Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Songfest.cz – Rok Zajíce 2011

27. ledna - Palác Akropolis, Praha / 29. ledna - Městské divadlo Český Krumlov / 30. ledna - Filharmonie Hradec Králové / 1. února – Baťova vila, Zlín
Přidat na Facebook
Stylové oslavy nového lunárního roku nazvané Songfest.cz – Rok zajíce 2011, které se konají 27. ledna v pražském Paláci Akropolis, 29. ledna v Městském divadle Český Krumlov, 30. ledna ve Filharmonii Hradec Králové a 1. února v Baťově vile ve Zlíně, nabídnou kromě hudby, tance a ochutnávek čajů stylový program pro děti (a jejich zvídavé rodiče). Od 16 do 19 hodin, kdy je vstup pro všechny zdarma, se návštěvníci mohou těšit například na výrobu zrcátek Pa-kua, které odrážejí negativní energii, malování čínských a japonských znaků na tělo, ukázky energetizačních masáží a masáží hlavy, výrobu tělových svící, výstavu tradičních indických razítek pro ruční tisk Bunta i ukázky tisku, výstavu fotografií Zuzany Škodové z Nepálu a v Praze navíc na dílnu orientálního tance pro děti a rodiče. Celý program připravilo centrum Lampijón. V 19 hodin budou večery ve všech městech pokračovat koncerty čínské zpěvačky Feng-yün Song a jejího Tria PUO, na kterých představí své nové album z asijských stepí „Malba hlasem – Nezpívám“. I zde jsou děti vítány, vstup je do 10 let zdarma. Moderátorského žezla se opět ujme s šarmem a vtipem sobě vlastním Jaroslav Dušek, tentokrát společně s Pjér La Šézem – alias malá Vizita. Hosty v Paláci Akropolis jsou navíc divocí bubeníci Létající koberec, japonská klavíristka Kayoko Zemanová a čínský bojový tanečník Qin Fei, v Českém Krumlově pak soubor Jagalmay (Central Asian Music and Dance). Více informací o celém programu na www.songfest.cz .

Návštěvníci všech večerů se mohou také těšit například na Barevný jarmark zaměřený na zdravý životní styl, orientální tanec, flamenco, tančírnu, degustační čajovnu v tradičním korejském stylu a stylové občerstvení. Vstupenky budou slosovány v tombole „Přichází zajíc“. Slosovány budou také nejzajímavější příspěvky od návštěvníků festivalu na téma "Velký horoskop - Co přinese rok zajíce?" Návštěvníci narození ve znamení zajíce (1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011) dostanou navíc speciální „zaječí dárek“. Vstupenky jsou v prodeji v obvyklých předprodejích, do Paláce Akropolis kromě klubu i v síti Ticketpro.
„Rok zajíce začíná 3. února 2011. Starobylá čínská pověst vypráví, že sedmý den před příchodem nového lunárního roku se bůh kuchyně vydává na cestu do nebeské říše, aby podal Nefritovému císaři zprávu o žití na Zemi a přinesl smrtelníkům požehnání do nového roku. Na toto symbolické setkání starého s novým navazuje i program festivalu,“ říká Feng-yün Song, hlavní účinkující a zároveň pořadatelka koncertů. „Po prudkém tygrovi se můžeme těšit na pozastavení. Rok zajíce znamená období míru a harmonie. Je to znamení intuice, citu, jemnosti a klidu, také trochu nerozhodnosti a tajemnosti,“ doplňuje.

Novinkou letošního ročníku Songfest.cz bude otevřené Fórum s tématem Velký horoskop aneb Co říká roku zajíce evropská astrologie, čínská Kniha proměn a mayský kalendář? Diskusní fórum na internetu povedou spisovatelka a psycholožka Daniela Fischerová, hlasová pedagožka a terapeutka, zpěvačka Feng-yűn Song, herec Jaroslav Dušek, také hudebník a specialista na Jungův koncept „kolektivního nevědomí“ Pjér La Šé´z. K diskuzi se může přidat každý, kdo se zajímá o dění života - na Barevném jarmarku proběhne veřejná anketa, zájemci mohou odevzdat svůj písemný příspěvek produkci na místě festivalu u stánku informace.

Nové album nazvané „Malba hlasem – Nezpívám“ obsahuje deset autorsky upravených původních písní, jejichž společným hudebním motivem je step – na Sibiři, v Ujgursku, v západní Číně, Tibetu a Mongolsku. „Skladby pocházejí především z několika mých cest do těchto oblastí,“ vysvětluje Feng-yün Song. „Album je natočeno nejen pro milovníky world music, ale také pro lidi, kteří muziku příliš neposlouchají. Je určeno pro všechny životní okamžiky. Je to deska plná fantazie, hrátek, emocí a dobré nálady,“ doplňuje. Exotické písně při nahrávání jemně podbarvil bubny a perkusemi Jaroslav Kořán. „Mysl budiž hybatelem, dech štětcem, hlas tuší a barvami!“ uvádí jako motto alba Feng-yün Song.
Pořadatelem festivalu je občanské sdružení Feng-yűn Song o.s., které se zaměřuje na aktivity podporující harmonické soužití a mezilidské porozumění mezi západními a východními kulturami a národy. Mezi jeho dlouhodobé cíle patří zároveň i podpora dialogu mezi minoritními skupinami cizinců a majoritní společností v hlavním městě Praha a celé České republice.
Více informací na www.songfest.cz

Spolupořadatelé festivalu Songfest.cz 2011 – Rok zajíce: Palác Akropolis v Praze, Filharmonie Hradec Králové, Městské divadlo Český Krumlov, Nadace Tomáše Bati ve Zlíně.
Projekt podporují: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy, Městská část Praha 3 a Město Český Krumlov.
Mediální partneři: ReGeNeRaCe, National Geographic, Ethno rádio, ABradio.cz, Ceskenoviny.cz
winslayer
(Lukáš Plaček)
úterý 18. 1. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Songfest.cz – Rok Zajíce 2011. Vychytané.cz. [Online] 18. 1. 2011. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4154. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Songfest.cz-–-Rok-Zajice-2011
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.136s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 04:54