Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Divadelní masopust vábí zimním veselím

Celodenní Divadelní masopust začne v sobotu 5. února už dopoledne a potrvá až do večera.
Přidat na Facebook
Neobyčejný den mohou prožít všechny spřízněné duše divadla na nádvoří Městského divadla Zlín v sobotu 5. února. Fašank pomalu končí a ani divadelníci neponechají tuto událost stranou. A dodají centru Zlína tak trochu vesnickou atmosféru. Celodenní Divadelní masopust začne už dopoledne a potrvá až do večera.

Na ty, kteří přijdou, čeká zabijačka a prodej zabijačkových pochoutek, slivovice, cimbálová muzika Demižón, průvod maškar do centra města a zpět či veselé divadlo v podání Divadla Uherský Brod. Vyvrcholením a uzavřením celého dne bude pochovávání basy.

„Divadelní fašank je akce, která bude především nespoutanou lidovou zábavou, ne divadelním představením. Ze své podstaty totiž nemůže mít masopust režii,“ přiblížil s úsměvem sobotní program dramaturg Městského divadla Zlín Vladimír Fekar.

Masopust začne v 10 hodin, kdy už bude možné si zakoupit „cukroví“ z prasátka a všechno ostatní, co k tomu patří. V 11 hodin pak vyjde z nádvoří divadla první průvod masek v čele s herci. Průvod projde centrem města, pak se opět navrátí za divadlo. Od 13 do 15 hodin bude hrát cimbálová muzika Demižón ze Strážnice pod vedením primáše Martina Kláska. Poté vystoupí Divadlo Brod s populárním kusem Slovácko sa súdí aneb Fašank z věcí ľudských. V 15 hodin vyrazí od divadla druhý průvod masek. Vrcholem odpoledne bude v 16 hodin pochovávání basy. Masopustní veselí ale neskončí, pokračování se chystá v Dílně 9472 koncertem cimbálovky. „Kdo si bude chtít zajamovat, ať si vezme z domu hudební nástroj a zahraje si společně s námi. Můžeme z toho udělat velký jamovací večer,“ vyzývá ředitel divadla Petr Michálek.

V případě nepříznivého počasí se bude program odehrávat v Dílně 9472.TZ Městské divadlo Zlín


Verushka
(Veronika Jarešová)
pátek 4. 2. 2011 17:45
Jarešová, Veronika. 2011. Divadelní masopust vábí zimním veselím. Vychytané.cz. [Online] 4. 2. 2011. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4208. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Divadelni-masopust-vabi-zimnim-veselim
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.113s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 22:55