Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

John Mayall, král britského blues, se vrátí 13. června do Prahy

John Mayall, který je mnohými považován za krále britského blues, se vrátí 13. června 2011 do Prahy, tentokrát do klubového prostoru KC Vltavská.
Přidat na Facebook
Mayall je živoucím důkazem toho, že i v 78 letech se dá hrát blues plné energie, které baví a zajímá diváky. Tento kytarista, zpěvák a hráč na klávesy a foukací harmoniku se stal vzorem a spoluhráčem takových vynikajících hudebníků jako Eric Clapton, Mick Taylor (Rolling Stones), Mick Fleetwood (Fleetwood Mac) a mnoha dalších. Na pódiu jej doprovodí jako při všech nedávných návštěvách Prahy jeho „domácí“ skupina Bluesbreakers. Vstupenky jsou k dostání za 755,- Kč včetně poplatků v síti Ticketpro. Koncert uvádí punx not dead ve spolupráci s Prague City Festivalem.

John Mayall se narodil v roce 1933 v malé vesnici nedaleko anglického Manchesteru. Pocházel z dělnické rodiny. Od svých třinácti let se jako samouk učil hrát na klavír, kytaru a harmoniku. Vystudoval výtvarné umění, strávil tři roky v britské armádě v Koreji a zpočátku se živit grafickým designem. K hudbě se aktivněji vrátil, když mu bylo 30 let. V Manchesteru hrál v kapelách The Powerhouse Four a The Blues Syndicate. Za podpory Alexise Kronera z Blues Incorporated se John přestěhoval do Londýna, kde se díky mnoha klubovým koncertům zprofesionalizoval a začal vystupovat jako John Mayall's Bluesbreakers. Po několika letech a neustálé výměně hudebníků se setkal s Ericem Claptonem, který právě opustil Yardbirds, aby se věnoval blues. Výsledkem bylo album, které se umístilo vysoko na žebříčcích a které jim zajistilo pověst legend. Poté, co Clapton a Jack Bruce opustili The Bluesbreakers, aby zformovali Cream, prošla Mayallovou kapelou celá řada skvělých hudebníků - Peter Green, John McVie a Mick Fleetwood (pozdější Fleetwood Mac), Andy Fraser (Free) či Mick Taylor (vstoupil do Rolling Stones).

Sám John si získal pověst hledače nových talentů. Na to se odvolává Eric Clapton, když říká: „John Mayall představoval pro mnoho muzikantů obrovskou školu.“ Za svoji hudební dráhu John Mayall vydal desítky alb (přesně: 56), hrál s dalšími hudebními legendami jako John Lee Hooker, T-Bone Walker, Billy Preston, Billy Gibbons, Gary Moore, Heft Healy, Coco Montoya, Otis Rush nebo Sonny Boy Williamson. Velkou výzvou se pro něj v roce 1979 stal požár, který zničil jeho dům se všemi vlastními i otcovými deníky, originály nahrávek, sbírkami knih a časopisů a mnoha uměleckými díly. Výsledkem bylo v roce 1982 zformování původních The Bluesbreakers s Mickem Taylorem a Johnem McVie a několik společných turné a koncertní film nazvaný Blues Alive. John Mayall má šest dětí a šest vnuků.
winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 28. 1. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. John Mayall, král britského blues, se vrátí 13. června do Prahy. Vychytané.cz. [Online] 28. 1. 2011. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4184. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/John-Mayall,-kral-britskeho-blues,-se-vrati-13.-cervna-do-Prahy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.068s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 12:10