Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Začíná předprodej na Colours of Ostrava 2011, potvrzen Brendan Perry

e středu 3. listopadu začíná předprodej čtyřdenních vstupenek na mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava 2011.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Colours of Ostrava
čtvrtek 14. července 2011 18:00
(konec +- pondělí 18. července 2011 18:00)
Slezskoostravský hrad
Ostrava (CZ)
Jubilejní 10. ročník akce, která byla letos zcela vyprodaná již tři týdny předem, proběhne příští rok od 14. do 17. července v zeleném srdci severomoravské metropole. „Desítka bude na Colours ve znamení jak rekapitulace toho nejlepšího, co festival v minulosti představil, tak i premiér, které, jak doufáme, fanoušky potěší," říká Zlata Holušová, ředitelka a dramaturgyně. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro, v e-shopu na www.colours.cz a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě - prvních 4.000 kusů v limitované edici za 1.190 Kč. „Z důvodu letošního vyprodání je limit nákupu na jednu osobu stanoven na čtyři kusy," zdůrazňuje Zlata Holušová.

První potvrzenou hvězdou je zároveň zpěvák a multiinstrumentalista Brendan Perry. Šestnáct let tvořil jeho hluboký nezaměnitelný hlas vedle Lisy Gerrard poznávací znamení dua Dead Can Dance, které do rozpadu v roce 1997 vydalo celkem devět alb a proslavilo se po celém světě svojí éterickou elektronickou hudbou s prvky world music, new age, středověkými zpěvy či keltskou melodikou. „Plníme tímto slib, který jsme dali fanouškům poté, co jeho koncert musel být letos z důvodu prudké bouře zrušen," doplňuje Zlata Holušová.
Festival Colours of Ostrava nabídne příští rok během čtyř dní na 16 scénách přes 160 kapel, DJs, filmů, diskusí, workshopů či divadel včetně největších hvězd světové hudby. „Budeme dále pokračovat ve zlepšeních, která jsme zavedli letos - stylová klubová stage v jednom z pavilónů, druhá lávka přes řeku Ostravici, velkokapacitní tribuny, rozšiřování areálu a podobně," uzavírá Zlata Holušová. Více informací na www.colours.cz Generální partner: Česká spořitelna. Za podpory statutárního města Ostrava.

Zpěvák a multiinstrumentalista Brendan Perry, mužská polovina kapely Dead Can Dance, se narodil v roce 1959 v Londýně. Jeho rodiče brzy odešli na Nový Zéland. Brendan nemá žádné hudební vzdělání, začínal na kytaru jako samouk v katolické škole. V roce 1977 se stal členem punk rockové formace The Scavengers. O dva roky později se její členové přestěhovali do australského Melbourne. V roce 1980 tuto kapelu opustil a vydal se na sólovou dráhu. Hned o rok později založil s Lisou Gerrard a dvěma dalšími hudebníky Dead Can Dance. Po přestěhování do Londýna se z kapely stalo duo, které prodalo milióny desek a proslavilo se po celém světě svojí charakteristickou meditativně - elektronickou hudbou.

V roce 1997 se oba členové rozešli na sólové dráhy. V roce 1999 Brendan vydal své první sólové album „Eye of the Hunter". Spolu se svým bratrem v Irsku vedli workshopy tradičního afrického bubnování a Perry založil také samba kapelu. V roce 2005 se Lisa Gerrard s Brendanem spojili a odehráli jako Dead Can Dance několik koncertů.
winslayer
(Lukáš Plaček)
středa 3. 11. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Začíná předprodej na Colours of Ostrava 2011, potvrzen Brendan Perry. Vychytané.cz. [Online] 3. 11. 2010. [Citace: 26. 2. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4056. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zacina-predprodej-na-Colours-of-Ostrava-2011,-potvrzen-Brendan-Perry
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.098s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.222.218.145
Serverový čas: pondělí 26. února 2024 21:53