Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Sven Vath a jeho cesta ke slávě

Pojďte se dozvědět něco víc o téhle ikoně taneční muziky ... :)
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Citadela - Sven Vath & Cocoon friends
sobota 19. března 2011 21:00
(konec +- neděle 20. března 2011 04:00)
BVV
Brno (CZ)
Sven Vath se narodil 26. října 1964 v Obertshausenu u Frankfurtu nad Mohanem. Své komediantské sklony prokázal "malý Sven" ještě před pubertou. Jak sám jednou řekl, v dětství často utíkal z domova a jeho cílem bývalo letiště. Díval se na dlouhé rovné odletové dráhy a představoval si všechna ta zajímavá místa, kam se dá letadlem doletět, a kde ho nikdo nebude znát...

Do prvního kontaktu s fenoménem "disco" se dostal již v raném mládí, jeho rodiče provozovali diskotéku poblíž Frankfurtu. Jeden z DJů odešel jinam a Sven tak dostal svou první práci. Letiště ve Frankfurtu ho ale dál lákalo, protože zde každý víkend fungoval klub Dorian Gray. Svenovo extravagantní oblečení a svérázný druh tance přitahovaly nejen oči návštěvníků, ale i samotných DJs. Člověk, který tak excelentně tančí, přece musí mít vynikající cit pro hudbu! Sven dostal nabídku zkusit tamní gramofony a když během setu opustil DJské stanoviště a vydal se napříč tancujícím davem, rázem za sebou zanechal všechny ostatní DJs, kterým se povedlo maximálně předvést málo zajímavý výkon za pultem.V roce 1982 je Sven již rezidentem v klubu Dorian Gray, oslňuje funky kostýmy, dechberoucím výkonem za gramofony a také pořádnou dávkou narcismu, který je pro toto období tolik charakteristický. Sven nikdy nezapomíná na interakci s publikem a jeho vystoupení nabírají na popularitě.

O rok později může jeho kreace sledovat nadšený klub Vogue. Sven královsky scratchuje, míchá spoustu stylů a přitom se pohybuje směrem od mainstreamu. Tehdy nemyslitelné excesy typu bitva se šampaňským začínají psát novou historii tohoto místa. Sven hraje ve Vogue každý týden. Disco jako původní hlavní program ustupuje do pozadí a přednost dostávají nové undergroundové styly: house a electro.V roce 1986 pracuje Sven krátce na ostrově Ibiza a poznává lásku na celý život. Po návratu do Německa zakládá projekt OFF a ven zamíří debut "Bad News" následovaný světově proslulým hitem "Electrica Salsa" s úchylným videoklipem plným tancujících důchodců. Německého talentu si všimnou i ve Velké Británii, kde hit "Be My Dream" dokonce oslavují jako gotickou techno skladbu.

Píše se rok 1988, Sven se svým kamarády kupují klub Vogue. Po kompletní rekonstrukci se koná velká premiéra nového klubu Omen, který otevírá novou kapitolu v klubové historii. Sven přiváží do Německa styl acid a produkuje singl "La Casa Latina" Jeho další úspěšný projekt nese název Mosaic, dalšími členy jsou Matthias Hoffmann a Steffen Britzke. Remake jejich hitu "It is Serious" později proslaví skupinu Enigma, která ho nazve "Sadeness". Mosaic si troufnou i na remix slavné skladby Oxygene od Jean Michel Jarre.

Styl techno propuká v Německu naplno roku 1990 a Sven je prvním, který novou hudbu hraje a propaguje. Klub Omen se brzy stává vyhlášeným místem, kde se potkává klubová kultura z celého světa. O rok později vzniká label Eye Q/Harthouse. Sven podporuje produkci nových tváří klubové scény a vzniká fenomén známý jako "Sound of Frankfurt". V roce 1992 již celý svět ví, kdo je kmotr techno muziky. O dva roky později platí jméno Sven Vath za nejlepšího DJe planety. Tisk o něm píše "jediná německá pop star".

Svenovo čtvrté album Fusion vychází u obří značky Virgin v březnu roku 1998 a přináší skutečnou fúzi techna, house, triphopu, elektra či big beatu. Nově obrozený projekt Cocoon získává místo činu: Klub U60311 ve Frankfurtu, který se mění v "kokon" každý druhý pátek v měsíci. Sven tráví spoustu času na šňůrách po celém světě a zdá se, že je nezastavitelný.

Rok 1999 je jednoznačně ve znamení Ibizy. Testovací parties Cocoon Club v klubu Amnesia získávájí nadšené ohlasy a Cocoon se stává značkou pro klubovou zábavu na té nejvyšší úrovni. Sven hrává běžně mnohahodinové sety a bulvár živí zprávy o tom, že si blonďatý idol nechává kompletně vyměnit krev v těle, aby zvládl šílený nápor, který si na sebe naložil.Tak či tak, Sven na přelomu tisíciletí dosáhl ke skutečným hvězdným výšinám a jeho jméno je pojmem. Znají jej posluchači rádií, diváci satelitních programů, Sven je doslova všude. Následující léta mají jeho pozici na výsluní klubové scény jen upevnit. Jeho turné po světě obvykle začínají každoročně v lednu a končí v květnu, puntičkář Sven nevynechává žádný světový kontinent. Cocoon se stává skutečným pojmem klubové kultury.

Sven kupodivu stíhá mít i osobní život. S dlouholetou přítelkyní Ninou Peter z Vídně v roce 2008 odlétají na společnou dovolenou do Thajska, kde se z nich stanou manželé. Následující rok se nese ve znamení výročí: deset let Cocoonu na Ibize, pět let existence klubu, Sven se také rozhoduje nahrát best-of mix mapující posledních dvacet let v taneční muzice.

Také letošní rok je pro papá Svena výjimečný. Právě letos slaví tři desetiletí v DJské branži! A do oslav spadá také vystoupení na brněnské megaparty Citadela v sobotu 19. března 2011.


Zdroj: TZ Citadela, s. r. o.

Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 21. 2. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Sven Vath a jeho cesta ke slávě. Vychytané.cz. [Online] 21. 2. 2011. [Citace: 6. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4262. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sven-Vath-a-jeho-cesta-ke-slave
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.11s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.121.117
Serverový čas: úterý 6. prosince 2022 19:07