Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Třetí nejlepší DJ světa? SVEN VÄTH!

Kdo je nejlepší DJ světa?
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Citadela - Sven Vath & Cocoon friends
sobota 19. března 2011 21:00
(konec +- neděle 20. března 2011 04:00)
BVV
Brno (CZ)
Tak přesně takovou otázku si položili v létě minulého roku v redakci největšího světového magazínu o taneční hudbě – v Mixmagu. Rozhodování však nechali na ostatních a tak se na podzim minulého roku rozjela celosvětová anketa, které se účastnili jak profesionální DJové, tak obyčejní party people, aby společně sestavili žebříček DJů, který by odpovídal na nejkontroverznější otázku, která může na taneční scéně zaznít.

Mixmag nominoval 35 DJů napříč celým hudebním spektrem, od house až po drum ´n´ bass a v půlce ledna zveřejnil celkové výsledky.

První místo patří Tiëstovi, druhé pak Richiemu Hawtinovi…Zajímavé však je, že až u třetího místo se dostáváme k DJi, který dodnes hraje z gramofonů a za jehož slávou nestojí široký propagační a realizační tým. Ano, není řeč o nikom jiném než právě o SVENU VÄTHOVI!Papá Sven za sebou nechal i taková esa jako jsou Carl Cox, Paul Van Dyk, Sasha, Andy C, Ricardo Villalobos a mnoho dalších.

Kompletní výsledky naleznete zde: http://www.mixmag.net/2011/01/19/the-greatest-dj-result/

Existuje nespočet důvodů, které vynesly Svena až do elitní trojice a ani po přečtení jeho několikastránkové biografie bychom se nedozvěděli všechny. Mnohé z nich však zmiňuje, v exkluzivním videu pro Mixmag, Svenův dlouholetý kolega a mistr ve svém oboru – Loco Dice, který rozebírá svůj vztah k Väthovi jak z pohledu DJe a kamaráda tak obyčejného posluchače.

Pokud rozumíte anglicky, doporučujeme originální video:Pro ostatní nabízíme stručný překlad:

Loco Dice: „V 90.letech jsem si ujížděl především na hip-hopu, ale už v té době jsem znal jméno Svena Vätha a věděl jsem o kom je řeč. Slyšel jsem ho několikrát jak ve Frankfurtu, tak na Ibize. Jednou jsem si jeho hraní užíval do pozdních ranních hodin a v tu chvíli mi došlo jak a proč to ten člověk dělá a pochopil jsem jeho filozofii. Sven byl součástí mého hudebního vývoje a velmi silně mě ovlivnil.

On není jen neutuchajícím techno motorem, ale také neskutečným bavičem. Má kolem sebe ohromnou auru a při jeho setech je důležité vše co vidíte i slyšíte. Svenovy sety jsou jako sedmi chodové menu! Díky němu oldschool nikdy nezanikne už jen proto, že stále hraje z vinylů.Samostatnou kapitolou jsou jeho několikahodinové sety, které je schopný na akci odehrát a hned na to pokračovat v dalším několikahodinovém maratónu za gramofony na after party. Chce se s lidmi bavit, užívat si a slavit naplno! Už jen proto si s sebou na akci vždy bere dva až tři DJ bagy. Na každou party se zároveň dokáže skvěle připravit a to je ten důvod, proč stále tak válí!“

Dámy a pánové, je nám ctí představit Vám na Citadele třetího nejoblíbenějšího DJe světa - Svena Vätha!Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 11. 2. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Třetí nejlepší DJ světa? SVEN VÄTH! . Vychytané.cz. [Online] 11. 2. 2011. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4225. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Treti-nejlepsi-DJ-sveta?-SVEN-VÄTH!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.127s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 00:53