Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Trolejbusový punk z Pardubic dorazí do M-klubu

Společně s brněnskou formací The Hydes se představí v sobotu 29. ledna v M-klubu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Dukla Vozovna, The Hydes
sobota 29. ledna 2011 20:00
(konec +- neděle 30. ledna 2011 03:00)
M-Klub
Valašské Meziříčí (CZ)
Vozovna Dukla je jediná trolejbusová vozovna v Pardubicích, je sídlem místní trolejbusové sítě, ve které jsou deponovány vozy MHD. Duklu Vozovnu bychom našli rovněž v Pardubicích, ale spíše v klubu Žlutý Pes. Jde totiž o kapelu hrající dvojitý harmonika punk. Společně s brněnskou formací The Hydes se představí v sobotu 29. ledna v M-klubu.
„Dukla Vozovna považuje rockový klub Žlutý Pes za svou domovskou scénu. Právě zde totiž za vydatné pomoci kapel jakými jsou Vypsaná fiXa, Volant nebo Ready Kirken vstoupila Dukla Vozovna do širšího posluchačského povědomí,“ řekl produkční M-klubu David Schwager. Kapela vznikla někdy na přelomu tisíciletí za asistence známého undergroundového harmonikáře Jima Čerta, který shodou okolností vystupoval na jejich vůbec prvním koncertě v hospodě ve Štěnci.

„Dukla Vozovna by se dala zjednodušeně přirovnat k tvorbě Tří Sester. Jde o svižný punk, kterému vévodí tahací harmoniky, s vtipnými srozumitelnými texty,“ doplnil Schwager ke kapele, která každoročně objíždí velké letní festivaly, např. Rock for People nebo Trutnov Open Air.

Menší přímočarostí a větší poetičností se prezentují The Hydes. Brněnskou kapelu hrající výhradně české texty dali dohromady v roce 2007 tehdy mladí závodní plavci. Dnes jsou členové mladí stále, ale vesměs už neplavou. Místo toho už si stihli zahrát s celou řadou známých kapel, jakými jsou Charlie’s Straight, Scissorhands či Sunflower Caravan. „Jejich sound se podobá cestě z Valmezu do Pardubic přes Brno. V hudbě The Hydes rozpoznáte vlivy Vypsané fiXy i Mňágy a Žďorp,“ charakterizoval produkční M-klubu.
winslayer
(Lukáš Plaček)
středa 26. 1. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Trolejbusový punk z Pardubic dorazí do M-klubu. Vychytané.cz. [Online] 26. 1. 2011. [Citace: 22. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4174. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Trolejbusovy-punk-z-Pardubic-dorazi-do-M-klubu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.121s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.206.194.21
Serverový čas: pátek 22. září 2023 00:44