Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kaple se promění ve skleněnou svatyni

Vejdete do kaple a první, co uvidíte, je člověk, šplhající ke stropu. Ohlédnete se do kouta a je tam skleněný objekt
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Vertigo Quintet & Dorota Barová
pátek 3. prosince 2010 20:00
(konec +- sobota 4. prosince 2010 03:00)
M-Klub
Valašské Meziříčí (CZ)
Právě tak to od prosince do února bude vypadat v meziříčské Zámecké kapli při výstavě Petra Stanického.
Šéf ateliéru Designu skla na univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně ale rozhodně na meziříčskou výstavu nepřiveze jenom sklo. „Pracuje s mnoha materiály. Všechna jeho díla jsou hodně inspirativní. Co konkrétně na expozici bude, ještě nevím ani já,“ uvedl kurátor Galerie Kaple Leszek Wojazcek.
Podle něj si ani sám autor výstavy není úplně jistý tím, jaké práce vystaví. A především, jestli bude mít výstava vůbec nějaké jednotící téma. Třeba už proto, že v roce 2000 získal cenu Nadace J. Hlávky za diplomovou práci v oblasti land artu, které se předtím téměř nevěnoval. „Pracoval jsem ale na několika projektech v cihelně u Holešova, kde jsem postupně zarovnával svahy po odbagrované hlíně. Už tam jsem si spoustu vztahů uvědomil. V diplomce jsem nic moc nového nevytvářel, šlo o odkrytí něčeho, co tu je staletí – úvozové cesty, která se vine přes kopec,“ podotkl umělec, který nedávno tři roky postgraduálně studoval v New Yorku.

A řada jeho děl je právě tímto městem a osudy lidí, kteří v něm žijí, ovlivněna. Jde například o Kate´s pyramid, památník dívce, která zemřela na mentální anorexii. „Byla to mladičká studentka na univerzitě a měla problém, který se jí nepodařilo překonat. Vztáhnul jsem se k tomu tím, že jsem vytvořil prostor, který ubíhá a působí, že někam směřuje, takže vytváří nějaké zdání, ale ve skutečnosti se chová úplně opačně, směřuje k nám,“ popsal Stanický.
Výstavu jeho děl budou moci lidé ve valašskomeziříčské Galerii Kaple vidět od 3. Prosince. Vernisíž začne v šest hodin večer a zahraje na ni formace Vertigo Quintet společně se zpěvačkou Dorotou Barovou.
winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 3. 12. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Kaple se promění ve skleněnou svatyni. Vychytané.cz. [Online] 3. 12. 2010. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4011. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kaple-se-promeni-ve-sklenenou-svatyni
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.076s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: úterý 30. května 2023 07:35