Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vidět magii Foreign Beggars a zemřít

Zkuste si do té doby naplánovat vše, co jste na tomhle světě chtěli stihnout, protože tahle apokalyptická kalba by vážně mohla být vaše pecková rozlučka s tímhle světem, kde už nebude čím překonávat.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Beggatron Boombox - Foreign Beggars
středa 19. ledna 2011 21:00
(konec +- čtvrtek 20. ledna 2011 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Mejdany BOOMBOX mají za sebou 3 roky fungování. Sezona 2010 byla zatím tou nejvydařenější, ale protože nejlepší mejdan by měl být vždy ten příští, Boombox jde dál jak nekonečný boogie, zvedá laťky a posouvá limity

Sterilním bio výtažkem ze života Foreign Beggars plným datumů a čísel vás obtěžovat nebudem. Na to je Wikipedia. Vypíchnem si to základní, zásadní a výživný. 3 alba na vlastním labelu Dented, pasy co od razítek vypadají jako omalovánky, když FBs cestou na konciky několikrát objeli zeměkouli. A tím se záhy dostáváme k jádru celého fenoménu Foreign Beggars, jímž je ŽIVÉ HRANÍ… To, co se děje na koncertech Foreign Beggars totiž není normální, není to pro děti, kardiaky ani epileptiky, protože pěna od huby tam jde i jinak zdravým jedincům. Když vezmou Foreign Beggars stage útokem, je to jak volání divočiny. V publiku probouzí nutkání se strašně potit. Probouzí v nich zvířecí pudy. V kotli se vaří lektvar na totální party nirvánu. Sběrači se krčí v koutě, zatímco lovci šílí v divokém tranzu v mocném mosh pitu, jako by se válčilo o poslední kotletu.

Kdo je viděl, dostává záchvat třesu jen při vyslovení jejich jména. A jestli je někdo neviděl, nevím, v které galaxii strávil posledních 5 let. Za tu dobu totiž FB stihli mimo jiné dvakrát totálně zbourat Hip Hop Kemp v Čechách, Splash v Německu a na UK turné s The Prodigy zadiktovat tak, že na konci přestávalo být jasné, kdo je tady vlastně předkapela a kdo headliner. Jestli vám někdo po jejich koncertu řekne, že se nudil, můžete tušit, kdo to dneska přehnal se sedativy. Mnohem častěji totiž na téma jejich koncertu uslyšíte slovní spojení jako "zkurveně nejlepší koncert, co jsem v životě viděl, ty týpci jsou totální magoři a od energie co z nich stříkala, jsem mokrej ještě teď", případně všemožné variace na toto téma.

Vážně, žerty stranou. Jediná záhada tedy je: jak je možné, že tahle kapela se svou jak krakatit výbušnou směsí hiphopu, grimeu, dubstepu, čistého šamanství a té nejživější pódiové prezentace ještě neovládla svět muziky a nečumí na nás z titulních stránek všech časáků? Maj přeci vše, co je k tomu zapotřebí a s miliony shlédnutí klipu “Contact“ na youtube nejsou zamindrákovaným undregroundem s pěti fanoušky, ale spíš veřejným tajemstvím číslo jedna, ne?

Nevím, neřeším. Co ale vím, že tu budou 19.1. v Lucerna Music Baru na Beggatron BOOMBOX. Že ssebou přivezou materiál ze všech alb: “Asylum Speakers“, “Stray Point Agenda“ a “United Colours Of Beggatron“, a to znamená hymny jako "Hold On", "No Holds Barred" nebo "Contact" s monstr beatem od drum n bassových mágů Noisia… A mimochodem, i když se FBs určitě nevezou za úspěchem na zádech slavných, se kterými dělají, že je má na své desce a monstr singlu “Dark Days“ i další pojem dnb scény – UK producent Alix Perez asi nebude náhodou. Vysoko nasazená laťka mejdanů BOOMBOX se tedy začíná chvět už v Lednu.

Schválně mrkni na následující videa od traileru k DVD z letošního ročníku Hip Hop Kempu, kde je hymna “Contact“ soundtrackem a záběry z nejšílenějšího moshpitu v historii východní Evropy jsou právě z jejich konciku na tomto fesťáku, na nějž se pějí ódy dodnes. A k tomu samo celkem solidní sérka klipů, aneb vše, co potřebuješ vidět od FBs:

Trailer Hip Hop Kemp DVD - Foreign Beggars: “Contact“Foreign Beggars ft. Skinnyman - “Hold On“
Foreign Beggars & Noisia – “Contact“Fred
(Fred Durst)
čtvrtek 6. 1. 2011 09:05
Durst, Fred. 2011. Vidět magii Foreign Beggars a zemřít. Vychytané.cz. [Online] 6. 1. 2011. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4112. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Videt-magii-Foreign-Beggars-a-zemrit
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.114s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 15:24