Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

MAFIÁNSKÉ FILMY

Klenoty světové kinematografie v nové, digitálně remastrované kvalitě a zvuku Dolby 5.1
Přidat na Facebook
Připravili jsme pro všechny "fajnšmekry" i pro "normální" diváky a fanoušky staré klasiky mafiánských filmů minifestival kultovních snímků tohoto žánru.

Od 24. 1. do 26. 1. 2011 ve dvou promítacích časech máte jedinečnou možnost vidět tyto filmy ve Velkém kině ve Zlíně v novém digitálním kabátě a zvuku Dolby 5.1.

„Všechny tři filmy přehlídky se zapsaly do historie kinematografie obrovskou silou a brzy po svém uvedení se staly legendami. Věříme, že i několik desítek let po svém vzniku v nich divák nalezne věci stále aktuální."

KMOTR 24.1. v 17:00 a v 20:15 ve Velkém kině jen za 77,-
KMOTR II 25.1. v 17:00 a v 20:30 ve Velkém kině jen za 77,-
NEÚPLATNÍ 26.1. v 17:00 a v 19:30 ve Velkém kině jen za 77,-


Film, kde i přestřelka na schodech se stala legendou
„Kdo má chuť na první větší roli Kevina Costnera; koho zajímá, proč dostal Sean Connery Oscara za roli mazaného irského policajta; kdo by rád viděl originál „přestřelky na schodech“, kterou parodoval film Bláznivá střela; kdo si neumí představit, jak je možné do gangsterky zařadit odkaz na film Křižník Potěmkin – ten by si neměl nechat ujít film Neúplatní režiséra Briana de Palmy,“ říká o filmu Neúplatní Ivo Andrle, dramaturg distribuční společnost Aerofilms, která Minipřehlídku mafiánských filmů do České republiky přivezla.

Film, ve kterém si moc chtěl zahrát Frank Sinatra, ale nezahrál
„Co je to za film, který se nemohl v 70. letech promítat v Československu pro své údajné glorifikování zločinu a násilí, přestože kniha, na jejímž základu byl natočen, byla běžně v knihkupectvích k dostání? Může být téměř tříhodinový film ještě zábavný? Jak mohl dopadnout film, do kterého obsadil režisér „obtížného a nespolehlivého herce, jehož poslední filmy byly propadáky“ místo Franka Sinatry, který se o roli sám hlásil? Je to ještě gangsterka, když rekvizity pro film dodávala továrna na psí žrádlo?,“ ptá se s úsměvem Petr Jirásek z kina Světozor, které přehlídku mafiánských filmů v lednu 2011 uvádí. Mluví samozřejmě o mistrovském epickém díle Francise Forda Coppoly Kmotr s Marlonem Brandem v hlavní roli.

První filmové pokračování, které získalo Oscara
Minipřehlídka mafiánských filmů uvede ještě jedno z nejslavnějších filmových pokračování (navíc poprvé v historii oceněné Oscarem) snímek Kmotr II.

Více informací naleznete na:
http://www.gacinema.cz/
http://www.aerofilms.cz/filmy/170-Minifest-Mafianske-filmy/
Verushka
(Veronika Jarešová)
sobota 15. 1. 2011 08:10
Jarešová, Veronika. 2011. MAFIÁNSKÉ FILMY. Vychytané.cz. [Online] 15. 1. 2011. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4141. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/MAFIÁNSKÉ-FILMY
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.128s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 02:17