespektovanějších osobností britské hudební scény. Že předchozí věta není žádné kolovrátkem ohrané klišé, potvrzují i dvě získaná ocenění na letošních Dupstepforum Awards, odkud si Kennedy odnesl hlavní cenu pro nejlepšího producenta a dále cenu pro producenta v subkategorii 120 – 140 BPM. Redukovat Ramadanmanovu tvorbu pouze do zmíněného pásma by ale byla chyba. Snad jen málokdo vytrvale propichuje bubliny hudebních stylů, hledá a nachází novou inspiraci napříč kategoriemi jako právě David Kennedy aka Ramadanman. Stále přichází s novými nápady a neopakuje se, pohybuje se pokaždé v jiném tempu a v nezvyklých hudebních odstínech.DJingu se začal věnovat v pouhých 14 letech a zpětně vzpomíná, že byl asi nejmladším klientem londýnského obchodu s deskami Vinyl Junkies a že na řadu grime a garage večírků a festivalů musel jako nezletilý chodit tajně. Díky své odhodlanosti tak mohl absorbovat energii z první vlny dubstepu, která se přelévala mezi Londýnem a Bristolem. Milníkem jeho tvorby bylo setkání s přáteli na univerzitě v Leedsu. Ramadanmana (tehdy ještě vystupujícího pod jménem Pearson Sound) doplnil Ben Thomson a.k.a. Ben UFO a Kevin McAuley alias Pangea. V roce 2007 společně vytvořili label Hessle Audio, na který přilákali jména jako James Blake, Appleblim, Midland nebo Untold. Zvuk Hessle Audio je především díky Ramadanmanovi spíše jednoduchý, pokaždé ale s chytlavou rytmickou melodií a překvapivými novými nápady.

Koneckonců brzy se budete moci přesvědčit sami. Klub Fabric svěřil 56. vydání CD Fabriclive právě jemu a 18. března bude pokřtěno na stejnojmenné party, kde si David Kennedy zahraje společně s Joy Orbisonem, Julio Bashmorem a samozřejmě ho doprovodí Ben UFO a Pangea.

V loňském roce Ramadanman dokončil studium francouzštiny a angličtiny na univerzitě v Leedsu a konečně mu zbylo více času na muziku. Pustil se do nového večírku Acetate, kde se hraje pouze z vinylů, s Modeselektor vyrazil na společné turné po Evropě. V březnu vystoupí poprvé v Praze na prvních narozeninách VIBRATOR party..Na své klubovce samozřejmě nemůže chybět již zmíněný resident Dj Tvyks, momentálně žijící v Berlíně, kde má svou pravidelnou noc Get wavey v Magnet clubu. Vibrator se jmenuje i stejnojmený pořad na Radiu 1, kde Tvyks každou 2. a 4. sobotu v měsíci od 22:00 pouští vybranou porci rozvibrovaných beatů. Tvyks se na české klubové scéně pohybuje už pěknou řádku let a málokdo drží tempo s okolním děním ve světě jako právě on. Kromě noci Vibrator připravuje neméně zajímavou pravidelnou noc MuffinMuffin a je zakladatelem labelu Meanbucket music (www.tvyks.com, http://meanbucket.net)

Hvězdnou sestavu doplní dle Tvyksova výběru Mc a Dj Smack, který pořádá pravidelné parties Bullet time, zaměřené na hudební styly jako je dubstep, garage, UK funky nebo grime. Kromě toho má svůj pravidelný pořad Iscream show na radiu Spin a na scéně se angažuje i jako promotér (www.smackone.cz)Dále se v Roxy představí talentovaný producent vystupující pod názvem Side9000, o kterém se svého času hovořilo jako o předním předstviteli českého dubstepu. Spolupracoval například na dubstepových remixech pro Moniku Načevu společně s kytaristou Michalem Pavlíčkem a Djem Five. Rád experimentuje a je zakladatelem labelu Owntempo recordings. (www.owntempo.com)Suma sumárum:
- 12.3., klub Roxy, Dlouhá 33, Praha 1
- start 22:00
- vstupné 150,- Kč v předprodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal
- more info: VIBRATOR official: www.thanksgodforvib.blogspot.com a www.roxy.czMissquire
(Michaela Chovancová)
úterý 8. 3. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Vibrátor slaví narozeniny! . Vychytané.cz. [Online] 8. 3. 2011. [Citace: 1. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4309. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vibrator-slavi-narozeniny!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.067s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.119.61
Serverový čas: středa 1. února 2023 09:29