Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

NiceLand představí v M-klubu nové album

Boží cesty jsou nevyzpytatelné, zvlášť, pokud je bůh ženská. To není heslo novodobých romantiků. Přesně takto vysvětluje název nejnovějšího alba kapely NiceLand její frontman Michal Motyčka
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Niceland / Come And Play / Caledonia
sobota 4. prosince 2010 20:00
(konec +- neděle 5. prosince 2010 03:00)
M-Klub
Valašské Meziříčí (CZ)
NiceLand představí desku God Has Her Ways ve valašskomeziříčském M-klubu v sobotu 4. prosince na společném koncertě s kapelami Come And Play a Caledonia.
NiceLand na sebe poprvé upozornil po vítězství v soutěži Coca Cola Popstar v roce 2007 svým debutem Little Black Book. Tenkrát byl NiceLand projektem jednoho muže – Michala Motyčky, který se doprovázel na akustickou kytaru. Neotřelá nahrávka kombinující britský sound s prvky folku, popu i rocku doplněná o procítěný hlas mu tehdy vynesla hned třikrát cenu objevu roku, několik dalších nominací na řadu cen, mnoho týdnů v předních hitparádách a redakce Musicserver.cz píseň Come on označila za nejlepší skladbu roku.

Z původně akustického projektu se časem vyvinula čtyřčlenná kapela. Její členové se rekrutovali z tehdy fungující kapely The Bliss, která byla žánrově úplně jinde, než NiceLand. „Ale po první společné zkoušce bylo rozhodnuto. S klukama jsme si sedli a za dva týdny hráli první koncert. Během léta přišel ještě nový basák a v této sestavě fungujeme už dva a půl roku," sdělil Motyčka a dodal: „Z NiceLand se stala docela divoká kapela, které by její nasazení pro rock'n'roll mohl závidět kdejaký punkový spolek. A mícháním vlivů od každého člena jsme dospěli k určitému výrazu, který nám vyhovuje.“

Druhé album God Has Her Ways představil NiceLand na začátku října. Podle prozatímních ohlasů to vypadá, že novinka naváže na veleúspěšnou prvotinu. „Od začátku v tom jede celá kapela. Většina písní vznikla za poslední rok a už zdaleka nejde o posmutnělý folk. Producent Amák (ex-Sunshine), který se nás celých šest měsíců snažil posouvat dál a dostat z nás to nejlepší, se na výsledném zvuku taky hodně podepsal. Tahle deska míří úplně někam jinam, než ta první,“ uvedl Motyčka. Na novém albu se krom Amáka produkčně podíleli také zpěvák Sunshine Kay Buriánek a kytarista The Prostitutes Martin Přikryl. Ve skladbě Laugh All You Want si zahostoval frontman kapely Sunflower Caravan Andy Čermák, který je zároveň spoluautorem. Do dvou písní nahráli smyčce i členové České filharmonie. Na albu se objeví i zahraniční host, svůj hlas jedné z nahrávek – trochu nedobrovolně – propůjčil americký herec Mel Gibson.

V M-klubu se představí také opavská formace Come And Play, která se dala dohromady v roce 2008. Jde o energickou alternativní kapelu, která sází na rytmickou jednoduchost, melodičnost a lehkou melancholičnost. Z moravského severu je také další vystupující – Caledonia z Havířova. Prezentuje se soft-melancholický indie popem.
winslayer
(Lukáš Plaček)
sobota 4. 12. 2010 08:00
Plaček, Lukáš. 2010. NiceLand představí v M-klubu nové album. Vychytané.cz. [Online] 4. 12. 2010. [Citace: 18. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=4009. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/NiceLand-predstavi-v-M-klubu-nove-album
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.132s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.200.86.95
Serverový čas: sobota 18. května 2024 06:43