Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Vertigo Quintet zahraje společně s Dorotou Bárovou v M-klubu

Držitelé Anděla za rok 2005 mají namířeno do Valašského Meziříčí
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Vertigo Quintet & Dorota Barová
pátek 3. prosince 2010 20:00
(konec +- sobota 4. prosince 2010 03:00)
M-Klub
Valašské Meziříčí (CZ)
Mladý dynamický projekt Vertigo Quintet se v pátek 3. prosince představí v tamním M-klubu společně s violoncellistkou Dorotou Bárovou známou z působení v seskupení Tara Fuki.
Vertigo Quintet vznikl koncem roku 2002 jako seskupení mladých muzikantů, kteří se rozhodli hledat svůj vlastní hudební jazyk. O tři roky později vydali eponymní debutové album, za které záhy obdrželi sošku Anděla od Akademie populární hudby v kategorii Jazz & Blues. „Posluchačsky ceněné album U Staré Paní vyšlo v roce 2006. Jde o záznam dvojkoncertu, který nastínil směrování kapely a hledání nových směrů. Na albu hostuje například Lenka Dusilová. Vertigo Quintet sami hostovali na albu kapely Tara Fuki z roku 2007, které bylo oceněno Andělem,“ sdělil produkční M-klubu David Schwager.

Právě z hostování na albu smyčcových Tara Fuki vzešla spolupráce s Dorotou Bárovou, violoncellistkou Tara Fuki. „Toto spojení přináší originální mix jednoho z nejosobitějších hlasů na evropské scéně, violoncella a polsko-českých textů Doroty Bárové, a zvuku Vertigo Quintetu. Výsledkem je křehká, atmosférická a posluchačsky přístupná hudba s inspiracemi z free jazzu, world music, soudobé vážné hudby i popu,“ doplnil Schwager.
Vertigo Quintet a Dorota Bárová vydali v minulém roce společné album Animal Music. Desku představí také v M-klubu. „Naše společné hraní působí často až telepatickou rovinou komunikace a hlubokým hudebním prožitkem nejen pro nás, ale také pro diváky“, láká na program bubeník a perkusionista Vertiga Quintet Daniel Šoltis.
winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 3. 12. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. Vertigo Quintet zahraje společně s Dorotou Bárovou v M-klubu. Vychytané.cz. [Online] 3. 12. 2010. [Citace: 18. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4010. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vertigo-Quintet-zahraje-spolecne-s-Dorotou-Barovou-v-M-klubu
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.239.95.36
Serverový čas: sobota 18. května 2024 17:55