Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Velké Karlovice se chystají na špičkový závod

Přípravy na devátý ročník závodu v běhu na lyžích klasickou technikou, Karlovskou padesátku, jsou v plném proudu. Prestižní podnik, který se zařadil mezi pět nejprestižnějších tohoto druhu v České republice a je součástí seriálu Ski Tour, se uskuteční 28. - 29. ledna.
Přidat na Facebook
Na Moravě je mnoho krásných míst, ale Valašsko je jenom jedno. Tak jako k místnímu kraji patří slivovice, k Velkým Karlovicím patří mnoholetá tradice lyžařského sportu. V období první republiky si vysloužily titul „Ráj lyžařů“. Na tuto tradici navazuje právě Karlovská padesátka, závod, na který se nezapomíná. Skvělá atmosféra, vynikající služby, nádherná krajina, přátelská atmosféra, neopakovatelné zážitky. To vše prožijete právě ve Velkých Karlovicích, které se nacházejí na česko-slovenském pomezí u pramenů Vsetínské Bečvy.

"Své síly můžete změřit na dvou distančních tratích klasickou technikou na 50 nebo 25 km. Strojově upravené stopy budou jako vždy skvěle připraveny. Okruh o délce 25 km budou maratonci absolvovat celkem dvakrát, ti co zvolí kratší trať, si vychutnají atmosféru závodu během jednoho okruhu. Pro všechny kategorie závodníků a závodnic je připraveno skvělé zázemí.

Odstavná parkoviště, odbavovací kancelář, sprchy a sociální zařízení, restaurace, místo startu i cíle je doslova na „pětníku“. Nikam není daleko, např. na start závodu je to z parkoviště cca 100 metrů a podobně i místo prezentace," řekl Roman Kalabus ze Sdružení Valašsko - Horní Vsacko.
Zatímco jsou závodníci na trati, mohou diváci využít k občerstvení ve stylové restauraci nebo ve stáncích s občerstvením, případně se přímo nabízí návštěva místních pamětihodností, dřevěného kostela a muzea, v jejichž těsné blízkosti se nachází právě start, respektive cíl závodu.

Závodníci z místa startu stoupají pohořím Javorníků, aby následně přejezdem přes řeku Bečvu okusili i úpatí Vsetínských vrchů. Po dosažení nejvzdálenější kóty od startu se vracejí jinou stopou zpět do místa startu, které se pro „pětadvacátníky“ mění v místo cíle. Odvážnější pak vyrazí na druhý okruh, který kopíruje ten první. Pro nejúspěšnější v kategoriích jsou nachystány zajímavé ceny včetně solidních finančních bonusů. V pátek 28. ledna se ve Velkých Karlovicích také uskuteční Karlovský pohár mládeže, také klasickou technikou.

Zdroj: Centrála cestovního ruchu Východní Moravy
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
čtvrtek 13. 1. 2011 08:00
Prachař, Štěpán. 2011. Velké Karlovice se chystají na špičkový závod . Vychytané.cz. [Online] 13. 1. 2011. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4133. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Velke-Karlovice-se-chystaji-na-spickovy-zavod-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 17:36