Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

DJ dMIT.RY vystoupí ve Vsetíně! Sleduj profil a rozhovor!

Shake a Leg party se blíží a abychom vám zkrátili čekání, můžete si zde přečíst pár informací o DJ dMIT.RYm, který vystoupí jako hlavní hvězda 4.3.2011 v Bunkr Clubu ve Vsetíně.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Shake a Leg / Electro special
pátek 4. března 2011 21:00
(konec +- sobota 5. března 2011 05:00)
Bunkr Club
Vsetín (CZ)
dMIT.RY, který je původem z Ruska, se DJingu věnuje 4 roky, což není nijak přehnaně dlouho. Nicméně za tuto krátkou dobu stihnul tolik, co spousta DJs nestihne za celý život.
Svůj mix dubstepu, baile funku, fidgetu a electro house už stihnul odehrát v nespočtu klubů v Rakousku, Maďarsku, Polsku, Belgii, Slovensku a samozřejmě Čechách. Posluchače si získal především svou originalitou, kdy nikdo předem netuší, jaký hudební styl bude hrát.

Kromě klubových setů se také věnuje studiovým mixům, které pravidelně nabízí zdarma na internetu. Tyto mixy mají také výborný ohlas a bývají zveřejňovány na světově známých hudebních blozích.
Kromě DJingu se dMIT.RY věnuje muzice také z druhé strany barikády. Jako promotér stojí za úspěšnou sérií parties Heartbeats, Neo Violence (Central Station), Plastique Goes Elastique (Radost FX) a nově také W.A.R.P. (Chapeau Rouge), na které spolupracuje s Thiewem, který na Shake a Leg party také odehraje svůj set.
Aby toho nebylo málo, tak dMIT.RY působí jako občasný přispěvovatel do XMAGu, na Rave.cz a také na již zaniklý Electrodjs.cz Kromě této krátké biografie přinášíme taky mini rozhovor, který nám dMIT.RY poskytnul speciálně k příležitosti Shake a Leg party.

Ahoj dMIT.RY. Přeskočíme klasické otázky typu: jak si se dostal k DJingu atd. a rovnou bych se rád zeptal, jaký hudební styl co hraješ, působí na lidi poslední dobou nejlépe?
Těžko říct z mého úhlu pohledu, jelikož hrávám na různých akcích. Některé z nich jsou hodně o deep zvuku, druhé a tvrdém electru nebo poslední dobou čím dál tím více o dubstepu. Ale když z toho udělám nějaký průměr, tak lidi nejlépe reagují na skladby, které obsahují trumpety nebo saxíky, případně nějaká známé samply, ale to platí, dá se říct u veškeré taneční hudby. A taky jsem rád, že lidi z našich dřívějších mejdanů si začínají pomalu zvykat na klidnější sound a nechtejí jen samý bangers.

Je nějaký znatelný rozdíl mezi hraním v zahraničí a v Praze? Potažmo mezi hraním v Praze a zbytku republiky? Několikrát si hrál ve Zlíně a Valmezu, jak vůbec reagují lidi na Moravě na tvoje sety?
Určitě je obrovský rozdíl mezi českým publikem a tím ostatním. Rozdíl mezi Prahou a zbytkem republiky moc nezaznamenávám, krom občasných přání hrát drum'n'bass, což se mi v Praze nestalo nikdy, ale jinde čas od času ano. ValMez byl vždy hustej, až si tu poslední návštěvu vůbec nepamatuju :D

Zhruba v době vydání tohoto rozhovoru budeš hrát v Budapešti na party s dubstepovým producentem Borgorem, který je momentálně hodně na vrcholu. Jak se na tuhle party těšíš? Jak moc vůbec sleduješ aktuální dění na hudební scéně?
Na akci se těším moc. Navíc tam jedem s partou lidí, takže konečně budu mít na cestě nějaký český support. Kluci, co tyhle mejdany v Budapeští pořádají, se za necelý tři roky neuvěřitelně vypracovali. Pamatuji si své první hraní pro ně, což byl jejich úplně první mejdan v malém klubu, kde jsem byl hlavní host, a už tenkrát byla překročena kapacita klubu. Tento klub, Studio - Ultimate Club, bude pro mne zatím největší, kde jsem hrál, tak jsem zvědav, jak se s tím poperu :D
Jak sleduji dění na scéně můžou lidi částečně sledovat na mé Facebook stránce www.facebook.com/neo.violence , kde každý den posílám zajímavé mixy a hudební videa a zároveň mapuju zajímavé parties v ČR a kolem. Takže každý, kdo se přidá, dostává týdně pořádnou porci aktualizací o tom, co vyšlo, vyjde nebo se bude dít ten daný týden. No a snad časem konečně dovedu Neo Violence projekt do stádia, kdy bude fungovat jako plnohodnotná stránka (nebo blog), včetně booking agentury a dalších zajímavých věcí.


Co vůbec ty a živá muzika? Posloucháš i něco jiného kromě elektroniky?
Přiznám se, že za celý svůj život jsem byl na jediném živém koncertě, byl to Patrick Wolf (i když i tam byla nějaká ta elektronika). Instrumentální hudba mne zatím zkrátka neoslovila.

Jako promotér se si zval na akce docela dost známých zahraničních jmen. Je hodně složité je „dostat“ do České republiky? Setkal si se někdy s nějakými nesmyslnými požadavky ze strany těchto zahraničních, nebo klidně i tuzemských, DJs?
Složité to vůbec není. Vše je samozřejmě o penězích a komunikaci. Chodí mi spousta mailů od lidí z ČR se slovy typu - mluvil jsem tady s tímhle člověkem (často to jsou djs/producenti různé popularity a cenové kategorie) a prý by hrozně rád přijel hrát do ČR - všichni by hrozně rádi přijeli hrát do ČR! Stejně tak jako do 99% jiných míst. S žádnými zvláštnostmi jsem se zatím nesetkal. Spousta zahraničních hvězd mají často rozumnější požadavky, než někteří čeští DJs, což je absurdní a ty lidi si pak z mé strany zaslouží jedině výsměch a pohrdání. K české scéně se obecně nerad vyjadřuji, jelikož jsem pak rychle rozčílený :D

To je ode mě vše, díky za tvůj čas. Těšíme se na tebe 4.3. ve Vsetíně!
Děkuji za zajímavé otázky a uvidíme se u Vás.

fcbk link:
http://www.facebook.com/event.php?eid=189236447772822&index=1

FNTM
DaDiKa
(Petra Daňková)
čtvrtek 24. 2. 2011 18:00
Daňková, Petra. 2011. DJ dMIT.RY vystoupí ve Vsetíně! Sleduj profil a rozhovor!. Vychytané.cz. [Online] 24. 2. 2011. [Citace: 9. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4275. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/DJ-dMIT.RY-vystoupi-ve-Vsetine!-Sleduj-profil-a-rozhovor!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.230.154
Serverový čas: čtvrtek 9. února 2023 13:39