Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Turné Glenn Miller Orchestra začíná ve středu v Českých Budějovicích

Tuzemské turné Glenn Miller Orchestra, jednoho z nejznámějších swingových orchestrů na světě, začíná ve středu 5. ledna v Českých Budějovicích.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Glenn Miller Orchestra
pondělí 17. ledna 2011 20:00
(konec +- úterý 18. ledna 2011 03:00)
Dům kultury města Ostravy
Ostrava (CZ)
8. ledna se pak představí toto osmnáctičlenné těleso pod vedením pianisty a kapelníka Wila Saldena dokonce dvakrát v pražském Obecním domě, 15. ledna v Karlových Varech, 16. ledna v Plzni a 17. ledna v Ostravě. Na všech koncertech uvede Glenn Miller Orchestra nový program nazvaný „Evergreens in Swing“. „Písně vychází ze stejnojmenného alba, které jsme nahráli v roce 2010, ale samozřejmě se diváci mohou těšit na nejznámější swingové skladby nejen z dílny svého zakladatele Glenna Millera, ale i od dalších amerických legend tohoto žánru,“ říká Wil Salden. Členy orchestru jsou vynikající hudebníci a sólisté, v jejich koncertech ale nechybí humor a vytříbená elegance. Historie tělesa sahá do třicátých let minulého století. Glenn Miller se brzy po jeho založení stal hvězdou tehdejší hudby a skladby jako „In the Mood“, „Pennsylvania 6-500“, „String of Pearls“ či „Moonlight Serenade“ hrála v té době všechna rádia.

„Jsou to písně, které znají lidé po celém světě,“ doplňuje Wil Salden. Život Glenna Millera skončil ve věku čtyřiceti let při nikdy nevysvětlené letecké nehodě, kdy celé letadlo během 2. světové války na cestě z Londýna do Paříže zmizelo. Jeho sláva ale nikdy nevybledla. Přijďte se přesvědčit, jak jeho tradice pokračuje a zažít nezapomenutelný večer! Koncerty v Praze jsou uváděny na podporu fundraisingových aktivit BBH Nadačního fondu, který věnuje za každou prodanou vstupenku 100 Kč na charitativní účely. Vstupenky na všechny koncerty jsou k dostání v síti Ticketstream.

Více informací: www.bbhnadace.cz a www.ticketstream.cz

„O tom, co se stalo s Glennem Millerem, koluje mnoho domněnek a příběhů. Já sám si myslím, že jeho letadlo zasáhly bomby z anglických letadel, které letěly domů z náletů na Německo. Ale nyní již není nikdo, kdo by věděl, co se tenkrát skutečně stalo,“ vysvětluje Wil Salden. I když hvězdná kariéra Glenna Millera trvala pouhých pět let, byla to dostatečně dlouhá doba na to, aby se zapsal do historie jako vůdčí osobnost nejpopulárnějšího swingového orchestru na světě. Ve svých pětatřiceti letech byl Glenn Miller uznáván jako nová a nejzářivější hvězda americké jazzové scény. Hubený, vážně vypadající muž s kulatými brýlemi přinesl nový zvuk, založený ne na sólistech, ale perfektní harmonii celého orchestru. Na podzim roku 1939 začala rádia hrát hudbu orchestru Glenna Millera a jeho skladby „In the Mood“, „Pennsylvania 6-500“, „String of Pearls“ a „Moonlight Serenade“ se okamžitě staly populární po celém světě. V roce 1942 přišel Glenn Miller s nápadem spolupracovat s americkým letectvem a založil U. S. Air Force Orchestra. Po smrti kapelníka založil Tex Beneke, člen Glennova orchestru, na konci druhé světové války nový Glenn Miller Orchestra. V roce 1956 se vedení orchestru ujal Ray McKinley, bývalý bubeník Miller’s Air Force Orchestra, a do současné doby se vyst
winslayer
(Lukáš Plaček)
úterý 4. 1. 2011 08:00
Plaček, Lukáš. 2011. Turné Glenn Miller Orchestra začíná ve středu v Českých Budějovicích. Vychytané.cz. [Online] 4. 1. 2011. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4110. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Turne-Glenn-Miller-Orchestra-zacina-ve-stredu-v-Ceskych-Budejovicich
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.081s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 12:16