Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jacek Sienkiewicz – mistr techno kompozic

Jacek Sienkiewicz je polský techno DJ a producent, majitel labelu Recognition. Patří k tomu nejlepšímu, co nabízí Polsko světové taneční scéně. Pojďme se společně blíže podívat, kdo že přijede 19. března reprezentovat značku Cocoon.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Citadela - Sven Vath & Cocoon friends
sobota 19. března 2011 21:00
(konec +- neděle 20. března 2011 04:00)
BVV
Brno (CZ)
Muzika, která Jacka charakterizuje, má kořeny v Detroitu. Jeho minimalistické techno kompozice jsou snadno rozeznatelné díky komplexní struktuře akordů a rychlým melodiím kláves. Jacek prezentuje svou tvorbu v propracovaných live-actech, ale nebojí se také klasického DJingu.

Sienkiewicz již vydal své tracky na největších německých labelech jako např. Klang Elektronik, Trapez a samozřejmě Cocoon. Mezi jeho nejvýraznější počiny patří druhé album pojmenované Techne a třetí album s názvem Displaced.

Narodil se v roce 1978 ve Varšavě. Poprvé ho uchvátila muzika počátkem 90. let, kdy objevil tehdejší rapovou scénu. Brzy následovala první návštěva ilegálních parties, kde Jacek poznává styl zvaný techno. Jelikož v Polsku v té době nebylo možné sehnat vinylové desky, podniká Jacek opakované výlety do Berlína, odkud si vozí cenné černé placky a dále prohlubuje svou závislost na temných rovných rytmech.Sienkiewicz začíná pořádat menší akce, na kterých prezentuje v té době ne příliš populární minimalistické techno. Vedle DJingu začíná přemýšlet i o vlastní produkci. Naprosto pohlcen detroitským stylem kupuje svou první mašinku, legendární "acid box" Roland TB-303. Se svým live-actem vystupuje poprvé veřejně ve Varšavě roku 1996 a sklízí obrovský úspěch.

Nepřestává pracovat na další vlastní tvorbě a výsledkem je první CD nazvané Recognition. Právě odtud Jacek bere název pro svůj label, který vzniká nedlouho poté a má přinášet světu produkci mladých tvůrců, nesvázanou tradičními škatulkami jako je house či techno. A daří se!

Zařazením materiálů se značkou Recognition do světových distribucí počíná éra Jackovy rostoucí popularity, DJové po celém světě hrají jeho díla a výjimkou nejsou slušné prodeje například až v Japonsku. Jackovy tracky se dostanou i do playlistu takové veličiny, jako je Sven Vath a odtud už je jen malý krůček k podepsání kontraktu, který Sienkiewicze vystřelí mezi světovou elitu. Zbrusu nová bookingová smlouva nese logo Cocoon.Roku 2001 vychází album Techne, které provázejí samé nadšené recenze. Je charakteristické neotřelou kompozicí a především nezvykle kvalitním zvukem. Následují singly na výše zmiňovaných labelech jako je Klang Elektronik, Trapez či Cocoon. Jacek se se svým nekompromisním live-actem dostává do povědomí kluberů ve všech koutech zeměkoule.

V roce 2004 již může Sienkiewicz hrdě prohlásit, že dosáhl celosvětové slávy. Skromný a pracovitý Polák však neusíná na vavřínech a po úspěšně přijaté kompozici Truly Words vydává třetí album s názvem Displaced, tentokrát již na Cocoonu. Jacek nyní hrává každý týden na nejprestižnějších událostech techno scény včetně Awakenings, Nature One či I Love Techno.

Jacek stále tvrdě pracuje a neslevuje ze svých standardů. Pod jeho rukama se dál rodí originální techno tracky, které nepodléhají líbivé módě ani chvilkovým trendům. Jeho styl je velmi dobře rozpoznatelný, protože Jacek tvoří a hraje především srdcem a duší. V jeho vystoupení uslyšíte pořádný kus experimentování, které je ovšem vždy podloženo úderným beatem a basou, jež vás nepustí z parketu.Jacek přijede v sobotu 19. března zahrát do Brna, aby podpořil show svého ochranitele Svena Vatha. Buďte při tom a nechte se unést propracovanými techno kompozicemi za použití nejmodernějších hudebních technologií. Obří party Citadela se koná v pavilonu G1 brněnského výstaviště.


Zdroj: TZ Citadela, s. r. o.
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 19. 1. 2011 08:00
Chovancová, Michaela. 2011. Jacek Sienkiewicz – mistr techno kompozic. Vychytané.cz. [Online] 19. 1. 2011. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4157. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jacek-Sienkiewicz-–-mistr-techno-kompozic
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 04:33