Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Právě vychází nové koncertní album kytaristy Jeffa Becka

nazvané Rock 'n' Roll Party (Honoring Les Paul)
Přidat na Facebook
Fanoušci, kteří se již nemohou dočkat koncertu Jeffa Becka 23. června v pražské Tesla Areně, mají nyní šanci se předem „naladit“ na hráčské umění tohoto legendárního kytaristy. Po loňském výtečném novém albu Emotion & Commotion, které si před časem odneslo i jednu z výročních cen Grammy, vychází jeho další jedinečná novinka. Pod názvem Rock 'n' Roll Party (Honoring Les Paul) se ukrývá živý záznam ze speciálního koncertu na počest další legendy, jíž není nikdo menší než Les Paul. Tento koncert proběhl loni v létě v Iridium Jazz Clubu v New Yorku v rámci oslav nedožitých 95 narozenin Les Paula. Les Paul byl nejenom kytarista, ale hlavně vynálezce a průkopníkem vývoje elektrické kytary, která vytvořila zvuk rock and rollu. Nové CD obsahuje celkem 20 nahrávek, včetně vystoupení speciálních hostů jako The Imelda May Band, Brian Setzer, Gary „U. S.” Bonds a Trombone Shorty.

Tracklist:
1. Double Talking Baby
2. Cruisin’
3. The Train Kept A Rollin’
4. Cry Me A River
5. How High The Moon
6. I’m Sitting On Top Of The World
7. Bye Bye Blues
8. The World Is Waiting For The Sunrise
9. Vaya Con Dios
10. Mockin’ Bird Hill
11. I’m A Fool To Care
12. Tiger Rag
13. Peter Gunn
14. Rockin’ Is Our Bizness
15. Apache
16. Sleep Walk
17. New Orleans
18. (Remember) Walking In The Sand
19. Please Mr. Jailer
20. Twenty Flight Rock

Britský hudebník Jeff Beck, který je považován za jednoho z nejdůležitějších a nejvlivnějších sólových kytaristů historie, vystoupí vůbec poprvé u nás 23. června v pražské Tesla Areně. Jeho žánrový rozsah sahá od blues rocku, hard rocku, heavy metalu, jazz fusion až po rock míchaný s elektronikou. Je držitelem pěti cen Grammy, na další - včetně těch letošních - byl nominován. Do rock´n´rollové síně slávy byl Beck uveden dokonce dvakrát: jako člen legendárních Yardbirds (1992) a jako sólový hudebník (2009). Kritici i fanoušci oceňují jeho virtuozitou a mistrovské ovládání efektů, na druhé straně svobodu a spontaneitu, se kterou se pohybuje mezi žánry. All Music Guide o Beckovi například napsal, že je „tak inovativní jako Jimmy Page, vkusný jako Eric Clapton a téměř tak vizionářský jako Jimi Hendrix.“ Jeho kariéra se vyznačuje neočekávanými zvraty a zákrutami, vždy ale míří jedním směrem – vpřed k novým výzvám.

Beck byl členem mnoha seskupení a projektů, ve všech vždy zanechal jeho inovativní styl nesmazatelnou stopu. Ať už jako člen Yardbirds (po Eriku Claptonovi a před Jimmy Pagem), kteří v době jeho působení zažili nejúspěšnější a nejkreativnější období, či jako frontman The Jeff Beck Group. Nahrával s mnoha hudebníky – například Mickem Jaggerem, Kate Bush, Stevie Wonderem, Janem Hammerem, ZZ Top či Brianem Mayem. Časopis Rolling Stone ho zařadil na 14. místo žebříčku nejlepších kytaristů historie. Vstupenky v cenách od 799 do 1.799 Kč jsou k dostání v sítích Ticketportal a Ticketpro. Koncert pořádá Liver Music v rámci série Prague International Bluenights.

Liver Music uvádí
Prague International Bluenight no. 86:
Jeff Beck (UK)
23. 6. 2011, 20:00
Tesla Arena, Praha
Vstupenky: Ticketportal, Ticketpro
Ceny: 799 Kč - stání, 1.199 Kč – sezení Bronze, 1.299 Kč – sezení Silver, 1.399 Kč – sezení Gold, 1.599 Kč – sezení Platinum, 1.799 Kč – sezení VIP

winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 4. 3. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Právě vychází nové koncertní album kytaristy Jeffa Becka . Vychytané.cz. [Online] 4. 3. 2011. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4301. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prave-vychazi-nove-koncertni-album-kytaristy-Jeffa-Becka-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.131s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 15:13