Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

M-klub zelektrizují Lavagance a Night

S denním zpožděním přijedou na koledu do Valašského Meziříčí kapely Lavagance a Night.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Koncert Lavagance
pondělí 27. prosince 2010 20:00
(konec +- úterý 28. prosince 2010 03:00)
M-Klub
Valašské Meziříčí (CZ)
Obě kapely připraví v M-klubu doslova elektrizující atmosféru, protože elektronika patří mezi vůdčí výrazové prostředky obou seskupení. Koncert proběhne v pondělí 27. prosince od 20.00 hodin.
Slovenští Lavagance v současnosti platí za jednu vůbec z nejlepších kapel hrajících progresivní rock na území bývalého Československa. K této nálepce vedla ale poměrně dlouhá cesta. Kapela na sebe poprvé upozornila v roce 2005, když byly tři její dema použity ve Vachlerově filmu Doblba! První regulérní album vydala v roce 2007. Posluchači alternativního Radia FM jej zvolili jako vůbec nejlepší slovenské album roku. V dubnu 2009 přišlo v pořadí druhé album. „Řemeslná práce Lavagance se zúročila o půl roku později, kdy si je jako support pro slovenský koncert vybrali Depeche Mode. Už předtím stihli předskakovat jiné legendě Duran Duran. Jejich poslední účinkovaní se slavnou kapelou je z loňského podzimu, kdy ve Vídni zahráli s Mando Diao,“ informoval David Schwager, produkční M-klubu. Diskografii kapely prozatím završuje album I Like This Temper, na kterém se podílel také Eddie Stevens (spolupráce s Normanem Cookem, Moloko, Zero 7).

Novináři kapelu Lavagance občas přirovnávají k Blur či Oasis. „To přirovnání je podle nás úplně zcestné a nehodí se. Jde o mylnou představu nebo o dezorientaci toho, kdo to napsal. Jestli si nás někdo pořádně poslechne bez toho, aby si o nás cokoliv přečetl, tohle ho nemůže napadnout. Chceme se bavit na každém albu, nechceme vydávat jedno album patnáct let. Na každém album jsme někde jinde, máme to jako výlet a nechceme se nudit stále na jednom místě, takže pro nás něco svazujícího neexistuje,“ oponují názoru Lavagance.
Night vznikli v roce 2008. U jejich zrodu stál bývalý baskytarista známé kapely Sunshine. Její další členové prošli kapelami jako Priessnitz či Please The Trees. Letos na jaře vydala electro-clashová skupina mírně depresivní debutové album High End Low Liberation. „Ve skutečnosti jsme docela veselí lidé, temnou desku jsme tedy nijak neplánovali. Je ale pravda, že hodně věcí je inspirováno lidskými tragédiemi a depresemi," přiznal frontman kapely Amák.
winslayer
(Lukáš Plaček)
středa 22. 12. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. M-klub zelektrizují Lavagance a Night. Vychytané.cz. [Online] 22. 12. 2010. [Citace: 5. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4094. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/M-klub-zelektrizuji-Lavagance-a-Night
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.111.47
Serverový čas: pondělí 5. června 2023 18:31