Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Březnový brněnský koncert Bobbyho McFerrina vyprodán v rekordním čase

Pořadatelé jednají o dalším termínu koncertu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Bobby McFerrin
úterý 29. března 2011 19:00
(konec +- středa 30. března 2011 02:00)
Hala Vodova
Brno (CZ)
Pouhých několik málo týdnů stačilo k vyprodání všech vstupenek na jarní koncert Bobbyho McFerrina. Nekorunovaný král vokálních improvizací vystoupí v jihomoravské metropoli 29. března v rámci festivalového preview jubilejního desátého ročníku mezinárodní hudební přehlídky JazzFestBrno v brněnské hale Vodova. Druhý koncert Bobbyho McFerrina by se mohl podle prvních jednání s managementem umělce uskutečnit 30. března na témže místě.
Již nyní si mohou zájemci rezervovat vstupenky na www.ticketstream.cz

„McFerrinovo charisma evidentně funguje i na Brňany, oprávněně si v posledních dvou letech v Česku získal obrovskou přízeň publika. Je také pravda, že lístky v předprodejích zmizely na různých místech republiky, nejde proto o lokální záležitost,“ glosuje rychlost prodeje Vlastimil Trllo z pořádající agentury 24/7 Promotions.

Od 5. ledna je v předprodejní síti Ticketstream k dispozici formulář pro předběžné rezervace lístků na chystaný přidaný koncert ve středu 30. března. Zájemci, kteří vyplní formulář, budou přednostně kontaktováni a získají tak možnost koupit vstupenku ještě před spuštěním regulérního předprodeje a zajistit si ta nejlepší místa. Sledujte podrobné informace na www.bobbymcferrin.cz

Bobby McFerrin vystupoval v České republice zatím čtyřikrát a jeho koncerty vždy provázel obrovský zájem publika. Jedno vystoupení bylo přidáno už při jeho první návštěvě v Praze. Situace se tedy může opakovat.

Naposledy se loni v Praze a Ostravě představil se svým nejnovějším albem VOCAbuLaries. Návštěvníci jarního brněnského koncertu se pro změnu mohou těšit na Bobbyho s jeho tradičním repertoárem, který mu dosud vynesl deset cen Grammy a milióny fanoušků po celém světě.

Bobby McFerrin prodal doposud přes 20 miliónů kopií svých alb, jichž doposud vyšlo třináct. První, eponymní natočil v roce 1982, poslední s názvem VOCAbuLarieS vydal letos. Kombinuje na nich jazz, klasiku, pestré vlivy world music, ethno i folk se svými originálními hudebními nápady. Právě díky bohatosti vlivů a neutuchající chuti experimentovat vzniká nadčasová hudba, která překračuje žánrové (i zeměpisné) hranice a dotýká se všech kultur. McFerrin, jenž spolupracoval například s violoncellistou Yo-Yo Mou a jazzovými pianisty Chickem Coreou a Herbiem Hancockem, není ale jen vynikajícím zpěvákem a skladatelem filmové hudby. Je i uznávaný dirigent; s taktovkou v ruce spolupracoval mimo jiné s Vídeňskou filharmonií.

Bobby McFerrin je nadšený zastánce povinné hudební výchovy v rámci školní docházky. Asi proto, že sám nejlépe ví, jak mocné má hudba účinky. Ostatně v roce 1987 vydal s Jackem Nicholsonem album pro děti nazvané The Just So Stories - Elephant's Child.

Šedesátiletý hudebník osobitým způsobem využívá svůj hlasový rozsah čtyř oktáv, přičemž jedinečná atmosféra jeho koncertů vyniká díky improvizaci a nenucenému kontaktu s publikem. Pět ze svých deseti cen Grammy získal v kategorii Nejlepší jazzový mužský zpěv.
winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 7. 1. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Březnový brněnský koncert Bobbyho McFerrina vyprodán v rekordním čase. Vychytané.cz. [Online] 7. 1. 2011. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4115. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Breznovy-brnensky-koncert-Bobbyho-McFerrina-vyprodan-v-rekordnim-case
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 01:52