Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Sven Vath: Tiesto? Jede podle šablony!

Na celém světě existuje pouze jediný DJ, který to dokáže: s úsměvem hypnotizovat tancující davy doslova nekonečným přívalem taneční hudby té nejvyšší kvality.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Citadela - Sven Vath & Cocoon friends
sobota 19. března 2011 21:00
(konec +- neděle 20. března 2011 04:00)
BVV
Brno (CZ)
Německá ikona Sven Vath je pro mnohé otcem clubbingu, pro jiné vyslancem samotného Boha. V krátkém rozhovoru se například dozvíte, jak jeden z nejvytíženějších světových DJs relaxuje a jaký má názor na trance.

Jak se daří Svenu Vathovi třicet let od zahájení DJské kariéry?

Díky, dobře. A můžu být upřímný? Občas chci po skončení party prostě utéct.Jak vypadá tvůj relax po sezóně na Ibize?

Po Ibize chci jen ticho a to po dobu několika týdnů. Kromě toho se od září do ledna vzdávám alkoholu a abstinuji. Pomáhá mi to dobít si baterie.

Žiješ ale hektickým životem plným stresu z cestování, noční party život také dělá svoje, máš ještě jiný recept na to, jak zůstat plný energie?

Je dobré dávat si alespoň na krátký čas pořádnou porci odpočinku. Také mi velmi pomáhá indická léčba nazvaná ájurvéda, což je více jak 5000 let stará tradice léčby člověka, založená na biorytmech a dělání správných věcí ve správnou chvíli. Existují různé terapie a každý by si ji měl vyzkoušet, doporučuju opravdu všem, aby se na to podívali. Může se to zdát složité, ale je to úžasné.Liší se nějak výrazně tvůj styl, když hráváš na open airech od toho, co od tebe můžeme slyšet v klubech?

Někdy hrávám na událostech, které probíhají i přes den a tam se můj styl určitě liší. V klubech můžu hrát i temnější muziku, dovolit si více experimentovat. Na open airech mě zajímá především atmosféra, kterou se snažím zachytit a dále vytvářet. Obvykle ji cítím už ze vzduchu.Na začátku své kariéry jsi prorazil s celosvětovým megahitem Electrica Salsa, na svém kontě máš dalších pár známých hitů. Jak probíhají tvé seance ve studiu?

Na počátku 90. let jsem spolupracoval s labely Eye Q a Harthouse. Všichni jsme tvořili hudbu a já ji tvořil s hudebníky. Jsem DJ, nikoliv opravdový muzikant. Mám hudební myšlenku. Vím co chci, když přijdu do studia. Dokážu vysvětlit hudebníkům, jak si to celé představuji, ale neumím skládat s piánem nebo klávesami. Tohle není můj úkol. Vždycky jsem měl možnost skládat s muzikanty, takže stačilo říct, jak si to představuji. Takhle jsme například vytvořili druh hudby, kterému dnes lidé říkají trance. Tehdejší zvuk labelů Eye Q a Harthouse, to jsem byl já s muzikanty. Trance se dostal na výsluní, protože u jeho zrodu stáli muzikanti.

Spousta lidí trance zatracuje. Připadá jim levný a pokleslý.

Dnes když poslouchám DJe jako je třeba Tiesto - ne že bych ho chtěl poslouchat, ale občas zaslechnu jeden, dva tracky - vidím a slyším, že jsou velmi inspirovaní tím, co jsme dělali před patnácti lety. Ale z té muziky cítím ještě jedno: nemají ty správné muzikanty. Jedou podle šablony: vždycky ta samá struktura. Tohle je jakýsi trance v popovém formátu, už to není tam, kde to kdysi začalo...Jak připravuješ své sety pro mixované kompilace?

Čas, který trávím v letadle, věnuji vytváření mixů. Ne, že bych si jen tak hrál pro sebe, prostě jen přemýšlím o muzice. V mé mysli ji smíchám a když si pak ověřím, že je vše tak jak má být, prostě ten mix nahraju. A nejlíp se mi nahrávají na konci léta, beru to jako příjemnou tečku.Zdroj: TZ Citadela, s. r. o.

Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 9. 2. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Sven Vath: Tiesto? Jede podle šablony!. Vychytané.cz. [Online] 9. 2. 2011. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4215. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sven-Vath:-Tiesto?-Jede-podle-sablony!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.068s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 01:55