Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Rozhovor k Sonne Edition: DJ the Frog (SLO)!

The Frog patří mezi ty bojovníky na taneční scéně, kteří se snaží o navrácení pravého oldschoolového techna.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sonne Edition 10 Celebration: 10 Years of Strobe
sobota 25. prosince 2010 20:00
(konec +- neděle 26. prosince 2010 06:00)
KS BŮROVCE
Topolná (CZ)
Svou djskou dráhu začal v roce 2001 a o tři roky později začal také produkovat svůj vlastní sound. Nejdříve ze všeho si oblíbil hard techno a hrál na mnoha techno akcích. Potom se ale rozhodl zásadně změnit svůj styl hraní a rozhodl se hledat svůj vlastní unikátní techno sound.

The Frog (SLO)
DJ the Frog, vlastním jménem Darjan Brdnik pochází ze Slovinska. Možná budete překvapeni, že ještě dříve, že než se Darjan začal zabývat taneční muzikou, velice si oblíbil punk-rockovou hudbu. V roce 1999 navštívil svou první party ve známé Hale Golovec. Tak moc se mu zde zalíbilo, že se rozhodl pořídit si své první gramofony.

Svou djskou dráhu začal v roce 2001 a o tři roky později začal také produkovat svůj vlastní sound. Nejdříve ze všeho si oblíbil hard techno a hrál na mnoha techno akcích. Potom se ale rozhodl zásadně změnit svůj styl hraní a rozhodl se hledat svůj vlastní unikátní techno sound.
Mezi jeho oblíbené producenty patří Eric Sneo, Chris Liebing, Adam Beyer, Elen Milivojevic a další ...

Zároveň je jedním ze zakladatelů labelu NWORec.

Frog patří mezi ty bojovníky na taneční scéně, kteří se snaží o navrácení toho pravého techna a můžete si být jisti, že jakmile ho uslyšíte hrát, nebudete chtít odejít z parketu.
Pokud máte rádi podobný styl, měli byste navštívit 25.12. tento neobyčejný výroční mejdan.
Sety a tracky: http://soundcloud.com/thefrogZde je rozhovor...

Ahoj Darjane, nemohu se nezeptat co pro tebe znamená techno?

Techno pro mě znamená kombinaci umění a síly. Mám rád i jinou hudbu, ale jen techno mi dokáže dodat tolik energie.

Máš rád tohle šílené podzimní počasí?

Narodil jsem se v srpnu, takže v létě, ale mám rád taky lyžování a zimu, takže to není tak strašné!

V česku své DJské umění ukážeš poprvé a to právě na SE. Trochu se nám představ?

Takže, říkám si Frog ale jinak se jmenuji Darjan Brdnik. Jsem slovinský techno dj a producent. Hraní se věnuji už zhruba 11 let a vlastní hudbu skládám nějakých 6 let. Moje tracky vyšly na labelech jako Vezotonik rec., AK rec., Guilhotina rec. z Brazílie, Keep on techno rec. a v přípravě jsou další. Ve spolupráci s Wond3rboyem a Rydelem jsme vytvořili vlastní label NWORec., který za tenhle rok udělal docela pokrok, hlavně díky releasu světoznámého dje a producenta Bryana Coxe, ale v rukávu máme další esa! Jinak jsem docela mírumilovný člověk ochotný pomoct, na druhou stranu jsem ale také energický a momentálně studuji zvukovou a obrazovou produkci.

Jaké to je, být aktivní ve slovinské techno scéně? Máte u vás hodně talentů?

Hmmm...slovinská scéna je tak trošku podivná, ale všichni už asi ví, že Slovinsko je zemí techna. Ale, stejně jako jinde ve světě, máme tu spousty a spousty djs a producentů ...jen malý zlomek z nich jsou ale skuteční umělci. Zato naši party people .....ti si jedou!! Jsem zvědavý, jak jsou na tom party people v Česku a jestli taky ví, jak na to :)

U nás, v srdci Evropy, zahráli tvojí DJs kolegové jako je Rydel, Reaky a další. Slyšel jsi něco o zdejší taneční scéně?

Dostal jsem nějaké informace od kamarádky Veroniky (B.UNQ!), takže myslím, až to bude dost dobrý. A budou Vánoce, takže Santa čepky s sebou!

Jak moc času trávíš na sociálních sítích, jako jsou Facebook, MySpace, SoundCloud, apod.?

Facebook a MySpace používám především k propagaci našeho labelu, takže jsem online v podstatě každý den. SoundCloud je v pohodě. Není tak osobní a jde tam jen o hudbu, takže je vždycky příjemné tady brouzdat. Ale dobré tracky a talentované producenty najdete určitě taky na NWORec.

Jakou hudbu a kde ji nejraději posloucháš?

No, tím, že hraji techno a věnuji se jeho tvorbě, představuje tenhle styl 70 % všeho, co poslouchám. Ten zbytek tvoří d´n´b, nějaký uhlazený jazzík, někdy chillout, ale dokonce i trochu hardcoru. Hudba pro mě znamená umění a v umění se meze nekladou.

Ty jsi také producent. Kombinuješ svá vystoupení mimo klasické mašinky i se softwarem?

Preferuji hraní z desek, ale vzhledem k digitalizaci všeho jsem si pořídil i takovou malou hračičku, Xponent. K produkci hudby používám midi klávesnici a nějaké launchpady. CD playery jsou taky v pohodě, ale nesnáším, když musím každé CDčko složitě hledat :)

Jaké programy, nástroje používáš při tvorbě svých tracků?

Nejdřív jsem používal Reason, ale potom jsem to změnil a začal používat cubase 5. Můj počítač je na tenhle program teďka ale trošku ,,pomalejší“, takže zvažuji logic pro. Každopádně, nezáleží na tom, jaký software člověk používá, když ví, jak ho má používat. Nejdůležitější věcí je představivost a vášeň.Co tě inspiruje, co bys rád dokázal na tanečním poli?

Hmmm ...těžko říct ...inspirace přichází s drobnými, ale důležitými věcmi, které se člověku přihodí. Ale myslím, že v tracku se vždy odráží pocity, které máš, když ho vytváříš. Něco jiného je to ale s remixy. Pokud jde o mou budoucnost, chtěl bych se naučit o hudbě tolik, co jen bude možné a chtěl bych si zahrát na akcích po celém světě. Rád hraji v zahraniční částečně kvůli různorodosti lidí ...třeba v Kolumbii to bylo báječné, ve Státech hrůza ...v Chorvatsku zase techno není populární, takže taky nic moc.

Letos jste založili i s Rydelem New World Order Records, od toho očekáváte? Jaké máte s labelem plány?

Naším plánem je, abychom z NWORec. udělali jeden z nejznámějších labelů. Chceme však něco nového. Když se lidi dívají na náš web, můžou si všimnout, že máme vlastně 3 labely v jednom a chystáme i novinku, ale o tom až jindy, je to zatím tajemství :) Nyní můžou fandové na našich stránkách najít umělce jako Bryan Cox, Reaky, Wyrus, Rydel, FER Br, Alen Milivojevic, Alexey Kotlyar a mnoho dalších.

Sonne vypukne na první svátek vánoční, jak ty se připravuješ na vánoce? Už nakupuješ nějaké dárečky? Jak si užíváš tu pohodu?

Vánoce? No, u nás je moc neslavíme. Společně povečeříme a předáme si dárky, ale většinou jen drobnosti od srdce. Ale prosinec jako takový mám rád.Rád sportuješ v tomto období? Nebo raději sedíš v teple domova, třeba za PC?

Miluji adrenalin, takže co myslíš? :)

V prosinci vystoupíš na jubilejním díle Sonne Edition, oslavě agentury Strobe, jak se na tenhle večer těšíš? Co bys vzkázal zdejšímu obecenstvu?

No, tohle bude moje první hraní v České republice ...takže...lidi ....těšte se na pořádnou jízdu!

Děkuji za rozhovor a těším se na techno jízdu :-)!

-připravil Skein-
-přeložila Missquire-
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 22. 12. 2010 08:00
Chovancová, Michaela. 2010. Rozhovor k Sonne Edition: DJ the Frog (SLO)!. Vychytané.cz. [Online] 22. 12. 2010. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4097. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rozhovor-k-Sonne-Edition:-DJ-the-Frog-(SLO)!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.15s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.27.143
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 04:39