Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Studenti svým projektem podpoří canisterapeutické psy!

Studenti Fakulty Multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně letos již třetím rokem pořádají neziskový projekt s názvem Percipio. Peníze, které při dražbě šperků mladých umělců z téže fakulty vydělají, věnují na podporu Canisterapeutického centra ve Zlíně.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Percipio exhibition
středa 9. března 2011 19:00
(konec +- čtvrtek 10. března 2011 02:00)
Velké kino
Zlín (CZ)
Akce Percipio letos nese podnázev „exhibition“ a slibuje velkou podívanou. Dne 9. března 2011 se diváci mohou těšit na výjimečnou exhibici složenou z akrobatických, tanečních a hudebních vystoupení. Kvůli prostorové náročnosti je letošní ročník přesunut do prostor Velkého kina Zlín. „Součástí show bude ojedinělá přehlídka i aukce šperků a módních doplňků, jejímiž autory jsou mladí návrháři, studenti výtvarných oborů Fakulty multimediálních komunikací. Zakoupením těchto jedinečných kousků mohou zájemci pomoci Canisterapeutickému centru ve Zlíně,“ uvedla manažerka projektu Andrea Bradáčová.

Zlínské Canisterapeutické centrum bylo otevřeno v prosinci roku 2005 hejtmanem Zlínského kraje Liborem Lukášem s myšlenkou pomáhat prostřednictvím canisterapie pacientům, kteří trpí dětskou mozkovou obrnou nebo jiným mentálním či tělesným postižením. Posláním této instituce je rozšiřovat povědomí o blahodárných účincích canisterapie, vychovávat nové týmy odborníků a cvičit pro tyto účely samotné psy. „Jde o formu alternativní léčby za pomoci kontaktu se psy. Využívá se především u klientů tělesně a mentálně postižených a v geriatrii. Většina našich klientů jsou děti ve věkové skupině 0-4roky. Jedná se o děti trpící dětskou mozkovou obrnou a bohužel v mnoha případech také trpící dalšími kombinovanými vadami,“ vysvětlila ředitelka centra Jitka Mokrejšová.

Vloni se projekt Percipio věnoval divadlu, proto nesl podnázev theatre show. V prostorech 25m bazénu Lázní Zlín se odehrálo divadelní představení, jehož jevištěm se stala vodní hladina. Současně proběhla prodejní výstava fotografií - svět ticha - z dílny studentů Ateliéru reklamní fotografie, přibližující svět neslyšících. Nejlepší z těchto fotografií se vydražily přímo v den konání akce, další fotografie bylo možné zakoupit na současně probíhající prodejní výstavě. Získaná částka pomohla zakoupit výbavu (lavičky a houpačky) pro dětské hřiště.

Zdroj: TZ Percipio exhibition
Lakina
(Lada Váňová)
neděle 27. 2. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. Studenti svým projektem podpoří canisterapeutické psy!. Vychytané.cz. [Online] 27. 2. 2011. [Citace: 22. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4285. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Studenti-svym-projektem-podpori-canisterapeuticke-psy!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.068s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.254.173
Serverový čas: pátek 22. září 2023 08:04