Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Den svatého Valentýna nebyla jen radost, ale také starost

Starý muž se se svými vnučkami vydal na procházku, skončil však v hospodě a na dvě dívky úplně zapomněl. Až když muž vycházel ven, všiml si, že vnučky zde již nejsou. Tuto situaci okamžitě začala řešit přivolaná policejní hlídka.
Přidat na Facebook
V pondělí, krátce po 13té hodině se na stálou službu Městské policie Zlín obrátil 60letý muž. Uvedl, že měl na starost své dvě vnučky ve věku 6 a 3 roky. Tyto ovšem ponechal bez dozoru před restauračním zařízením v Malenovicích, kam si dle svých slov zašel na pár panáků. Když po nějaké době, kterou nebyl schopen určit, vyšel ven, dívenky se zde již nenacházely. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka z okrskového pracoviště Malenovice, která byla posílena i o psovoda se psem. Strážníci po dívenkách intenzivně pátrali až do 13:42 hodin, kde je obě nalezli na blízké čerpací stanici. Sem je naštěstí odvedl muž, který je obě znal a věděl, že pracovnice benzinky má telefonní kontakt na jejich dědečka. Obě byly bez zranění a v pořádku. Ovšem vzhledem k tomu, že se jejich dědeček nacházel v silně podnapilém stavu, kdy dechová zkouška prokázala 1,715 promile alkoholu v organizmu, bylo rozhodnuto neponechávat obě nezletilé v jeho péči a raději vyrozumět rodiče dívek. Obě pak byly převezeny do místa jejich trvalého bydliště, kde byly předány matce.

Druhý případ, kterým se strážníci MP Zlín zabývali po půlnoci, se bohužel také týkal dětí. O půl jedné v noci přijala stálá služba oznámení, že na lavečce autobusového nádraží sedí nějací dva chlapci. Patrně zde čekají na nějaký autobus, ale je zde obava o jejich zdraví, neboť jsou značně prokřehlí. Na místo byla ihned vyslána nejbližší hlídka, která zjistila, že se jedná o teprve 12letého chlapce z Rokytnice a jeho 16letého kamaráda ze Vsetína. Strážníkům oba sdělili, že měli spát u společné kamarádky v Sazovicích, jenže návštěva se jim nějak nepodařila. Přes den kamarádku hledali a pak se rozhodli, že budou čekat do rána na nádraží na nějaký spoj domů. Vzhledem k tomu, že poslední jídlo měli v deset hodin dopoledne, zakoupili jim strážníci na benzinové stanici jídlo a pití a doprovodili je na služebnu MP Zlín. Poté se podařilo operačnímu důstojníkovi stálé služby kontaktovat matku chlapce z Rokytnice, která si posléze oba hochy osobně převzala.
Nezbývá než dodat, že oba případy naštěstí skončily s dobrým koncem, nicméně oba budou předány příslušnému OSPOD (oddělení sociálně právní ochrany dětí a mládeže).

Zdroj: TZ Městská policie Zlín
Lakina
(Lada Váňová)
úterý 15. 2. 2011 08:00
Váňová, Lada. 2011. Den svatého Valentýna nebyla jen radost, ale také starost. Vychytané.cz. [Online] 15. 2. 2011. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4280. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Den-svateho-Valentyna-nebyla-jen-radost,-ale-take-starost
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 04:03