Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Andreya Triana, sametový hlas Bonobo, na Colours of Ostrava !

Zpěvačka Andreya Triana se vrátí po úspěšném koncertu v Praze v rámci série Conference na letošní festival Colours of Ostrava
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Colours of Ostrava
čtvrtek 14. července 2011 18:00
(konec +- pondělí 18. července 2011 18:00)
Slezskoostravský hrad
Ostrava (CZ)
Andreya na sebe upozornila především jako zpěvačka projektu Bonobo britského DJ a producenta Simona Greena. Debutové album Lost Where I Belong vydala loni na prestižní značce Ninja Tune. „Nu jazzová downtempa, soul, rhytm´n ´blues i docela folkové laděné skladby v podání černé krásky z Londýna intenzivně rozpínají mysl,“ tvrdí o zážitku z koncertu Andrey Triany Zlata Holušová, ředitelka a dramaturgyně festivalu.

Andreya Triana, rodačka z anglického Brightonu, přestěhovaná v sedmi letech do Londýna, představuje dokonalý vzor samouka, přirozeně absorbujícího pestrou hudební nabídku velkoměsta. S elektronikou a samply podomácku vytvářela mixtapes s osobitou poezií a citem pro improvizaci. S one woman projektem Freeflo Sessions na sebe brzy upoutala zaslouženou pozornost vedoucí k pozvání na Red Bull Music Academy v Austrálii. Tam Andreyu požádal o spolupráci americký laptopový experimentátor a hip hopový producent Flying Lotus, kterému na epíčko Reset v roce 2007 nazpívala skladbu Tea Leaf Dancers. Ta nedala pro změnu spát slavnému britskému dýdžejovi a producentovi Bonobo, tedy Simonu Greenovi.

Skladby The Keeper a Stay The Same vyloženě zdobí jeho album Black Sands a zpěvačce otevřely cestu k vlastní kariéře pod křídly labelu Ninja Tune. Mezi první výrazné úspěchy Andrey patřilo její vystoupení v roce 2009 na festivale v Glastonbury. Loňská debutová deska Lost Where I Belong produkovaná Bonobo a písničkářem Finkem už pouze potvrdila vycházející zpěvaččinu hvězdu. Ostatně i z upozornění od Ninja Tune cítíme respekt: na Andreyu Trianu si dávejte pozor!

www.andreyatriana.com
http://www.myspace.com/andreyatriana


Kromě Andrey Triany jsou na Colours of Ostrava zatím potvrzeny: Balkan Brass Battle (Fanfare Ciocarlia vs. Boban i Marko Marković Orkestar), Apollo 440, Blackfield, Brendan Perry, La Shica, Sam Karpienia, z domácích pak: 5P Luboše Pospíšila, Divokej Bill, Kacu!, Le Pneumatiq, Navigators, Prago Union, Priessnitz, První hoře, Sto zvířat, Tata Bojs, The Plastic People of the Universe, Tleskač, Traband, Už jsme doma a Vltava.

Festival Colours of Ostrava nabídne od 14. do 17. července 2011 na 16 scénách přes 160 kapel, DJs, filmů, diskusí, workshopů či divadel včetně největších hvězd světové hudby. Čtyřdenní vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro, přes e-shop na www.colours.cz a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě. V současné chvíli se prodává omezený počet 5.000 kusů za cenu 1.390 Kč. Více informací na www.colours.cz Generální partner festivalu: Česká spořitelna. Za podpory statutárního města Ostrava.
winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 4. 2. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Andreya Triana, sametový hlas Bonobo, na Colours of Ostrava !. Vychytané.cz. [Online] 4. 2. 2011. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4200. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Andreya-Triana,-sametovy-hlas-Bonobo,-na-Colours-of-Ostrava-!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.094s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.52.167
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 21:17